Skocz do zawartości

kolumny estradowe do szkoły


lukasz_pro

Recommended Posts

Co to znaczy najniższym kosztem? Czy ma to być 500, 1000 czy 2000zł za parę? Czy kolumny mają być aktywne, czy szkoła posiada powermikser do nich (jeśli tak to jakiej mocy)?

PS: Jeśli to tobie powierzono zorientowanie się w temacie to ponegocjuj z dyrektorem, bo tani zakup na ogół się nie opłaca. U mnie jak w zeszłym roku kupiono estradówki (nie pamiętam marki, ale to jakiś syf był) to na pierwszej imprezie niskotonowce dokonały żywota. Lepiej kupić coś z Cerwin Vegi czy Wharfedale Pro raz, a dobrze niż kupować za każdym razem coś taniego.
Przypomniało mi się jeszcze, że w szkole mamy JBLa i on spisuje się świetnie pomimo, że to nie jest sprzęt typu największego, raczej na duże pomieszczenia niż wielkie sale czy podwórka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz...tak mi się powiedziało najniższym kosztem bo mój pan od anglika (on się zajmuję sprzętem) powiedział że dużo kasy poszło na remonty kibli a dyska jak dyska....... musi na niej porządnie rąbać icon_biggrin.gif , o power mixeże ci nie powiem bo w sprzęcie estradowym się nie oriętuje co do nazw icon_neutral.gif , jutro zapytam go ile kasy jest na głośniki i na wzmaka icon_biggrin.gif, dyskoteki są robione na 1 piętrze tz na holu (korytarzu) ,co oznacza aktywne ?

Edit: http://allegro.pl/item627138049_czyscimy_m...00w_od_lfx.html 50hz> !?!?!?!?! to ma być sub........... :/

pozdrawiam icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne tzn. że wzmak jest wbudowany w kolumny jak w komputerówkach czy monitorach studyjnych. Ogólnie łatwiejsze w obsłudze jest rozwiązanie aktywne, ale jak kupisz zestaw z powermikserem to masz dużo większą ilość podłączeń. My w szkole mamy mikser Behringera PMP1000 i całkiem nieźle daje radę (właśnie on zamęczył te ostatnie estradówki). Z tego co znalazłem na poczekaniu:
Cerwin Vega CVP1152 (do zestawu z mikserem)
JBL VP7215/95DPC (aktywne)
Nie sprawdzałem cen, więc to tylko tak wstępnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy jest cokolwiek estradowego co nisko schodzi tz do ok 35hz w dół ....




Raczej nie ma takich w klasie budżetowej (oczywiście przy niewielkim spadku, jakieś 3 dB od średniej). Tak niski bas w dużych ilościach mógłby niejeden zawał spowodować... icon_wink.gif
Pisałem już innym wątku a Wharfedalach.
http://www.allegro.pl/item625020703_wharfe..._estradowa.html
albo
http://www.allegro.pl/item627445044_kolumn..._gwarancja.html
To coś zrobi niezły huk na sali 150-200 metrów (oczywiście z odpowiednim powermixerem). Basu będzie że hoho (wiadomo, że nie najniższego).
Jeśli nie - to mniejsze SVP za 450 zł sztuka. Też mają 15 cali na basie. To już spokojnie wystarczy na disco...
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...