Skocz do zawartości

Wybór kolumn do amplitunera Harman Kardon HK 3490


glondi

Recommended Posts

Hej,

Poszukuję dobrych, dynamicznych kolumn do HK 3490. Zestaw będzie służył przede wszystim do odsłuchu muzyki typu: rock, jazz, chillout.
Planuję wykorzytać go również jako źrodło dzwięku dla filmów DVD.
Jestem ograniczony budżetem 1500 zł. Wszelkie sugestie mile widziane icon_smile.gif

zapomniałem dodać jeszcze jedną informację ... Zestaw będzie grał w pokoju o pow. 18 m2.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
zwróć uwagę na kolumny KEF C5 lub C7. W Twoim pokoju C5 będą wystarczające. Aternatywą mogą być kolumny MISSION m34i.



W najbliźszych dniach wybieram się na odsłuch, jednak chciałem przy waszej pomocy zrobić wstępną selekcję.
Macie jeszcze jakieś propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszylem temat uzywanych, poniewaz w tej cenie, tym wzmaku i tej powierzchni (triple "ten" icon_mrgreen.gif ) sklanialbym sie w strone B&W, tym bardziej do rocka.
Poza "allegro" mozesz skorzystac z formularza np. czasopisma "Audio" lub "kupie" na tym forum. Oczywiscie tylko wtedy, gdy bedziesz zdecydowany na dany model. B&W 602 s3 udalo mi sie kupic przez ogloszenie za 1300 pln w idealnym stanie (praktycznie fabryczny). Mysle, ze te monitory na tej powierzchni bedä wystarczajäce, dysponujä naprawde poteznym, szczegölowym dzwiekiem. Ewentualnie 602,5 s3 - w sumie to samo (srednio-niskotonowy i wysokotonowy) ale jako podlogöwka, wiecej basu i troche lepsza dynamika. Jedyne, co mnie drazni w tych kolumnach to wysoko umieszczony terminal poläczeniowy, ale uzywajäc ich jako kolumn frontowych - nie jest to zaden problem.
Wlasnie znalazlem na allegro model 603 s3 - w idealnym stanie. Cena 1500pln (moze dogadasz sie ze sprzedawcä co do zakonczenia aukcji). Swietne, bardzo dynamiczne i dosc analityczne kolumny. Na pewno warte polecenia, przy odpowiednim ustawieniu (nie bezposrednio przy scianie) majä duzo "oddechu", ale przy 18 metrach bas moze byc zbyt potezny i troche meczyc. Dla Niektörych nie jest to jednak zaden minus. icon_wink.gif

http://www.allegro.pl/item630160605_b_w_s603s3_sorento.html

602 s3 - stan bardzo dobry, cena 999pln:
http://www.allegro.pl/item632883148_kolumn..._dm602_s_3.html
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur77, dzięki za info.

Z tego co widzę B&W 602 s3 to kolumny podstawkowe... Jestem trochę zaskoczony...
Zawsze kojarzyłem "dobre kolumny" z kolumnami o większych gabarytach (czyt. kolumny podstawkowe)...
a tutaj widzę że ceny kolumn podstawkowych wcale nie odbiegają od podłogowych. Możecie mnie oświecić i porównać właściwości akustyczne
obu typów kolumn?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

602 moze naprawde "zmylic" na foto. W rzeczywistosci to naprawde sporych rozmiaröw monitory. icon_wink.gif Ze stabilnymi, dobrymi standami potrafiä "przykopac".
Jednym z glöwnych kryteriöw wyboru miedzy monitorami a podlogöwkami jest wielkosc pomieszczenia. Z reguly podlogowe kolumny dysponujä wiekszym basem, ktöry w mniejszym pomieszczeniu moze sie dusic i dominowac podczas odsluchu. Nie musi to dla kazdego byc minusem, wszystko zalezy od preferencji sluchacza, dlatego podalem röwniez 603. Odpowiednio ustawione mogä sie sprawdzic, ale mimo wszystko - sä w 100% pewnym wyborem dopiero do pomieszczenia o 20-25 metrach kwadratowych. Z drugiej strony - planujesz oglädac filmy z dzwiekiem "rzuconym" na system 2.0......... icon_wink.gif w tym wypadku bas 603 na pewno Cie nie zawiedzie.

Moja propozycja: Twöj HK, 602 (ewentualnie 603), z czasem kable glosnikowe Audioquest Bedrock (jeszcze bardziej poprawiä dynamike, tym bardziej przy muzyce rockowej).
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

......
Wlasnie znalazlem na allegro model 603 s3 - w idealnym stanie. Cena 1500pln (moze dogadasz sie ze sprzedawcä co do zakonczenia aukcji). Swietne, bardzo dynamiczne i dosc analityczne kolumny. Na pewno warte polecenia, przy odpowiednim ustawieniu (nie bezposrednio przy scianie) majä duzo "oddechu", ale przy 18 metrach bas moze byc zbyt potezny i troche meczyc. Dla Niektörych nie jest to jednak zaden minus. icon_wink.gif

http://www.allegro.pl/item630160605_b_w_s603s3_sorento.html

...



Co za banialuki piszesz?
Jak one są w idealnym stanie to idź do okulisty icon_wink.gif
cytuje sprzedawczyka: Kolumny sa zadbane nie sa porysowane nawet od spodu maja przyklejony podkladki filcowe zeby sie nie porysowaly. Chociaz maja swoje wady trzeba wymienic cewke od wysokich tonow poniewaz gra ale bardzo cicho zwrotnice sa dobre bo podlaczalem inny glosnik wysokotonowy i gra normalnie. Jeden glosnik basowy jest lekko wgnieciony co widac na zdjeciu. Brak maskownic to jedyne wady jakie posiadaja.

Moim skromnym zdaniem B&W do HK nie pasują (za dużo basu). Może w najgorszym wypadku do kina ale nie do stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin'72 - masz racje. Przepraszam, möj bläd. icon_sad.gif Z wgniecionym basowym i padnietä cewkä nie ma sensu sie bawic.
Pozdrawiam.

Pomijajäc to (naprawde glupio wyszlo icon_redface.gif ) - osobiscie uwazam, zezestawienie HK/B&W jest bardzo dobre i basu wcale nie musi byc za duzo przy odpowiednim doborze kolumn. HK gra bardzo dynamicznie, ma duze "zapasy" basu, ale ten wcale nie musi byc przesadzony. Do rocka i jazzu wydaje sie dobrym wyborem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1500 zł masz juz całkiem fajny wybór, pewne modele i marki już padły jak MISSION M34i, KEF C5 ja dorzuciłbym Dali CONCEPT 6, Wharfedale Diamond 9.5. Warunek jeden: odsłuch!!!! To Ty będziesz z nimi spedzał najwiecej czasu, poza tym w/w marki są ogólnie dostępne w sklepach sieciowych - ale nie będę robił kryptoreklamy icon_smile.gif Więc odsłuch jest możliwy.

Co do konkretów, to Mission M34i w mojej ocenie są dobrze zetrojonym głośnikiem, choć poprzedni model miał jakby troszke więcej basu (grają u mojego kolegi). Nie oznacza to wcale, że przez to temu głośnikowi brak dynamiki!!! Graja ładną i ciepłą średnicą oraz aksamitnymi wysokimi tonami, w jazzie powinny doskonale sie sprawdzić. Ogólnie są bardzo muzykalnie z dobrym rytmem i poprawną dynamiką. Takie troszkę ,,angielskie" granie icon_wink.gif

Dali CONCEPT 6 są podobne w charakterze, ale chyba bardziej analityczne - jak na tą cenę oczywiście. Ogólnie firma DALI zmieniła filozofię (ja mam IKON 7), teraz wszystkie ich kolumny są jakby bardziej ,,zdyscyplinowane" w przekazie. Nie tak frywolne jak kiedyś mój stary słynny model 450, choć ja go utemperowałem icon_smile.gif porządną elektorniką. Jedno sie tylko nie zmieniło nadal są ponad przecietnie przestrzenne i niesamowicie szczegółowe. Tak więc powinny dać dźwięk mocno audiofilski i uniwersalny - idealny dla jazzu i rocka.

Wharfedale Diamond 9.5 to też bardzo ciekawy zestaw godny polecenia. Koledze je zaproponowałem troszkę w ciemno, ale jak do niego przyszedłem na 1 odsłuch, to byłem pod niesamowitym wrażeniem. U niego to ,,chodzi" z YAMAHĄ (DVD-S1800 + RX-V661), gra to naprawdę świetnie!!!! Może troszkę przydałoby się więcej basu, ale to kwestia gustu. Chyba jeszcze bardziej grają średnicą niż Mission, czyli kolejny anglik - co tu akurat nie jest wadą!!!!!

KEF C5 - nie znam, ale ufam tej marce, więc produkt musi być ok.

Ale wybór należy do Ciebie, hm.... skąd ja to znam icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie!

Panowie, troszkę przesadziłem z powierzchnią mojego pokoju - pokój ma 16,4m2 ...
Pytanie czy robi to jakąś różnicę, tzn. czy podłogówki nadal wchodzą w grę
czy też powinienem szukać czegoś mniejszego np. Mission M32i, Paradigm Monitor 3 v4,
Usher S520 itp...?


Serdecznie pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem już listę kolumn do przesłuchania:
- Mission M34i,
- Audio Academy Phoebe II,
- Audio Academy Mimas II,
- ProTonsil Siesta Front,
- Dali Concept 6.

Wharefadale póki co odrzuciłem - miałem przez krótki okres model Vardus 300, z którego nie byłem zadowolony.

Najbardziej ciekawią mnie kolumny Mission oraz AA. Jest tylko jeden problem: nie potrafię znaleźć żadnego sklepu na Śląsku, który handluje
tymi kolumnami. Możecie coż polecić?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...