Skocz do zawartości

panasonic SA-HR50E i głośniki KODA CV52


yugorin

Recommended Posts

Witam

jestem zupełnie zielony. mam sprzęt jak w temacie. ale nie mam pojęcia jak podłączyć subwoofer. z amplitunera wychodzi jeden cinch do subwoofera sw-355 ale w zestawie KODA jest line-in (2 cinche) oraz ze niby glosniki satelite (sattelite speaker - HIGH LEVEL OUT) mam wpiąć do subwoofera. jest także miesce na wejscie z amplitunera HIGH LEVEL IN (from amplifier) głosników (ale które to??) . instrukcja do zestawu głośników nie przewiduje posiadania amplitunera tego ktory mam ja.

proszę o pomoc ja to zrobić, aby grało poprawnie
pozdrawiam
arek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sub mozesz podläczyc na 2 sposoby:
1. Kablami glosnikowymi. Subwoofer pelni wtedy role "filtra", w zaleznosci od skonfigurowania, odtwarza tony niskie w okreslonych granicach czestotliwosci, natomiast reszte pasma "przekazuje" satelitom. Podläczenie nastepujäce:
-kable glosnikowe z amplitunera do subwoofera , 5 sztuk, dla center (1), front (2), surround (2). Podläczasz jak na oznaczeniach, analogicznie dla kazdego kabla. Woofer ma terminal glosnikowy, taki sam jak ampli, napis to prawdopodobnie "from amplifer", lub "speaker in", czyli wyjscie z ampli/wejscie w wooferze.
- kable glosnikowe z woofera do satelit, röwniez jak na oznaczeniach, tym razem wyjscie z subwoofera oznaczone jako "to speakers" lub "speaker out".

Przy takim podläczeniu w ustawieniach "surround" w amplitunerze powinienes raczej ustawic brak subwoofera, czyli "subwoofer: NO".

2. Kablem RCA, czyli cinch. Przy tym poläczeniu kolumny podläczasz bezposrednio do amplitunera, a sub z ampli kablem RCA.
W amplitunerze w ustawieniach surround - "subwoofer: YES". Nastepnie kablem RCA z wyjscia "sub out" z ampli do "line in" w subwooferze. W przypadku uzycia pojedynczego kabla( jeden wtyk cinch z kazdej strony), podpinasz w subie pod "line in :R".
Dla pewnosci mozesz uzyc kabla "Y", czyli rozgaleziacza z 1 na 2 wtyki RCA. Wtedy poläczenie to "sub out" z ampli, do "line in L/R" w wooferze. Mozesz röwniez uzyc przejsciöwki läczäc jä z "normalnym kablem" cinch (RCA) stereo.
Przejsciöwka:
http://picture.yatego.com/images/417d1e528...cinch_1s_2k.jpg
Kabel Y:
http://picture.yatego.com/images/40c71f70ce4407.0/y3-x.jpg

(na zdjeciach tylko przyklady, kable znajdziesz np. na Allegro)
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Sub mozesz podläczyc na 2 sposoby:
1. Kablami glosnikowymi. Subwoofer pelni wtedy role "filtra", w zaleznosci od skonfigurowania, odtwarza tony niskie w okreslonych granicach czestotliwosci, natomiast reszte pasma "przekazuje" satelitom. Podläczenie nastepujäce:
-kable glosnikowe z amplitunera do subwoofera , 5 sztuk, dla center (1), front (2), surround (2).



czyli w moim przypadku odpada, bo subwoofer ma tylko HIGH...IN i HIGH (satelite) OUT. bez FRONT i CENTER


Cytat

2. Kablem RCA, czyli cinch. Przy tym poläczeniu kolumny podläczasz bezposrednio do amplitunera, a sub z ampli kablem RCA.
W amplitunerze w ustawieniach surround - "subwoofer: YES". Nastepnie kablem RCA z wyjscia "sub out" z ampli do "line in" w subwooferze. W przypadku uzycia pojedynczego kabla( jeden wtyk cinch z kazdej strony), podpinasz w subie pod "line in :R".
Dla pewnosci mozesz uzyc kabla "Y", czyli rozgaleziacza z 1 na 2 wtyki RCA. Wtedy poläczenie to "sub out" z ampli, do "line in L/R" w wooferze. Mozesz röwniez uzyc przejsciöwki läczäc jä z "normalnym kablem" cinch (RCA) stereo



jutro kupię i sprawdzę wszystko.. jestes wielki icon_smile.gif))
dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, albo podpinasz subwoofer kablami głośnikowymi (HIGH LEVEL INPUT) i po wpięciu tych kabli (zamiast bezpośrednio do kolumn frontowych) wychodzisz (HIGH LEVEL OUTPUT) właśnie do ww. frontów, albo (w KD się tego używa, bo masz w ampie wyjście na suba, więc nie ma potrzeby tworzenia dodtkowych punktów degradacji jakości) noramlnie z wyjścia SUB OUT (u ciebie 1RCA=1chinch) do suba 1RCA/2RCA. U ciebie jest 2RCA, więc potrzebujesz kabla z tzw "Y" czyli np.
Przykład kabla "Y"
Wtedy pojedynczy koniec masz wpięty do ampa, a podwójny do suba i tyle.
Jeśli coś jest nie zrozumiałe to pytaj, ale myślę, że powinieneś sobie już poradzić icon_wink.gif

Oooops, troszkę się spóźniłem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

yugorin - zanim kupisz, mozesz na wszelki wypadek wrzucic jakies zdjecie tylu tego suba?? Przerzucilem net, ale nawet na stronie "Koda" nie ma zadnych danych co do mozliwych poläczen, pomijajäc juz fotki... icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam.



icon_smile.gif dzięki wielki za pomoc, "zanim" kupisz to za pozno icon_smile.gif)) bo kolumny kupilem juz tydzien temu a teraz to tylko kabelek Y... dzisiaj skonczylem podłączać... gra niesamowicie... wszystkie kolumny bezposrednio do ampli, subwoofer przez kabel Y i zrobilem autosetup w ampli. sam sobie poustawial wszystko i jestem szeczęśliwy. dzięki wielkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...