Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów icon_wink.gif

Poszukuje Słuchawek za ok góra 400zł żeby przyzwoicie grały bez żadnych dodatków (jeśli te dodatki miałyby kosztować 600 zł to sobie daruje) + karta dźwiękowa jak za ok 300 czy 350zł to trudno (doskładam nie pali się) ma ładnie grać. No chyba że zdecyduje się na wzmacniacz czy coś innego tylko nie orientuje się jak taki zestaw złożyć i ile by mnie wyniósł.
Do tego wszystkiego, opcja głośniki, ale to w późniejszym czasie.

Z słuchawek brałem pod uwagę:
1. Sennheser hd 555
2. Sennheser hd 515
3. AKG 514
4. AKG 240 studio (które są już chyba niedostępne)
5. Koss PRO3AA

Pozdrawiam i czekam na propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz czego głonie słuchasz. Sennki sprawdzą się głównie w rocku, metalu, popie, elektonice, a AKG w klasyce, jazzie itd. Oczywiście to tylko takie ogólne pojęcie, bo twoje preferencje mogą być inne niż większości. Myślę, że zasilanie np. HD555 z dziurki w kompie nie jest dobrym pomysłem, bo nie wykorzystasz ich potencjału w najmniejszym stopniu. Najlepiej byłoby jakbyś kupił zewnętrzną kartę z solidnym wzmakiem słuchawkowym. Dobrym rozwiązaniem byłby DAC Beresford 7520, ale tu cena oscyluje w granicach 1500zł, więc chyba nie osiągalne póki co.
Napisz co o tym sądzisz, a będziemy się dalej zastanawiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobrym rozwiązaniem byłby DAC Beresford 7520, ale tu cena oscyluje w granicach 1500zł, więc chyba nie osiągalne póki co." icon_wink.gif
No tak.......miescimy sie w przedziale 400pln.......i to bez sluchawek (?!!). icon_eek.gif Poza tym Kolego - polecasz wzmak sluchawkowy za 1500pln do sluchawek za 250???????? Nie ma tanszych i dobrych??????? icon_evil.gif

boreslaw - obojetnie od tego, czy sluchawki bedä wykorzystywane do oglädanie filmöw, sluchania muzyki, czy grania - z podanych przez Ciebie zdecydowanie HD 555 bedä najlepszym wyborem. Ponizej link, cena 295 pln.:

http://www.allegro.pl/item627974262_sennhe..._reki_w_wa.html

Karta dzwiekowa bez problemu pociägnie, bardzo dobre, uniwersalne sluchawki z dobrä "podstawä" basowä. Poza tym - wygodne i ladnie wykonane. Gdybys jednak decydowal sie na wzmacniacz i kolumny - podaj jakä posiadasz karte dzwiekowä i rozmiar pomieszczenia, w ktörym system ma "grac" oraz jego glöwne wykorzystanie (gry, filmy, muzyka, czy do wszystkiego).
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Dobrym rozwiązaniem byłby DAC Beresford 7520, ale tu cena oscyluje w granicach 1500zł, więc chyba nie osiągalne póki co." icon_wink.gif
No tak.......miescimy sie w przedziale 400pln.......i to bez sluchawek (?!!). icon_eek.gif Poza tym Kolego - polecasz wzmak sluchawkowy za 1500pln do sluchawek za 250???????? Nie ma tanszych i dobrych??????? icon_evil.gif


Nie miałem na myśli wykorzystania Beresforda jako wzmaka słuchawkowego, ale raczej jako urządzenia, które na razie pełniłoby funkcję karty dźwiękowej (wejście USB) i wzmaka, a skoro boresław wspomniał o ewentualnym późniejszym zakupie zestawu stereo to miałby od razu na wstępie świetne ulepszenie, czyli zewnętrzny DAC. Rozumiem, że przy budżecie, który podał jest on znacząco za drogi (~50%), ale to taki zakup na przyszłość. Moim zdaniem bardziej opłaca się kupić raz, a dobrze, niż później się zastanawiać nad wymianą, która pociągnie za sobą wyższe koszty. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - "Nie miałem na myśli wykorzystania Beresforda jako wzmaka słuchawkowego, ale raczej jako urządzenia, które na razie pełniłoby funkcję karty dźwiękowej (wejście USB)"
Uwazasz , ze Osoba, ktöra dysponuje okreslonym budzetem i ewentualnie zdecyduje sie KIEDYS na stereo, od razu bedzie potrzebowala zewnetrzny przetwornik???????? Gdzies cos przeczytales, Ktos napisal i standardowo (jak zwykle) pada to w Twej propozycji, nie bioräc pod uwage pierwszego postu autora tematu.
Twoja wypowiedz wygläda nastepujäco - Kolega Boreslaw nie powinien na razie nic kupowac, tylko planowac zakup w przyszlosci, poniewaz sluchawki, ktöre chce kupic do 400pln nie "zagrajä" z kartä dzwiekowä. Totalna bzdura, ale juz Komus proponowales zakup kolumn o ktörych nie masz zielonego pojecia piszäc, ze jesli sie nie spodobajä, bedzie wiadomo, czego nie kupowac.Gratuluje. icon_razz.gif

Boreslaw - o przetworniku Beresforda na razie zapomnij - na poczätek nie jest Ci do niczego potrzebny. Möglbys jednak sprecyzowac, czy w okreslonej cenie szukasz po prostu sluchawek i karty dzwiekowej, czy karty, wzmacniacza i kolumn. Na pewno cos sie znajdzie w Twoim budzecie. icon_wink.gif
Pozdrawiam.
P:S - Przepraszam, ze "zasmiecam" Ci temat, ale trzeba to bylo wyjasnic, zebys nie pomyslal, ze bez 2000pln to w ogöle nie masz z czym "startowac".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

....a jak Kolego puscisz sygnal z PC????? icon_wink.gif Beresford przetwarza sygnal cyfrowy na analogowy, w jaki sposöb uzyskasz dzwiek z PC



ten Beresford ma wejscie USB i wlasnie tak wejdzie do niego sygnal z kompa pomujajac karte dzwiekowa.
Ale faktycznie... moze ma o czym mowic, gdy mamy taki budzet.

sa tez przetworniki mniej rozbudowane jak ten wspolniany majace tylko wejscie USB.
Uzywane juz za ok 400zl mozna wyhaczyc (ale bez wzm sluchawkowego). Tak czy siak.. OffTopic

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uwazasz , ze Osoba, ktöra dysponuje okreslonym budzetem i ewentualnie zdecyduje sie KIEDYS na stereo, od razu bedzie potrzebowala zewnetrzny przetwornik???????? Gdzies cos przeczytales, Ktos napisal i standardowo (jak zwykle) pada to w Twej propozycji, nie bioräc pod uwage pierwszego postu autora tematu.
Twoja wypowiedz wygläda nastepujäco - Kolega Boreslaw nie powinien na razie nic kupowac, tylko planowac zakup w przyszlosci, poniewaz sluchawki, ktöre chce kupic do 400pln nie "zagrajä" z kartä dzwiekowä. Totalna bzdura, ale juz Komus proponowales zakup kolumn o ktörych nie masz zielonego pojecia piszäc, ze jesli sie nie spodobajä, bedzie wiadomo, czego nie kupowac.Gratuluje. icon_razz.gif
P:S - Przepraszam, ze "zasmiecam" Ci temat, ale trzeba to bylo wyjasnic, zebys nie pomyslal, ze bez 2000pln to w ogöle nie masz z czym "startowac".


Cały czas mam wrażenie jakbyś nie rozumiał o co mi chodzi, albo po prostu nie chciał zrozumieć. Napisałem w poście Beresforda z objaśnieniem jakie ma funkcje i do czego się może przydać jako jedną z propozycji godną rozpatrzenia. Kolega boresław wyraźnie napisał:
Cytat

Poszukuje Słuchawek za ok góra 400zł żeby przyzwoicie grały bez żadnych dodatków (jeśli te dodatki miałyby kosztować 600 zł to sobie daruje) + karta dźwiękowa jak za ok 300 czy 350zł to trudno (doskładam nie pali się) ma ładnie grać.


Z tego można łatwo wywnioskować, że na kartę chce wydać nie więcej niż 350zł (w tej roli Beresford) i ewentualne dodatki (tutaj wzmak słuchawkowy) nie więcej niż 600zł (znowu załatwia to Beresford), czyli razem mamy powiedzmy 950zł i dodatkowo kolega zaznacza, że w najgorszym przypadku dozbiera.

PS: Nigdzie nie napisałem, że powinien zacząć od konkretnego zakupu, może spokojnie na początek kupić słuchawki, a za 2-3 miesiące dokupić resztę osprzętu, na który się zdecyduje.

Przy okazji właśnie sprawdziłem ceny Beresfordów i mam świetną wiadomość w tej chwili na rynek będzie wchodził 7520 "B" i mamy wyprzedaż zwykłych 7520, co skutkuje ceną 975zł. link do aukcji polskiego "dystrybutora"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - wydaje mi sie, ze Kolega szuka przyzwoitych sluchawek, ktöre grajä dobrze bez zadnych dodatköw, przynajmniej tak sformulowal post. Karta dzwiekowa max. 350 pln i to wlasnie do karty dozbiera. Nie warto w takim wypadku polecac samego przetwornika w cenie 1000 pln, bo to znacznie przekracza budzet.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Siema.

Planuje na dniach kupić nowe słuchawki dobra karte dźwiękowa.

Jestem nieszczęstnym posiadaczem Fatalitów...wiem gówno. Tez tak uważam. Posiadam również Karte dźwiękowa - Sound Blaster Audigy no ale jakoś nie jestem z niej Za bardzo zadowolony. Pytanie do was. Co proponujecie bym kupił? Słuchawki mają być dobre i do gry i to sluchania muzyki. Wiadomo karta dźiękowa tak samo : . Posiadam głosniki Creative 5.1 P5800 i powiem, że jednak na tej karcie dźwiękowej nie grają one najlepiej.

Pozdrawiam.
__
Äŕííîĺ ńîîáůĺíčĺ ŕâňîěŕňč÷ĺńęč ńăĺíĺđčđîâŕíî č îňďđŕâëĺíî (ń îáőîäîě âńĺő ŕíňčńďŕě çŕůčň) ďđîăđŕěěîé XRumer 5.09 Palladium. ÇÄĹŃÜ ĚÎĂËŔ ÁŰ ÁŰŇÜ ÂŔŘŔ ĐĹĘËŔĚŔ icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość GoodMusicForever
Vibez sam w sobie jest dość jasny, więc nie jestem pewien czy to akurat dobry zestaw. Inna sprawa, że dzięki EQ można dość mocno zmodyfikować brzmienie. Z moimi KPP grał naprawdę przyjemnie. Ogólnie to celowałbym raczej w cieplejsze słuchawki do tego odtwarzacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...