Skocz do zawartości

Mały problem z wzmacniaczem


marcinpeny

Recommended Posts

No właśnie - taka była moja pierwsza myśl. Miałem coś identycznego w swojej Yammie AX-900.
Jeśli masz, tryb Direct to zobacz czy na nim również występuje efekt głuchnięcia na jeden kanał.
Jeśli nie - to zimny lut zrobił się w sekcji przedwzmacniacza,
jeśli tak to gdzieś dalej w sekcji wzmocnienia
Niestety test nie wyklucza możliwości, że zimnych lutów jest więcej icon_sad.gif

Cóż, jak uda się zweryfikować sekcję która "dostała" to masz dwa wyjścia - albo przelutować całą płytkę (kupa upierdliwego lutowania), albo poszukać wadliwego połączenia.
Ja szukałem w ten sposób (miałem uszkodzonego preampa) SUCHYM palcem dotykałem po kolei styków i jak znalazłem miejsce gdzie po dotknięciu grało normalnie (to miałem do przeszukania obszar 4 cm2. No i znalazłem gada. Jeden lut i szafa gra bez ból.

Metody nie polecam w sekcji wzmocnienia - napięcia wyższe i może zdrowo kopnąć. Acha zimne luty z wyglądu najczęściej są matowe i mętne - wyraźnie wizualnie inne niż te dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapewne dostała płytka przedwzmacniacza. (direct - odcina preampa poza sekcją głośności)
Tu metoda na suchego palucha się nadaje. Jak zidentyfikujesz która to płytka (możliwe, że jest ona bezpośrednio za alu frontem wzmaka) możesz spróbować podczas grania ją DELIKATNIE uginać i zobaczyć czy powoduje to łapanie drugiego kanału - wtedy byś wiedział która dokładnie płytka jest walnięta i pi razy oko w której części.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To graj bez obudowy icon_wink.gif ........... dobra ale bez żartów.
Wbrew pozorom To dobra wiadomość, że bez blachy gra w porządku.
Primo - wygląda, na to, że wszelkie elementy typu potencjometry, przełączniki są w porządku icon_smile.gif
Dwa, jeśli masz jakąś płytkę stojącą pionowo tuż za ścianą frontu obstawiam na 90%, że to właśnie ona jest uszkodzona a nie ta leżąca płasko na podłodze wzmacniacza. Poruszaj tą hipotetyczną pionową płytką w trakcie grania i zobacz czy nie głuchie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uginam, naginam dotykam wszystkiego co sie da... Nawet troche prąd mnie popiescil ale jak narazie gra ok. Tak sie zastanawiam...- jak na moje oko ten kanal co troche szwankuje generuje troche mniejszy bass ale to moze moje przewidzenie icon_smile.gif dzieki za pomoc kaczor. Jak by cos sie dzialo to bede pisal w tym temacie na bierząco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to podłącz pod tego nieszczęsnego AUX.

Potem źródło (np CD-ka) podłączaj kolejno do wszystkich wejść za wyjątkiem phono. Opisz czy problem występuje jedynie na AUX czy również innych wejściach.

Jak wygląda przełączanie wejść guziki, wajcha czy pokrętło (sorry nie znam tego wzmaka). Jeśli problem wystąpi jedynie na AUX to może walnięty jest selektor wejść? A propo jakie masz to direct? CD-direct - czyli po włączeniu takiego cosia nieważne co masz wybrane a i tak gra CD, czy mimo włączenia opcji direct - wciąż możesz wybrać różne źródła?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...