Skocz do zawartości

kable Monster


sihborx

Recommended Posts

Witam ponownie

W sklepie w którym zamówiłem sprzęt sprzedawca zaoferował kable firmy monster.
Co o niej sądzicie?????? Warta uwagi. Pytam bo w sprawie kabli to nie mam bladego pojęcia
Mówi się, że kable są b. ważne więc inny wręcz, że to podstawa........

W każdym razie sprzedawca zaproponował mi (poza kablami do głośników- też z monstera) aby wszystko podłączyć kablami HDMI (tv, ampli, dvd lub BR, dekoder tv z "n") poza BR tu optyczny?
Jak myślicie jest to dobre rozwiązanie?????
Czy HDMI jest najlepszą opcją???



pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kable Monstera to całkiem dobry wybór (o ile nie proponują ci jakiś wysokich cen czyli np. >100zł za 1/1,5m HDMI), są na pewno lepsze od marketowej HAMY czy internetowego KLOTZa, a przy okazji tańsze od QEDa, Van den Hula itp. Klasowo mozna je porównać np. do ProLinka. Moim zdaniem kupienie takich kabli do KD czy budżetowego stereo to najlepszy wybór, ponieważ przy niewygórowanej cenie dostajesz jakość na przyzwoitym poziomie. Co do IC bym się nie zastanawiał.
Napisz jednak ile sobie liczą za głośnikowe, bo może dla głośników frontowych warto kupić QEDa Silver Anniversary XT czy Chord Company Carnival SilverScreen.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośnikowe to mieli 3 rodzaje monsterów - nie pamiętam nazw- ale ....
Myślę, że cena jest oki- bo dostałem rabat za to że cały sprzęt od nich biorę) icon_smile.gif
1. najlepsze i najdroższe- przezroczyste- około 5 euro za 1m - do kolumn frotowych i centralnej
2. drugie co do jakości - czarny- około 2,5 euro za 1m


ps- a pyt. 2 - a jakich kabli użyć do podłączenia sprzętu????? Te hdmi to dobry pomysł ????

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile przy Blu-Ray HDMI jest jedyną możliwą i najlepszą opcją, o tyle przy każdym innym podłączeniu w kwestii dźwięku lepiej zastosować coaxiala. Ja dekoder Nki mam podpięty do telewizora COMPONENTem (nie ma problemu z jakimś brakiem kompatybilności HDCP, nie wiem czemu to się wyświetla, a jakość jest ta sama), a do ampa OPTICALem, bo i tak nie trzeba dekodować Dolby True HD czy DTS HD. Myślę, że powinieneś zrobic to tak:
Nka - Optical i Component/HDMI do amp
DVD - Coaxial i Component/HDMI do amp
BR - HDMI do amp
Amp z TV - HDMI tylko w ustawieniach zmień na sam obraz

PS: Jeśli te głośnikowe dla frontów i centrala są po 5euro to zainteresuj się tymi co ci wyżej podałem, a szczególnie tym drugim to chyba najlepszy kabel cena/jakośc teraz na rynku, niedawno wprowadzony i zdetronizował QEDa, który już dość długo zasiedział się na tym stanowisku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - od razu pytanie (sory ale to dla mnie czarna magia)

Nka - Optical i Component/HDMI do amp - czyli podłączam za pomocą dwóch kabli??? oba do ampli?
DVD - Coaxial i Component/HDMI do amp - jak wyżej?????
z której strony czincze a z której hdmi????
Dla mnie to czeski film
Proszę rozpisz mi to jak dla blondynki icon_smile.gif ile kabli i do czego. Co do ampli a co z ampli ect. (TV, DVD, Ampli, n,) i czy do suba też coś muszę kupować???

z góry dzięki za cierpliwość icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że do obrazu puszczasz, albo HDMI, albo Componentem. Nie tak, że masz z jednej strony tak z drugiej tak. Chyba nie ma wogóle takich kabli, przynajmniej nie spotkałem się.
Czyli potrzebujesz:
1x HDMI (amp - TV); 1x OPTICAL (N - amp); 1x COAXIAL (DVD/BR - amp); 2x COMPONENT, albo HDMI (jak sobie chcesz, albo jak będzie taniej; N i DVD/BR - amp)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Pacio
Jak już wszystko dowiozą mi do chaty to się odezwę- jakbym miał jakiś problem

ps- powiedz mi jeszcze czy jest jakaś drastyczna różnica w dźwięku/ obrazu pomiędzy COMPONENT a HDMI????? czy są jakieś preferencje????
Czy raczej to już nie robi żadnej różnicy???

ps- a co z subem (sub 10)? czy też muszę coś dokupić (jak tak jaki ) czy będzie coś w komplecie?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dźwięku z COMPONENTa nie ma to jest tylko kabel video, a dźwięk dostarcza ci COAXIAL, albo OPTICAL. Przez HDMI prześlesz każdy sygnał audio o zwykłego PCM stereo, przez DD czy DTS do LPCM, D True HD czy DTS HD. Jakość obrazu z tych dwóch typów kabli jest identyczna (przy identycznym kablu oczywiście icon_wink.gif). HDMI ma jeszcze tą przewagę, że masz możliwość sterowania źródłami za jego pomocą (działa to chyba podobnie do SCARTa, czyli np. przy włączeniu źródła ekran przełącza ci się w dany tryb), jednak nigdy tego nie używałem, więc nie podpowiem ci więcej.

Co do suba to żadnego kabla w komplecie nie będziesz miał. Jednak tu nie ma problemów typu: jaki kabel wybrać, potrzebujesz po prostu kabla 1RCA - 1RCA, albo 1RCA - 2RCA. W instrukcji, którą znalazłem napisali, że można i tak, i tak, ale jakoś tak pokrętnie to przedstawili. Ja użyłbym kabla "Y" (1RCA - 2RCA), tylko zastanów się ile on musi mieć długości. Pamiętaj, że sub powinien stać możliwie blisko kolumn frontowych i, że na kablu RCA im dalej przesyłasz sygnał tym więcej go tracisz. Jego długość nie powinna przekraczać 5m, a najlepiej jakbyś się na 3m wyrobił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super. Już mi się to jakoś rozjaśnia:)

ps- chciałem dokończyć kwestie z poprzedniego postu dot. DVD/ BR.
Polecałeś tam pioniera Pioneer BDP-51
a koledzy w kat. niższej polecali DV-610AV (Wciąż się biję z myślami)

1. czy Pioneer BDP-51- czyta dvix. txt i co najważniejsze mkv?
2. czy Pioneer DV-610AV-czyta dvix. txt i co najważniejsze mkv?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie oba obsługują Divx, nie jestem w stanie ci powiedzieć jak to działa, bo nie mam filmów w takim formacie, więc nie miałem możliwości sprawdzenia tego. Podejrzewam, że 610 będzie lepsza jako taki kombajn, gdyż z tego co słyszałem to jest jakiś portal, na którym goście tworzą nakładki itp. właśnie dla Pioneera, a głównie dla 610 i 410.
Co do mkv to nie znam wogóle formatu, więc nie pomogę.

PS: Nie masz możliwości sprawdzenia tego w jakimś salonie, chodźby tam gdzie kupujesz kable?
Co ostatecznie z głośnkowymi dla frontów i centera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodziło mi o to, że do obrazu puszczasz, albo HDMI, albo Componentem. Nie tak, że masz z jednej strony tak z drugiej tak. Chyba nie ma wogóle takich kabli, przynajmniej nie spotkałem się.
Czyli potrzebujesz:
1x HDMI (amp - TV); 1x OPTICAL (N - amp); 1x COAXIAL (DVD/BR - amp); 2x COMPONENT, albo HDMI (jak sobie chcesz, albo jak będzie taniej; N i DVD/BR - amp)



Do głośników i cenrty wezme te monstery za około 5 euro z metr (a może jeszcze coś wyszarpię za to ze wszystkie kable też u nich kupię)

Jeszcze jedna kwestia- bo nie kumam- napisałeś o 2xCOMPONENT do podłączenia N i DVD/BR - do AMPA.??????
Ale wcześniej jest, że N - amp za pomocą optical a DVD/BR - amp- za pomocą COAXIAL - mam rozumieć że są to dwie opcje????

Pierwsza- 1x OPTICAL (N - amp); 1x COAXIAL (DVD/BR - amp),
Druga- 2x COMPONENT, albo HDMI (jak sobie chcesz, albo jak będzie taniej; N i DVD/BR
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie icon_wink.gif
COAXIAL i OPTICAL to są kable do przesyłu dźwięku
COMPONENT to sam obraz
HDMI obraz i dźwięk (jednak obraz w najwyższej jakości, a dźwięk jest gorszy od tego z COAXIALa)

Zatem podpinasz:
N - amp: OPTICAL i COMPONENT/HDMI (obojętnie, który do obrazu, bo jakość jest ta sama)
DVD/BR - amp: COAXIAL i COMPONENT/HDMI (tak jak wyżej w przypadku DVD, a jeśli BR to HDMI)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc powtórzę
TV sony bravia 46', dekoder 'n, zestaw głośników Klipsch synergy pack 4 + sub 10
Dvd pionier DV-610AV- najprawdopodobniej (może jak się wk.... to zaszaleje i Pioneer BDP-51)- jeszcze nie zdecydowałem
Na początku miał być onkyo 806- ale trochę przeraziły mnie jego rozmiary i jego apetyt na prąd ponad 800W- pacio miałeś racje najbardziej prądożery amp.
Potem dostałem ofertę zakupu onkyo 706 w cenie 607 (wiem półka niżej ale cena dobra) - ale w sklepie coś sie pomieszało i czekam jeszcze...
W międzyczasie sprawdzam inne opcje - bo jakby co to powiem w sklepie że biorę deneona czy yamahę... i tak w kółko icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Chyba już chciałbym mieć to już za sobą icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

temat rzeka ...........

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...