Skocz do zawartości

Jamo C605 czy Magnat Quantum 605 + Yamaha rx-797


22damian

Recommended Posts

Tak jak napisał audionet grunt to odsłuch. Ogólnie najlepszą równowagę zapewni ci właśnie Magnat, myślę, że z tych JAMO w muzyce elektornicznej (takie małe uogólnienie) zabraknie ci basu. Od siebie poleciłbym Klipscha w tym budżecie model F2, moim zdaniem w takiej muzyce sprawdzą się wyśmienicie. Po pierwsze basu jest dużo, ale nie za dużo, doadtkowo jest punktowy i dokładny. Po drugie powalają dynamiką, pewnie w testach w magazynach przegrałyby z Magnatem, ale do twoich upodobań moim zadniem pasują najlepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - po raz kolejny nie za bardzo wiesz, o czym piszesz. icon_wink.gif

"Tak jak napisał audionet grunt to odsłuch. Ogólnie najlepszą równowagę zapewni ci właśnie Magnat, myślę, że z tych JAMO w muzyce elektornicznej (takie małe uogólnienie) zabraknie ci basu".
Po pierwsze - jesli odsluch to podstawa, moze w koncu zaczniesz "sluchsc sprzetu"???
Sluchales tych Jamo i Magnata? Magnat wiekszä röwnowage?????? BLÄD.. Magnat gra wnikliwiej, bardziej analitycznie i dysponuje swietnym sopranem. Pasmo jest röwne, poza wlasnie BASEM, ktöry czasami potrafi zadudnic i ogölnie jest bardzo twardy. Nie jest to zaden mankament, ale jednak podbarwienie daje sie odczuc. Jamo grajä mniej precyzyjnie i detalicznie, w tonach wysokich nie ma tylu szczegölöw, natomiast bas jest cieplejszy, bardziej "miekki".
Sluchalem kolumn swiezo "z pudelka", niewygrzanych i nie w bezposrednim poröwnaniu. Moze po jakims czasie uzytkowania charakterystyka sie zmienia. Moim zdaniem z tych dwöch, do trance, dance itp z duzä dawkä elektroniki i basu - raczej Magnat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn, nie jest to kolejna opinia oparta na danych i recenzjach. Nie musisz się martwić. Trochę za bardzo tym razem skróciłem wypowiedź i może przez to zrozumienie nie jest takie jak chciałem. Ogólnie moja opinia jest podobna do twojej, jeśli już to Magnat, a do muzyki elektronicznej polecam Klipscha.
Jedyne co mi nie pasuje w twoim opisie to ten dudniący bas w Magancie, szczerze to nie słyszałem go. Może to tylko kwestia gustu i punktu odniesienia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, czy slyszales czy nie - akurat JA NIE MUSZE sie martwic. icon_wink.gif . Nie chodzi o to, ze bas ogölnie jest dudniäcy. Jest dosc "mechaniczny", twardy, ale czasami potrafil "zadudnic" icon_mrgreen.gif . sluchalem dosc krötko z kilkoma plytami, mozliwe, ze po wygrzaniu kolumny zachowujä sie inaczej. Jamo sä "grzeczniejsze", nie tak dynamiczne, bardziej ulozone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canton gle 409, cena 2149pln za pare:
http://allegro.pl/item627605947_canton_gle...ry_dost24h.html

Moim zdaniem bardzo dobre kolumny z naprawde dobrym, poteznym basem, ktörego w razie potrzeby na pewno nie zabraknie, ale na 17 metrach moze go byc za duzo. Nie chodzi o to, ze dominuje, ale potrafi "przygrzac" Grajä w sumie bardzo wyröwnanie i dynamicznie, mi osobiscie bardzo przypadly do gustu, musialbys Sam posluchac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz muszę się zgodzić. Te CANTONy rzeczwyiście są świetne. Czy lepsze od Magnatów, pewnie zależy jak dla kogo. Ja wziąłbym Klipscha, a jak chcesz uniwersalnie to nad propozycją artura77 głęboko się zastanów, bo rzeczywiście jest dobra. Z tym basem w 17m2 to ja bym się nie bał, obstawiam, że nie będziesz czuł żadnego dyskomfortu, a na pewno będziesz miał go pod dostatkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolejny raz muszę się zgodzić. Te CANTONy rzeczwyiście są świetne. Czy lepsze od Magnatów, pewnie zależy jak dla kogo. Ja wziąłbym Klipscha, a jak chcesz uniwersalnie to nad propozycją artura77 głęboko się zastanów, bo rzeczywiście jest dobra. Z tym basem w 17m2 to ja bym się nie bał, obstawiam, że nie będziesz czuł żadnego dyskomfortu, a na pewno będziesz miał go pod dostatkiem.


Tyle słów, a jakoby żadnego nie było.
Ale postów Paciowi ponownie przybyło ....



PS. Nie mogłem się powstrzymać icon_redface.gif

RoRo - cytat zamieściłem świadomie. Potraktuj to przewinienie jako "licencja poetica" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc
Zrozumiałem, nie kasuję – ja też czasami ledwo mogę się powstrzymać... icon_rolleyes.gif
Zresztą o pisaniu postów, które nic nie wnoszą (poza liczbą postów) już wielokrotnie pisano na Forum. icon_eek.gif

A wracając do kolumn JAMO i innych: jeżeli ma być lepszy bas w JAMO, to w grę wchodzi model C607 (trójdrożny, na podwójnym niskotonowcu, niestety droższy o ok.20% od C605), a nie C605 (konstrukcja dwuipółdrożna). No ale C607 będą droższe od Magnatów...
Czasami pojawiają się jeszcze Cantony LE190 (wyglądające tak samo jak GLE490), jeżeli cena byłaby rozsądna to warto je rozważyć (w każdym razie grały dużo neutralniej i całym pasmem niż np. kosztujące porównywalnie JBL E80, a bas był podobny – w obu przypadkach podwójna ośmiocalówka).
Co prawda GLE 409 i 490 są oceniane wyżej, ale jeżeli 190 byłaby za pół ceny – to zasługuje przynajmniej na zastanowienie się. icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam podobne pytanie... Też szukam kolumn, frontów... Będą grały z H/K 255, muzyka 75% (głównie hip hop, neosoul, soul, funk), film 25% Pomieszczenie... Obecnie około 13 - 15 m2 ale z możliwością bliskiej przeprowadzki do 23 - 25 m2... Słyszałem jbl es80 i kefy c7 ale chciałbym się dowiedzieć jakimi kolumnami warto się jeszcze zainteresować i posłuchać... Cena maksymalnie do 2.500 zł ale najchętniej równe 2.000 zł icon_wink.gif
Czekam na propozycję... Dzięki, pozdrawiam.

Co prawda tu jest forum stereo ale pierwszy post mnie zainteresował i ja sam zdecydowanie bardziej wolę muzykę w stereo niż film ale niestety musiałem to pogodzić dlatego mam ampla wielokanałowego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, moze cos pomoge.
Trzeba wziasc po uwage to ze magnaty 605 kosztuja kolo 2000k. Jednak seria 60x magnata to seria w ktorej zostały zastosowane przetworniki z serii 70x ktora jest prawie 2 razy drosza! a w celu obnizenia kosztow dano tansza okleine i gorsze obudowy. I co z tego wychodzi ? swietny dzwiek w srednio wygladajacym opakowaniu. Jednak jezeli masz do wyboru jakosc muzyki a jakosc okleiny - to musisz sam zadecydowac co wazniejsze dla Ciebie. Mam magnaty 603. Moge stwerdzic ze na slowa uznania zasluguja wysokie tony. Bas w moich potrafi zejsc nawet niezle a co dopiero podlogowki icon_rolleyes.gif . Miedzy tymi magnatami a jamo to nawet bym sie nie zastanawial i wybral pierwszego producenta.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...