Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Cambridge Audio


MichalK23

Recommended Posts

Witam wszystkich (mój 1 post na forum)

Ostatnio miałem podobny dylemat ... choć wyszedłem od kolumn, bo słyszałem, że są najważniejsze w całym zestawie.

Rozmawiałem z różnymi ludźmi o zestawie CA + KEF IQ 50 - usłyszałem że będą grału razem ślicznie, ale ze słąbiutkim basem.

Sam się zdecydowałem na IQ70 (mają więcej basu) i wzmacniacz denona 700 - źródła jeszcze nie mam, ale i tak efekt jest piorunujący icon_smile.gif !!!

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

P.S. Powiedz do czego właściwwie potrzebujesz tych głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Chciałem jeszcze dodać, że słuchałem też zestawu CA640 + CA640 +IQ70 i było mniej soczyście niż na Denku1500 ale detaliczność i spójność na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Jeżeli nie zależy Ci w szczególności na mięsistym basie kontrabasu, kotła, lub tuby basowej to z IQ50 będzie świetny zestaw!

Pozdrawiam jeszcze raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witam wszystkich !!!!
Mam juz Cambridge Audio 640 A v2 i 540CD i mam delemat odnosnie kolumn.
Zastanawiam sie pomiedzy Kef iq50 a Qba e.100al a moze jakies inne propozycje ?
pokoj 16m2 muzyka wszelaka icon_biggrin.gif



Witam.Uzywam zestawu CA840A+C.Cammbridge,graja z natury jasno i ostro,by nie powiedziec metalicznie.Po dlugich poszukiwaniach wybralem Dynaudio Excite 36.Dzwiek jest przyjemny plastyczny i ocieplony.Do tego metrazu propnowalbym cos z podstawek serii Audience lub Focus.Bedzie z pewnoscia dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z mojej strony polecam statywy polskiej firmy JTL. Perfekcyjne wykonanie, swietne wzornictwo i walory uzytkowe. Cenowo niestety powyzej 400 pln, ale warte kazdej zlotöwki, "sprzet" na dlugie lata. Jakis czas temu sam szukalem w podobnej cenie na allegro - niestety nie znalazlem nic godnego uwagi, postanowilem troche dorzucic i kupic cos "konkretnego. Naprawde warto.
http://www.jtl.home.pl
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia icon_wink.gif Sam uzywam modelu RA 90, na ktörych stojä B&W 602 s3 o duzo wiekszej powierzchni podstawy, niz görna pölka standu. Standy sä wyposazone w kolce na dole i na görze, poza tym - firma oferuje wsröd akcesoriöw specjalne mocowanie glosniköw do standöw. Te z kolei sä strasznie stabilne (na granitowych plytach), mozna je dociäzyc piaskiem (lub czyms innym). Naprawde polecam - kapitalne wykonanie i funkcjonalnosc, swietnie sie prezentujä jako "mebel RTV".
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a moze jakies inne propozycje ?
pokoj 16m2 muzyka wszelaka icon_biggrin.gif




Cześć. Ja mam CA 640R i kolumny Studio 16 Hertz Xentia. Moim zdaniem całkiem udane połączenie.
Tutaj link do strony producenta.
Na tej aukcji sprzedający umieścił recenzję kolumn.
Ja dodam, że ich granie to raczej ciepła strona przekazu, bas miękki i niemęczący, dobra szczegółowość, piękny wokal, trąbki, kontrabas. Bardzo miłe w odbiorze, zarówno przy cichym jak i głośnym słuchaniu, choć szczerze powiem, że mój Azur nie potrafi wydobyć z nich pełnego potencjału i na pewno dałyby z siebie więcej z lepszą elektroniką.
Kolumny bardziej do słuchania niż do szpanu, choć w rzeczywistości prezentują się bardzo ładnie, ja mam wersję wzbogaconą o srebrny kolor lakieru na koszach midwooferów oraz maskownice. Więcej dowiesz się na konkurencyjnym forum audiostereo, ja osobiście polecam (każda sroka swój ogon chwali icon_wink.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Jazz i klasyka z KEFem powinny zabrzmieć wyśmienicie. Chyba, że jesteś wielbicielem muzyki organowej i lubisz czuć to zejście w najniższe rejestry na sobie to lepiej poszukać czegoś innego. Jednak patrząc na cąłokształt tych kolumn można je spokojnie brać do tych typów muzy (trzeba jednak pamiętać, że każdy słyszy (i lubi icon_wink.gif) inaczej).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...