Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Obecnie posiadam Advance Acoustic końcówkę mocy 406 i przedwzmacniacz 206 + Monitor Audio RS6 + kable głośnikowe Real Cable BM250T.
IC łączący końcówkę i przedwzmacniacz jest najtańszy no name maketowy - chcę go wymienić na jakiś lepszej klasy do 150 pln - może być używany - napiszcie czy w ogóle warto to robić. Ja mam na oku AUDIONOVA PROTEUS lub tańszy Procab MC405. Mam też możliwość kupna używanych kabli głośnikowych DNM Reson za zachęcającą cenę i też zastanawiam się czy warto wymieniać moje głośnikowe Real CABLE na Reson. Czekam na wasze opinie w tej sprawie. Źródło to dvd lecz niebawem zakup cd Advance Acoustic. W dzwięku preferuję szeroką scenę ale również ładną górę - dzwięk musi być ciepły, nie meczący ucha. Nie zależy mi szczególnie na mocnym basie. Nie mam możliwości przetestowania kabli ale zawsze staram się kupować używane więc jak coś nie przypasuje to sprzedam.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proteus to w tej cenie bardzo dobry kabel. Perfekcyjnie wykonany, swietne wtyki RCA. Gra bardzo "szeroko", lekko rozjasniajäc brzmienie poprzez eksponowanie (nie przesadzone) wysokich tonöw. Piszesz jednak, ze na glebokim, mocnym basie Ci nie zalezy (tu polecil bym Audioquest'a), wiec powinno byc ok.
Link do Allegro, uzywka w stanie sklepowym, cena 99 pln:

http://www.allegro.pl/item635233994_audionova_proteus.html

Co do glosnikowych, jesli juz jestesmy przy Audionova, warto zastanowic sie nad kablami glosnikowymi tej samej firmy, np. Audionowa Moonwalk:

http://www.audio-nova.net/index.php?go=moonwalk
Obu kabli sluchalem na stereo Yamaha 1000 na zmiane z Audioquest King Kobra /Bedrock. Mimo, ze system nie jest drogi, röznica w brzmieniu byla juz odczuwalna, w moim przypadku na korzysc Audioquesta, jednak preferuje zupelnie inne brzmienie niz Ty, poza tym Audioquest byl dosc znacznie drozszy. icon_wink.gif
Moonwalk w poröwnaniu do Bedrocka troche ocieplil brzmienie, jednak minimalnie spadla dynamika i obecnosc "pewnego", punktowego basu. Bas byl, lecz troche "rozjechany". Jesli lubisz wyraznä, krystalicznä göre pasma - Proteus i Moonwalk powinny Ci sie spodobac.

To tak w skröcie. icon_wink.gif

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0502/audionova.html

Prawde möwiäc, nie jestem pewien jak zmiana kabli wplynie na dzwiek w Twoim systemie, na pewno musisz sam odsluchac. Ogölnie mozna przyjäc, ze im drozsze komponenty, tym bardziej wrazliwe sä na okablowanie. Z drugiej strony - jesli Ktos podpina do systemu za 5000 pln, odpowiednio dobrane "kabelki" za 3000pln icon_mrgreen.gif , moze byc pewien, ze w takiej konfiguracji system zagra pelniä swoich mozliwosci. Takiego rozwiäzania osobiscie jednak nie polecam. icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie tego samego Proteusa co podałeś zamierzam zdobyć. Jeśli jest taki jak go opisujesz to powinien się sprawdzić.
Zawsze można odsprzedać. Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia z okablowaniem ale skoro kupiłem już taki zestaw stereo to trochę mi żal że gra to na marketowych IC. Dzisiaj kupiłem, a w przytszłym tygodni do mnie dojdzie RESON głośnikowy - cena była okazjonalna więc się skusiłem - zobaczymy co pokaże. Będę tesz poszukiwał używany Moonwalk bo fajny teścik mi przysłałeś i jeśli jest tak jak go pisują to odpowiadał by mi. Myślę, że mogłoby to być właśnie to. Kupuję zawsze używany komponenty i wszystkiego odsłuchuje w domu - tak mi najlepiej odpowiada ponieważ mam warunki domowe a używkę jak nie przypasuję można bez problemu sprzedać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wczoraj dojechały do mnie DNM Reson i po podłączeniu oraz testowaniu dałem je bratu bo nie poczułem na nich żadnej specjalnej różnicy - praktycznie nic nie wprowadziły nowego do mojego systemu. Pozostałem przy swoich Real Cable. Na szczęście bratu DNM się spodobały. Kupiłem również w tym tygodniu źródło Marantza CD 16. Nie kupiłem jeszcze żadnego lepszego IC mam te tanie z marketu. Na pewno wiem, że potrzebuję IC grającego jasno i przejrzyście, szczegółowo. Mam na dwa IC do wydania ok 300 pln i tu moje pytanie: Czy lepiej kupić lepszy IC łączący CD z przedwzmacniaczem czy może lepszy IC łączący końcówkę z przedwzmacniaczem, czy może kupić dwa jednakowe IC jednej firmy ?? Czy są na ten temat jakieś opinie ?? Co o tym myślicie ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koego Horak!

Jako wieloletni użytkownik zestawów pre - power powiem szczerze co wiem... nie ma reguły  icon_wink.gif Czasem lepiej gdy wyższej klasy IC łączy cdek z pre, a czasem, gdy pre z powerem. Trzeba "osłuchać" system  icon_mrgreen.gif

W moim obecnym systemie "lepszy" interkonekt łączy końcówkę z przedwzmacniaczem.

Jeśli potrzebujesz IC grający jasno i szczegółowo (w Twoim budżecie) zwróć uwagę na kable srebrne lub kable z oferty firmy Nordost. Za kwotę ~150 zł. na rynku second hand można już nabyć podstawowe IC Nordosta tj. np. Magic One. 

Nie są może szczytem wyrafinowania, ale mogą się sprawdzić!

Ale... Za kwotę niewielę wyższą swego czasu udało mi się nabyć od miłego audiofila IC Kimber Silver Streak (znakomity kabel) - vide TU. Ale takie okazję zdarzają się rzadko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem. Nie kupiłem tego używanego z allegro chociaż cena była super ponieważ po dokładnym zmierzeniu był dla mnie sporo za krótki.
Znajomy ma do mnie podjechać w przyszłym tygodniu z tym kablem ponieważ zakupił go do swojego systemu i jeszcze jakiegoś Kimber ale nie pamiętam modelu.
Na allegro zauważyłem również DNM Reson http://www.allegro.pl/item641685174_dnm_re..._rca_0_75m.html . Jeśli nic innego nie dostane to postaram się wygrać aukcję tak dla spróbowania jak to zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Qed Qunex Silver Spiral, będę go miał jeszcze w tym tygodniu. Kabelek nie będzie wygrzany więc nie wiem czy w ogóle coś będę mógł napisać o różnicach jeśli w ogóle takie będą, a druga sprawa to jest taka, że jest to tylko jeden IC, niestety drugi nadal będzie marketowy ponieważ na jego miejsce jeszcze nic nie kupiłem. Podepnę go najpierw między źródło i przedwzmacniacz - zobaczymy. Myślę, że w tym tygodniu uda mi się kupić jeszcze jeden IC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście tylko rca schulza i jeżeli chodzi o solidność to naprawde nie można nic zarzucić, nie raz były deptane i inne podobne historie a wtyki są jak nowe. Sama grubość izoliacji wiele mówi bo ten kabelek jest sporo masywniejszy niż budżetowe głośnikowe 2x2,5mm. Ja sie osobiście na nich jeszcze ani razu nie zawiodłem.

Przyzwoitymi kabelkami głośnikowymi są procaby, solidne i dobre jakościowo.
_______
=== XRumer 5.0 Palladium RULEZ! ===
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem jeszcze pisać bo kabel QED jest nowy i niewygrzany ale powiem szczerze, że na początku różnica była niewielka ale można powiedzieć, że prawie z każdym dniem jest lepiej. Szczególnie słychać poprawę w górnych rejestrach, scena również jest sporo szersza. Mam wrażenie, że ten kabelek potrzebuje sporego wygrzania za nim pokaże swoje możliwości. Jeśli chodzi o bas nie zauważyłem różnicy. Napisze coś więcej za tydzień jak pogrzeję trochę ten kabelek. Niestety nie doszedł do mnie jeszcze drugi IC Nameless Black, który zamówiłem więc połączenie przedwzmacniacza z końcówką jest cały czas dziadowskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...