Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

czy macie jakis sprawdzony darmowy program, ktory z wave'a zrobi bezstratny FLAC ?
- moze nie ma darmowego?

----

ok znalazlem
http://flac.sourceforge.net/download.html

i mam pytanie.
Czy od strony jakosci odtwarzania FLAC'a, nie ma znaczenia jaka kompresje zastosuje? jest 0 - 8.
bo nie kumam jak to dziala....

obojetnie jak wybiore, moge pozinej zrobic dekompresje do wava i wychodzi mi 100% to samo, co na poczatku (wave).
Jest to wiec kompresja bezstratna. Ale, czy jesli wybiore kompresje "8", czyli najwieksza, to czy odluchujac plik flac, jakosc bedzie gorsza niz jakbym skompresowal na "0" ?


Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
no mi tez nikt nie odpowiedzial na to pytanie.
Mysle, ze 0-8 to wspolczynnik kompresji, czyli na 8 plik bedzie zajmowal ciut mniej miejsca na dysku. kompresja pliku rowniez bedzie trwala dluzej.

Tym samym... jakosc sluchania flaca bedzie pewnie gorsza w opcji 8 , niz w opcji 0. O ile ta strata w ogole bedzie slyszalna.

Ale obojetnie co wezmiemy (0 - 8 ), mozna powrocic z flaca do wava bez straty.
czyli jest to wciaz kompresja bezstratna... (sprawdzilem)

ale dla odsluchu we flacu lepiej brac encoding level na 0.

Tak to widze...
jak sie myle, prosze napisac,

Maciej Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś musiałem wybrac poziom kompresji i ostatecznie ustawiłem na domyślną wartośc tj. 5.
Szukałem wskazówek dla stosowania różnych poziomów kompresji FLAC i znalazłem je na jakimś anielskojęzycznym forum:

Kompresowanie plików muzycznych na domyślnym poziomie 5 daje najlepsze zbalansowanie pomiędzy stopniem kompresji i czasem potrzebnym na dokonanie kompresji.
Poza tym nie ma żadnych pro i kontra na stosowanie innych poziomów kompresji. Różnica rozmiarów plików po kompresji na poziomach 0 i 8 jest niewielka, ale różnica czasu potrzebnego na dokonanie kompresji jest już znacząca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...