Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Recommended Posts

Nie mogłem znaleźć niczego na temat muzyki w samochodzie - jeśli przegapiłem, to proszę o link i wykasowanie tematu. icon_redface.gif

W temacie - jak sobie radzicie z muzyką w samochodach, czy macie coś specjalnego, czy traktujecie samochód po macoszemu zostawiając słuchanie w domu?

Ja bazuję na fabrycznych głośnikach uzupełnionych tylko delikatnymi wysokotonowymi pod przednią szyba.
Radioodtwarzacz mam standardowy - kilkuletni SONY.
Odtwarzacz nie ma CD, więc stosuję przenośny odtwarzacz, który łączę z radiem.
Nie zdecydowałem się na zmieniarkę, bo przez ostatnie lata ... rzadko jeżdżę swoim samochodem - przeważnie tłukę się służbowym.
A w służbowym także sprzęt standardowy - takie samo SONY i ten sam przenośny odtwarzacz icon_lol.gif

Tylko głośniki duuużo gorsze.

Do podsłuchiwania wystarczy, do słuchania... mam sprzęt w domu.

A Wasze auta?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zmodyfikowaną wersję LANOSA o nazwie roboczej LANS.

Cd --> PIONIER DEH 30MP
przednie drzwi wytłumione matą --> głośniki 13 cm PIONIER, podpięte pod radio
półka --> BLAUPUNKT GTc 662 podpięte pod wzmak
bagażnik wytłumiony wełną --> skrzynka BLAUPUNKT GTb 1200 podp. pod wzmak
wzmacniacz --> BLAUPUNKT GTA 4 SPECIAL

plus ładne nakładki na reflektory, piękny grill i nieduży spojler
icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woow! icon_surprised.gif
Sedan czy hatchback?

Też mam lanosa - sedan - i fabryczne 4 głośniki bardzo przyzwoicie odtwarzają niskie i średnie.
Wysokich mi bardzo brakowało, ale nie chciałem żylety - mam pod przednią szybą dwa małe głośniczki i dość miękko oddają, co trzeba.
Rzadko mam okazję dać czadu, bo jeżdżę nim rzadko i najczęściej z rodziną.

Jak pisałem - ten zestaw mi wystarcza, gorzej w służbowym.

Jak nagłośniłbyś fiata pandę, który w każdej chwili może trafić w inne ręce? icon_idea.gif

Szkoda inwestować, a dobre brzmienie musiałoby tam sporo kosztować - lanos ma cienkie blachy a panda to już kompletna "cienizna".
Na wytłumienie musiałoby pójść kilka worków materiałów...
icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda w najprostszej wersji to jest dopiero wyzwanie dla audioluba.
Brak instalacji elektrycznej do podłączenia radia, brak instalacji antenowej, brak możliwości bezpośredniego przykręcenia głośników - trzeba kupić specjalne pierścienie adoptujące, brak nawet ... śrub przykręcających boczki drzwi - wszystko na jakieś zatrzaski-jednorazówki.
Słowem - goło i niewesoło.

Uważam za swój osobisty sukces zainstalowanie anteny, instalacji elektrycznej i 19 cm :!: głośników w drzwiach.

Po prostu gra, ale do dobrego grania brakuje jeszcze jakiejś połowy wartości samochodu icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
U mnie w golfie III:

Radyjko alpine 7915
Zestaw odseparowanych głośników z przodu DLS R6A
i to gra pod wzmacniaczem Audio Arta

do bagażnika nic niepcham bo szkoda miejsca, a na muzyke którą słucham zdecydowanie przedni zestaw mi wystarcza. W pułke bezsensu dawać głośniki bo raz że graja w sufit a dwa że graja z tyłu.

Co do inwestowania to przeciez zawsze kupujac nowe np głośniki, stare mozna odlozyc do piwnicy i przy sprzedaży auta wyjac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
u mnie radyjko clarion db 158
na przodzie Hertz esk 165
sub STX
wszystko pod wzmacniaczem carpowera

zlowik, a jak spisuje sie u ciebie ta alpinka 7915 bo jestem podczas wymiany radia i mysle nad jej zakupem, przedewszystkim chodzi mi o odczyt cd-r


a wy co polecacie ?? Edytowano przez cz58y
Używaj opcji EDYTUJ dla dopisania informacji do postu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie juz nie spisuje, bo mam teraz zacnego Kenwooda KDC-PS909. Ale alpinka naprawde swietny deck. Zalezy jakim budzetem dysponujesz. 7915 mozna dostac naprawde tanio (ja swoje za 250 oddalem a stan byl bdb) ale niektorzy zadaja nawet i po 400 zl za nia. A w zblizonej cenie mozna dostac juz Clariona 9375 a to juz jest naprawde pozadne radyjko. Troche drozsze to alpinka 7906, i kultowa 7944. Co do twojego pytania na temat odczytu cd-r to nagrywane niska predkoscia plyty stworzone do audio (np. philips), czytala bez zadnego problemu. Ale i pamietam ze kiedys test robilismy z kolega i czytala nawet na esperanzy nagrywanej predkoscia X1 icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie modyfikacja Peugeot 206
przody wytlumione + 16cm midbassy
nowa zabudow slupkow - 15 cm nad deska znajduja sie w owych slupkach soprany
tyl drzwi - rowniez ale kooaxiale
bagaznik sub (10') + wzmak
wszystko oprate na :
glosnikie wszystkie Hertz
+
Alpine
+ carpower wzmak do suba
i to tyle gra ladnie czysto dynamicznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Cytat

U mnie w golfie III:

Radyjko alpine 7915
Zestaw odseparowanych głośników z przodu DLS R6A
i to gra pod wzmacniaczem Audio Arta

do bagażnika nic niepcham bo szkoda miejsca, a na muzyke którą słucham zdecydowanie przedni zestaw mi wystarcza. W pułke bezsensu dawać głośniki bo raz że graja w sufit a dwa że graja z tyłu.


W tylnej półce głośniki nie grają "w sufit", jeśli jest pochylona tylna szyba, w golfie III jest.
Można za to włożyć większe głośniki, nie ma takich ograniczeń jak w drzwiach, więc można sobie wyprodukować dużo niezłego basu. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
U mnie radio z CD Blaupunkt wybrane drogą odsłuchu (odpadły Sony i Panasonic).W samochodzie spędzam minimum godzinę dziennie jadąc do pracy więc często słucham tam płyt na które nie starcza czasu w domu.W samochodzie głośniki fabryczne w drzwiach i pod przednią szybą.W piwnicy 3 drożne 20 Pionier ,niestety leniwa ze mnie bestia i nie mogę się zmobilizować do ich zamontowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...