Skocz do zawartości

DVD/BR


sihborx

Recommended Posts

Witam
Właśnie kończę kompletować zestaw kd. ampli onkyo, głośniki klipsch. plus LCD Sony bravia 46'. Dvd juz miałem ale się właśnie zepsuło więc................
Poszukuję - jak zwykle w moim przypadku- uniwersalnego odtwarzacza zarówno do muzy jak i do filmów.
Jeśli chodzi o filmy to zależało by mi aby czytał wszelkie formaty dvix i inne oczywiście txt oraz mkv 720p
Miałem: już kilka opcji - ale każda obarczona jakąś wadą :
1- tanie dvd (bellwood 311) + BR (sony 350) ale jak mówiłem bellwood juz sie zepsuł wiec .......
2- markowe dvd bez BR- ale problem z dvix, txt o 720p nie wspomnę
3- samo BR - j.w.

dużo dobrego wyczytałem o onkyo DV SP 406, pionier DV 410k i o 510 a ostatnio powalił mnie LG BD 370
Może macie jakieś propozycje? Sugestie?

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odtwarzaczem nie miałem styczności, ale w ostatnim numerze naszego AUDIO jest test czy może raczej porównanie z Samsungiem BD-P3600, więc myślę, że jeśli jeszcze nie masz go w domu to warto się porwać i przeczytać samemu. Na pewno jego zaletą jest mnogość funkcji, które zastosowano profil BD 2.0, dostęp do YouTube itd., a z jakością chyba też nie ma problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z odtwarzaczem nie miałem styczności, ale w ostatnim numerze naszego AUDIO jest test czy może raczej porównanie z Samsungiem BD-P3600, więc myślę, że jeśli jeszcze nie masz go w domu to warto się porwać i przeczytać samemu. Na pewno jego zaletą jest mnogość funkcji, które zastosowano profil BD 2.0, dostęp do YouTube itd., a z jakością chyba też nie ma problemów.




też fajny ale powiedz czy ten samsung poradzi sobie z dvix i inne a także z txt czy mkv 720p- bo tych info nie znalazłem
Wiem, że ten LG radzi sobie z tym.......

ps - jeszcze znalazłem taki Panasonic Blu-ray DMP-BD60 ale też nie wiem czy czyta txt i mkv
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nic nie wnosi??? Odczucia testującego są równe moim odczuciom, co to za różnica czy ja piszę to na forum czy on/ona pisze to na łamach magazynu? Jeśli to wszystko co jest w gazetach nie tworzy żadnego obrazu tego co naprawdę potrafi sprzęt to po co one istnieją, po co je kupujemy?
Nie wydaje mi się, że piszę tylko to co przeczytam i z niczym nie miałem styczności, co najmniej dwie osoby na tym forum po mojej rekomendacji dokonały zakupów, z których sa bardzo zadowolone, nie wiem dlaczego jest tak, że moje posty uważa się za nic nie wnoszące, słyszę to już, któryś raz, ale nie widzę większej różnicy między moimi wypowiedziami, a wypowiedziami innych.
Znowu się tworzy off-topic, a później się okazuje, że 90% moich wypowiedzi jest nie na temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego artur77, czy Ty czsami nie bawisz się w polowanie na pacio94. Tym razem mocno przesadzasz, choć kiedyś z Tobą zgadzałem się w podobnej dyskusji. Tu w tym temacie nie widzę powodów do krytyki pacia94, natomisat Twoja odpowiedź kompletie nic nie wnosi!!!

To co ja mogę pomóc to proponuje się wstrzymać z kupnem blue-ray, za dużo jeszcze niewiadomych w temacie audio oraz horendalnie drogie nośniki!!! Nie na naszą polską kieszeń!!! To co pozytywnego w tej technologii, to nagonka producentów odtwarzaczy do kina domowego i rzekoma śmierć formatu DVD. Dzięki temu mamy naprawdę taniutkie płyty z filmami i koncertami, niejednokrotnie tańsze od poczciwego CD!!! Ja też poważnie myślę o BLUE-RAY, ale wstrzymuje się jeszcze z kupnem na ładnych parę lat. Osobiście ostatnio pochłania mnie poszukiwanie ulubionych wykonawców w formacie: SACD i DVD-AUDIO.
Proponuje przyjrzeć się albo modelowi: PIONEER-a DV-420V, albo DV-610AV - ten drugi znam doskonale, choć sam mam DV-LX50. W kinie domowym o którym pisałeś sprawdzi się już ,,czterysetka", jednak model ,,sześćset" ma dodatkowo w/w formaty. Dźwiękowo ,,610" jest jak na swoją cenę bardzo poprawna i przyjemna, a z drugiej strony co można oczekiwać do 600 zł. To co w niej olśniewa i pewnie też w ,,420", to wyśmienita jakość obrazu - oba modele posiadają wyjście HDMI z możliwością skalowania do rozdzielczości 1080p!!! To naprawdę wystarcza, by odłożyć zakup Blue-Ray na trochę..... Dodatkowo masz w nich port: USB. No i pioneer od dawna robi doskonałe odtwarzacze DVD w bardzo prrzystępnych cenach!!! A konkurenci potrafią ciągle jeszcze kazać sobie płacić za przysłowiowy ,,znaczek" (np. DENON)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73 - icon_biggrin.gif z "polowaniem" troche przesadziles, ale jesli tekst typu "poczytaj Sobie w gazecie" jest w porzädku zaczne chyba sam tak pisac. Poza tym pisanie do kolegi na privie, zeby nie pisal "pustych" postöw nie przynioslo rezultatu. Niewazne - koniec tematu.

Sihborx - nie napisales jeszcze w jakiej kwocie majä miescic sie propozycje?
Co do odtwarzaczy DVD (BD) Pioneera - rzeczywiscie dobra relacja jakosc/cena. DV-610AV bylby dobrym rozwiäzaniem, ale moim zdaniem (tu zgadzam sie z pacio94 icon_wink.gif ) - BDP- 51FD w cenie 1650pln jest juz odtwarzaczem na kilka dobrych lat. Co do cen nosniköw - cena powinna spadac i to dosc drastycznie, aby zachecic konsumentöw do korzystania z niebieskiego lasera. W Niemczech klasyka filmowa ukazuje sie juz po okolo 10 euro, czyli taniej, niz plyty CD.

http://www.allegro.pl/item631641191_pionee...wice_sklep.html

Jesli chodzi o jakosc dzwieku - nie ma sobie röwnych wsröd odtwarzaczy BD nawet z troche "wyzszej pölki". Pelny, bardzo dynamiczny i (jak na wieloformatowiec) przestrzenny dzwiek stereo o dosc duzej scenie. Zastosowano prawie identyczne uklady jak w modelu bdp-71. Podobnie z upscalerem do 1080p - pracuje wysmienicie. Sam wygläd i budowe mozna juz pominäc, podobnie kapitalny obraz z blu-ray, chociaz przy tym ostatnim naprawde trudno doszukac sie röznic miedzy röznymi odtwarzaczami.

Podstawowä kwestiä jest to, z jakich nosniköw glöwnie bedziesz korzystal. Jesli na 20 DVD trafi sie 1 dysk blu-ray - zakup odtwarzacza BD mija sie z celem. W takim przypadku wystarczy np.DV-610AV. Osobiscie wole jednak zamiast 2 filmöw DVD kupic 1 blu-ray, ale to moje zdanie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki

Jeśli chodzi o kwotę to jestem elastyczny ale szaleć nie ma co (+- 600- 1000)

Zawsze powtarzam dobra relacja cena/ jakość

Generalnie większość mojej filmografii to oczywiście DVD- ale jak obejrzałem kilka filmów w hd to mnie szczena opadła więc zacząłem się zastanawiać na BL ale jak Radi73 wspomniał cenny trochę powalają. Więc jedną z opcji oczywiście jest DVD- w przestępnej cenie który potrafiłby czytać pliki mkv 720p.(na szczęście coraz więcej tego na necie)


Pytanie - czy te modele pioniera które polecaliście spełnia w/w kryteria??? Naprawdę czyta zarówno txt dvix oraz mkv 720p??????



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że Blu-Ray LG 370 to rewelacja !!!!!!
Sprzęt działa szybciej niż większość popularnych DVD playerów icon_smile.gif
Ma doskonałe Menu, i jako jedyny czyta .MKV Dziś klient przyniósł film na płytce DVD DL 9GB, MKV1080p, film odpalił sie w 2 sekundy z napisami ! Bajka icon_smile.gif
Jeden z klientów sprawdzał też płyty z materiałami z kamery HD, w dwóch formatach, z tym że nie pamiętam co to dokładnie były za formaty, AVCHD coś tam, (słabo się orientuje w temacie kamer), obydwie płytki poszły, w tym jedna z własnym menu nawet icon_smile.gif
Naprawde bylismy wszyscy w szoku, dawno nas zaden sprzet tak pozytywnie nie zaskoczył icon_smile.gif Nie kupiłbym innego bluraya w tym momencie !

Co do Onkyo dv-sp 406 to uważam że już gorszego odtwarzacza Onkyo nie mogło zrobić ! Na pierwszy rzut oka widać ze ma coś wspólnego z LG DVX352 (ok 200zł)
Po rozkreceniu okazało się że faktycznie w środku jest wspomniane LG z dodanym tylko malutkim modułem HDMI ;] Do tego okropny plastik, szuflada jak w Mancie a wyświetlacz to trudno nawet skomentować. A to coś kosztuje 699-799zł !!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...