Skocz do zawartości

Kino domowe czy wzmaczniacz i pare kolumn?? Dyleman Cambridge


Atlantyk

Recommended Posts

Witam pokoj

5 na 3 /m
Slucham muzyki rocka ale tez ogladam mnostwo filmow powiedzialbym 50/50

Moj dylemat dotyczy sie tego jak zainwestowac 5tys.
Czy lepiej kupic cale kino domowe czy lepiej porzadny wzmacniacz i do tego pare kolumn??

Mysle ze stac by mnei bylo na wmazniacz/ oraz odtwarzacz Cambridge 640 plus kolumny tak za okolo2tys
Ale to bedzie tylko para.

lub

Onkyo HTE 505 405 Quadral Quintas 500 Kino domowe 3tys plus Sub 1okolo tys pewnie jakis Heco

W przypadku kina mam dzwiek 5.1 suba i powiedzcie ktora opcja bedzie najlepsza?? Biorac pod uwage struktore pokoju i budzet.
Troche sie boje stereo bo strace dzwiek przestrzenny i doznania na filmie nie beda juz takie same.
Jak wybrac biorac pod uwage rozmiar pokoju?

Pozdraiwam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest rzeczywiście dość trudna. W 15m2 raczej nie dasz rady prawidłowo rozstawić zestawu 5.1, więc myślę, że lepiej będzie pozostać przy stereo. Wiadome jest, że nie uzyskasz takiej przestrzeni jak przy KD, ale nie będzie źle.
Teraz pozostaje do rozpatrzenia kwestia sprzętu. Czy masz odpowiednią ilość miejsca w pomieszczeniu, żeby wszytsko podporządkować ustawieniu kolumn czy ich miejsce będzie raczje wynikiem ustawienia mebli itp.?
Czy interesuje cię wogóle sprzęt używany? Za 5000zł spokojnie złożysz sobie zestaw z nowych komponentów, ale przeznaczyć tyle samo na używany to oznacza skoczyć kilka półek w górę icon_wink.gif
Jeśli możesz to określ czy bardziej zależy ci na mocnym basie, krystalicznej gitarze/wokalu, czy zróżnicowaniu talerzy w perkusji?
Sory z tyle pytań, ale to pozwala mocno zawęzić pole wyboru i optymalnie zestawić ci sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze pisalem Cambridge bo teraz przebywam w Londynie i mam i wmacniacz i odtwarzacz tak za 300/500zl taniej.
Przeczytalem tez pare artykulow i ludzie pisza ze do 2.5tys nic lepszego nie znajde.
Slucham rocka/hardrocka ale tez bluesa jazzu ciezko mi sie okreslic na czym mi bardziej zalezy.... Powaznie zadales mi ciezkie pytanie:)
Da rade kupic jakies glosniki w miare do 2tys??
Moga byc uzywane
Jak stereo sprawdzi sie w filmach?? te wszystkie dzwieki przeciez nei wyrobi?


Czyli odradzasz mi 5.1 ze wzgledu na wielkosc pokoju??
Moze to zabrzmiec smiesznie mialem wczesniej Tracery Esllipse 5.1 rozlozylem to i graly jakos ( nie mialem pieneidzy)
Jestem amatorem dzwieku ale chodze na mnostwo koncertow wiec jakies pojecie mam.

a co do pokoju to dopiero mebluje wiec dostosuje sobie go do wszystkiego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge jest na pewno dobry, może i najlepszy w klasie (normalka, kwestia gustu), jednak mam wątpliwości nad jego przydatnością (nie zrozum mnie źle zagra, ale może znajdzie się coś lepszego) w kinie. Myślę, że tu trzeba elektorniki, która zagra bardzo dynamicznie i będzie miała wystarczająco mocy, żeby pięknie oddawać całą ścieżkę dźwiękową. Szczerze mówiąć jak czytałem twój pierwszy post od razu na myśl przyszedł mi Harman/Kardon (w tej kwocie HK980 + DVD49). Moim zdaniem w kinie będzie super, do rocka, metalu itp. też, ale ten jazz trochę zbił mnie z tropu.

Odpowiadając na twoje pytania:
1. Zestaw 2.0 spokojnie poradzi sobie z całą ścieżką dźwiękową filmów, a może się okazać, że uzyskasz więcej szczegółów.
2. Pewnie w tym pomieszczeniu dałbyś radę rozstawić 5.1, ale to musiałby być zestaw typu JBLa CS czy H/K HKTS. W kinie jest ok (mam H/K HKTS7BQ), ale do muzyki to one się średnio nadają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że HK jest lepszy od CA do rocka, to jest kwestia gustu słuchającego. On po prostu ma większy zapas mocy i niesamowitą dynamikę co pozwala mu na dobrą gre w KD 2.0.

Co do kolumn to już ciężka sprawa. Mówisz, że mogą być używki, ale tu nie chcę nic proponować, bo jestem troszkę za młody na ich znajomość. Z tego co dziś:
-osobiście używam JBLa, ale z góry trzeba powiedzieć, że to nie jest neutrealna marka i nie każdemu się spodoba ich sposób grania, tak czy inaczej w zestawieniu z H/K w budżetowym kinie są moim zdaniem bezkonkurencyjne, a w stereo bas jest trochę rozlazły (przy mocnym wzmaku i niższym modelu niż mój czyt. mniejszych membranach niskotonowych <mam ES100> nie powinno być problemu)
-dalej do kina Klipsch grają z niebywałą dynamiką i bardzo sprężystym basem, pomimo, że mają tuby nie są jakieś ostre; z nimi raczej lepszy byłby Cambridge niż H/K
-Mission; angielskie granie, przyjemna średnica, a jednocześnie sporo basu, w stereo super, przy kinie też nieźle, ale lepszy JBL

Podsumowując:
JBL i Mission; pierwszy lepszy w kinie, a drugi w stereo
Klipsch; inna szkoła grania, ale na pewno warte uwagi

Najlpeiej byłoby gdybyś poszedł i sam posłuchał, moim faworytem jest H/K + JBL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie na podstawce, nie do końca rozumiem. Kolumny dzielą się na podstawkowe (do mniejszych pomieszczeń; w KD efektowe) i podłogowe (do większych). Nie jest tak, że przy podłogowym dźwięk się źle rozchodzi czy coś. Nawet byłbym skłonny powiedzieć, że przy podstawkowych masz trudniej, bo musisz dobrać jeszcze dobre standy i to na ogół wychodzi trochę drożej, więc nie jest raczej pożądane przy twoim budżecie. Chociaż przy 15m2 na pewno dały by radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zaleją basem to pojęcie względne. Nie wiem czy ktoś ci tak powiedział czy próbowałeś, ale mogę cię zapewnić, że takie Klipsche F1 wcale nie dadzą ci za dużo basu na 15m2, szczególnie w kinie. Ja używam moich ES100 na 18m2 i rzeczywiście basu jest dużo, ale moim zdaniem nie za dużo. Jeśli to co piszesz to tylko zasłyszane opinie to spróbuj wypożyczyć podłogówki i sam sprawdź czy ci to będzie pasowało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, moim zdaniem zarowno HK980 jak i Azur 640 dadza spokojnie rade rowniez w kinie domowym i nie moge się zgodzić z tym, że azurowi brakuje kopa... wiadomo Harman zawsze gral bardziej widoskowo, tak pod KD. Natomiast azur super sie sprawdza do muzyki, w tym rockowej.

Jedyne co to azur jakoś nie zarzuca szczegółami... więc muszą to robić kolumny. Np. z Elacami FS68 zagrał mocno przeciętnie i przełączenie wzmaka na Marantza zdecydowanie poprawiło sytuacje. Natomiast np. Chorusy, czy Ikony same z siebie dają tyle szczegółów, że cambridge radził sobie super icon_smile.gif

Także moim faworytem obecnie jest właśnie połączenie cambridge'a 640 z Chorusami 726, ale to już troche inny budżet - w polsce ok. 8k + kable. Na zestawie odsłuchiwałem zarówno kawałki z klasyczną gitarą i mocnym wokalem, jak i troche cięższe brzmienia (w Ratamahatta Sepultury wszystkie uderzenie w perkusje i będny idealnie rozdzielone i zdecydowanie nie powiedziałbym, że brakowało im dynamiki).

Połącznie HK980 z głośnikami JBLa będę miał prawdopodobnie możliwości odsłuchać pod koniec tygodnia u znajomego, jak chcesz to mogę wrzucić wrażenia z odsłuchu.

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hej, moim zdaniem zarowno HK980 jak i Azur 640 dadza spokojnie rade rowniez w kinie domowym i nie moge się zgodzić z tym, że azurowi brakuje kopa... wiadomo Harman zawsze gral bardziej widoskowo, tak pod KD. Natomiast azur super sie sprawdza do muzyki, w tym rockowej.


Właśnie o to mi chodziło, w kinie Harman jest ciężki do pobicia, a jeśli chodzi o stereo to już wiadomo kwestia gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie na pewno nie stracisz na jakości jeśli kupisz lepszy, a to, że w całym zesatwie będzie on trochę na wyrost nie jest wcale złe. 2000zł za 840 to rzeczywiście super cena i tutaj już wcale Harman w kinie nie będzie miał takiej przewagi, bo mocowo już przegrywa, a CA z dynamiką nie ma problemów. W sumie 840 to już powinniśmy porównać z HK990, ale za 2000zł to go raczej nie kupisz. Myślę, że za tą cenę warto wziąć CA.

Jaki masz wyświetlacz (TV/projektor) SD, HD-Ready czy może FullHD i jaka przekątna? Może warto byłoby się zastanowić nad odtwarzaczem Blu-Ray zamiast DVD? Chyba, że nie chcesz kupić wzmaka CA, a odtwarzacza np. Pioneera.

W przypadku, gdy zdecydujesz się na całość elektorniki CA (840A v.1 + DVD99) to na kolumny zostaje ci jakieś 2000zł. Czyli budżet jest trochę większy, starczy ci na Klipscha F2, Cantona GLE490, JBLa E90 czy Missiona M35i. Myślę, że w tym przypadku JBLa bym pominął, Missiona chyba tez, a skoncentrowałbym się na Klipschu i Cantonie. Do tych 12m2 lepszy będzie ten pierwszy, bo Canton ma 2x 200mm na basie, a dodatkowo niskie częstotliwości są uwydatnione, a Klipsch poprawi ci jeszcze dynamikę w KD, basu na pewno nie braknie, ale nie powinien dominować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2xB
Pewnie V2 jest lepsza, może nawet dużo to może ocenić tylko osoba, która porównywała je bezpośrednio. Jednak chcę zauważyć, że porónujemy go z 640, a tu nie mam wątpliwość, że będzie lepszy, bo różnica cenowa jest dość znaczna i jest to budżetowo chyba największa luka w ofercie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...