Skocz do zawartości

pomoc w skompletowaniu zestawu


Zat

Recommended Posts

Witam! Chciałbym prosić o pomoc w skompletowaniu zestawu stereo. Chodzi mi o kolumny, amplituner i ewentualnie odtwarzacz CD. Kolumny myślę że raczej podłogowe (mam około 20m2 pokój) wszystko raczej do 1000zł ewentualnie trochę więcej. z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwsza propozycja(oczywiscie uzywki) icon_wink.gif :
Wzmacniacz Pioneer A - 304R, cena 290pln:
http://www.allegro.pl/item633005226_pionee...ja_370_wat.html

Odtwarzacz CD - Pioneer PD-S505, cena 222pln:
http://www.allegro.pl/item636555046_piekny..._gwarancja.html

Tuner - Pioneer F-656, cena 100pln:
http://www.allegro.pl/item637651081_pionee...56_sliczny.html

Kolumny - Wharfedale diamond 8.4, cena 600pln:
http://www.allegro.pl/item637338553_wharfe...an_idealny.html

System raczej uniwersalny w cenie 1210 pln. Propozycja na poczätek, na wszelki wypadek jednego producenta - moze napisz, czy to ma znaczenie i jakie brzemienie Ci sie podoba. Moim zdaniem lepiej kupic wzmak i tuner, dlatego "rozbilem" amplituner na skladowe. icon_biggrin.gif
Kolumnom moze troche brakuje idealnej przejrzystosci w görze i "wybitnej" kontroli w dole pasma, ale w tej cenie sä naprawde bardzo dobre i przede wszystkim - bardzo uniwersalne. "Grajä" röwno calym pasmem z lekko ocieplonym brzmieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam to znowu ja. Jeszcze nie kupiłem swojego zestawu bo dalej się zastanawiam. Na celownik weszły mi takie zestawy jak:
-Yamaha któreś z pianocraftów wiadomo każdy poleca i zachwala jednak słyszałem że mają płaskie brzmienie. To prawda? Z tego co widziałem na zdjęciach tyłu amplitunera ma mało wejść. Starczy mi by dodatkowo podłączyć do niego gramofon, konsole (wejście optyczne) i komputer?
-Philips MCM906 słyszałem o nim też pozytywne opinie no i ten wzmacniacz lampowy... jednak firma jakoś mnie nie przekonuje
no i ostatni zestaw to :
-YAMAHA HTR-6030 + DVD-S663 / Prism Onyx 100 tutaj już kino domowe. i właśnie zastanawiam się, czy nie lepiej było by mi kupić zestaw stereo zamiast kina, bo słucham o wiele więcej muzyki niż oglądam filmów. z tego co słyszałem zestawy 5.1 niezbyt się sprawują przy muzyce więc co byście mi doradzali? może coś innego do 1800zł?

linki do tych zestawów:
http://uk.shoppydoo.com/price-hi_fi-philips_mcm906.html
http://zakupy.onet.pl/9327413-zestaw-kina-...ha,produkt.html

za pomoc bardzo dziękuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde dużo zależy od tego ile masz miejsca na ustawienie sprzętu, do Piano Craft'a można by się pokusić i stendy...ale hmm koszt idzie w górę
Jeżeli masz miejsce na ustawienie podłogowców tak po metrze od tylnej i bocznej sciany to może to ładnie zagrać
Jeżeli masz mało miesca i trzeba będzie wciskać system//to lepsze mniejsze rozwiązanie
Inna sprawa.... zaczynamy konfrontacje dwóch tak na prawdę różnych systemów
1) wzmacniacz +tuner + cd + kolumny podłogowe
z
2) mini wiezą

to dwie różne filozofie słuchania muzyki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Yamaha któreś z pianocraftów wiadomo każdy poleca i zachwala jednak słyszałem że mają płaskie brzmienie"

Raczej nie, tzn. osobiscie nie mialem takiego odczucia w e 410. Brzmienie minimalnie (ale jednak) poprawilo sie po wymianie kabli glosnikowych i RCA, ale nawet bez tego jest wystarczajäco dynamiczne. Mikro zestawöw Philips na pewno nie polecam - grajä "basem" lub "görä". Dotyczy to serii MCD i MCM z kolumnami z tasmowym glosnikiem wysokotonowyym. jeden z zestawöw pogral u mnie 2 dni i podziekowalem icon_wink.gif Bas i göra - calkowite wycofanie srednicy. "Flagowiec" MCD 908 ma natomiast basu jak na lekarstwo, tu takze zastosowano ten rodzaj glosnika. Owszem, wyglädajä niezle, ale dzwiekowo do PC nie ma poröwnania. Ewentualnie , jesli chodzi o mini/mikro wieze - Denon F 102.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie zdecyduje się chyba na pianocrafta. Jednak mógłby mi ktoś powiedzieć czym one się dokładnie różnią? 410 od 810 chyba tylko tym że ma dvd w zestawie mam rację? a 330 i 730? z tego co wiem to chyba kolumny mają słabsze. Na który zestaw polować? z góry zaznaczam że całkowicie mi nie zależy mi na dvd bo już mam jedno. I ponawiam pytanie czy starczy mi wyjść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za moje niezdecydowanie ale pojawiła się nowa opcja icon_biggrin.gif mianowicie chodzi mi o to czy by nie lepiej było mi kupić wzmak/amplituner + 2 kolumny podłogowe

jeżeli miał bym się wyrobić do 2500zł to na jaki sprzęt mam patrzyć? używki nie wchodzą w grę bo biorę wszystko na raty. Z tego co się orientowałem to dobrą opcją była by YAMAHA RX-497 + jakieś JBL'e Yamahy albo Wharfedale. Jakie kolumny były by dobre do 1300zł za pare? Czy poprostu nie kombinować i zostać przy Pianocrafcie 810 + sub YST-FSW 050? Pokój ma mniej więcej 16m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianocraft z nowego sprzętu do 2000zł na pewno jest dobry i trudny do przebicia, ale mając te 2500zł możesz sobie złożyć zestaw samemu co pozwoli ci na jego lepsze spersonalizowanie.
Yamahy z serii X97 bym ci nie polecił dla mnie grają bardzo sucho i tak bez wyrazu (to moje zdanie, wielu osobom się podoba), moim zdaniem zdecydowanie lepszy będzie Cambridge Audio 540A v2, Denon PMA-700AE, Marantz PM5003 czy Harman HK970.

Co do kolumn to już kwestia decyzji do takiego pomieszczenia to, albo duże monitory, albo mniejsze podłogówki. Ja bym stawiał na to drugie rozwiązanie, a marki to Mission, KODA, JAMO (S606, S718) czy Klipsch (F1).

Pozostaje sprawa źródła, czy jest ci ono cały czas potrzebne, bo napisłeś o samym wzmaku i kolumnach???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamahy z serii X97 bym ci nie polecił dla mnie grają bardzo sucho i tak bez wyrazu (to moje zdanie, wielu osobom się podoba)



Wybacz, ale aż się skrzywiłem na to stwierdzenie.
Masz rację - dzwięk z amplitunera Yamaha może się podobac i ja przynajmniej nie odbieram go jako 'suchy i bez wyrazu'.

Słuchając różnych porad zapędziłem się aż za daleko w wymianie sprzętu audio na coraz to lepszy (czytaj droższy).
Tak naprawdę, to moja Yamaha RX497 jest bardzo muzykalna i mogłem poprzestac na niej zamiast gromadzenia stosów elektroniki wokół siebie.

Byłbym chyba równie zadowolony z jakości dzwięku, a w kieszeni pozostałoby trochę grosza.

Ale w sumie wszystko to dowodzi tylko jak bardzo subiektywna może byc ocena sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka złota rada, jak już bedziesz mial PC w domu... włącz wygrzej (tzn posłuchaj kilkanaście do kilkudziesięciu godzin) daj sobie na to hhmm 2-3 miesiące powinna się zdecydowanie poprawić gra głośników.. wtedy prosze zdecyduj czy bas jest czy go nie ma dla Ciebie .. czy może zostać czy nie ..
Pamiętaj, ze...
gdy kupisz suba to nie oznacza, od razu perfekcyjnego grania spasować suba z resztą sprzętu to nie lada gratka...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. W jakie kable mam się zaopatrzyć?
http://www.kabelek.pl/index.php?p1056,kabe...zekroju-2x-4mm2
takie coś da radę? + jeszcze potrzebny mi od komputera do pianocrafta czyli z jednej strony Jack 3,5mm z drugiej 2xRCA
http://www.allegro.pl/item652359456_prolin...za_3m_2rca.html taki będzie ok?

jeszcze jedna sprawa to to że mam gramofon. PC nie ma wejścia phono więc muszę kupić przedwzmacniacz. Przedwzmacniacz ma duże znaczenie jeśli chodzi o jakość dźwięku? Bo mam taki najtańszy którego nie używałem i nie wiem czy teraz się spełni w tej roli w miarę dobrze. Mam dodatkowy problem że gramofon musi stać u mnie ok. 5 metrów od pianocrafta czy to też będzie w znacznym stopniu pogarszało dźwięk czy muszę kombinować z postawieniem go bliżej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie kupuj nowych głośnikowych, jak sprzęt się wygrzeje to sobie coś wypozyczysz i zobaczysz czy warto dokładać kasę. Co do interkonektu to powinien wystarczyć.

Przedwzmacniacz PHONO ma bardzo duże znacznie. U mnie zdecydowanie lepiej zagrał ten wbudowany w gramofon, niz ten, który jest w amplitunerze, więc tu też kwestia eksperymentów.
Długość tego kabla RCA będzie za duża (5m to taka umowna granica), najlepiej byłoby gdybyś zmiesicił się w 3m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podłączę się do tematu.
Chcę kupić do pokoju ok 30-35 metrów kwadratowych sprzęt grający.
Nie znam się w ogóle na tym, wiem że kto pyta nie błądzi dlatego zwracam się do fachowców.
Chciałbym amplituner, dwa głośniki (w przyszłości 6.1), radio,CD/DVD.
Zestaw chciałbym podłączyć do telewizora, PS2, DVD itp
Sprzęt ma służyć do oglądania filmów, słuchania muzyki (słucham każdego rodzaju) i radia, lubię głośno słuchać icon_smile.gif
Szukam czegoś używanego w dobrej cenie, max 2 tyś zł.
Dzięki za odpowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja się teraz zareklamuję... na bezczelnego
metraż nie mały.. mogę Ci zaproponować fajny system głośników 2 x stero (front) duze podłogowce Voyager 200 oraz mam do zestawu z tej samej serii centralny (wszystko w idealny stanie) jak chcesz coś w temacie pisz na PW u mnie stoją i sie kurzą od ponad 2 lat.. a komuś mogą posłużyć na lata
Przepraszam wszystkich za to "ogloszenie"

Ampli mozesz dokupic z allegro - jako forumowiczowi proponuje w/w dobry zakup.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...