Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem komputer z zestawem głośników 5.1.
myślałem że karta dźwiękowa bedzie posiadać dodatkowe wyjścia (line-out 2 i 3) do podpięcia woofera i tyłów. Ale nie!! Jest standardowo mic, lie-in i out. Mimo to sprzedawca powiedział że głośniki można podpiąć tak żeby działały. Wystarczy "zmienić ustawienia w sterowniku karty dzwiękowej na 5.1 wówczas podpiąć dodatkowe głśniki w mic i line-in i MUSI działać" Zrobiłem jak powiedział i nic icon_sad.gif

Czy ja zmieniłem nie to co trzeba (start -> panel sterowania -> dzwięki -> ... -> i tam ustawiłem zamiast standardowo STEREO na ZESTAW 5.1)
Cz pan w sklepie zna sie mniej niż ja?

Ktoś słyszał wogóle o podpinaniu 5.1 do standardowej kary dźwiękowej (line-in, mic, line-out)?

Dzieki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji płyty głównej, napisane jest, jakiego rodzaju wmontowano kodek audio. Jak jest "2 channels AC'97 Audio" (co jest już praktycznie niespotykane) to poza stereo, nic więcej nie uzyskasz. Natomiast gdy jest "5.1 channels AC'97 Audio" lub podobne oznaczenie 5.1, wówczas uzyskanie tegoż sygnału nna wyjściach, jest już kwestią odpowiedniego ustawienia w programie konfiguracyjnym audio, dołączonym do płyty głównej. Standardowo jest ustawione tak , jak jest opisane na złączach, czyli Line Out , Line In , Microphone. Po przełączeniu k.dźwiękowej na 5.1 powinno być:
Line Out - przód lewy, przód prawy
Line In - surround lewy, surround prawy
Microphone - centralny , subwoofer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...