Skocz do zawartości

Jak ustawic stereo w pokoju??


depose86

Recommended Posts

Witam. Mam problem z ustawieniem swojego zestawu stereo. O to moje dwa przyklady ustawienia stereo:

http://img43.imageshack.us/img43/3271/pokojnr1.jpg
http://img199.imageshack.us/img199/4949/pokojnr4.jpg

Wszelkie wymiary sa pokazane na obrazkach. Caly pokoj z calym sprzet sa w idealnej skali w pomniejszeniu. Kolmuny-sluchacz tworza trojkat rownoboczny. Moj sprzet: wzmacniacz denon pma-700ae, zrodlo audiotrak hd2, kolumny podstawkowe diy na glosnikach peerlees bass reflex z przodu. Na jednym z obrazkow widac ze lozko stoi na torze dzwieku,ale kolumny sa umieszczone wyzej na podstawkach. Ktore ustawienie bedzie lepsze?? Moze macie jakies inne pomysly? Czekam na wasza pomoc. Dzieki z gory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto teoretycznie opcja numer 1 powinna być lepsza. Jednak jest jeden warunek tą ścianę po prawej stronie (z oknem) musisz jakoś zaaranżować. Dobrym pomysłem byłoby ustawienie szafek symetrycznie po obu stronach pokoju, a na okno powinna pójść jakaś gruba zasłona. Warto byłboby, żebyś pomierzył sam, w których miejscach masz wczesne odbicia i rozstawienie tak szafek, żeby stały właśnie w tych miejscach.
Pamiętaj jednak, że to ty sam musisz to ostatecznie poustawiać i nikt z zewnątrz nie jest w stanie ci pomóc.
Jakbyś chciał poszerzyć swoją wiedzę o akustyce i mieć mały poradnik przy ustawianiu to przeczytaj:
Artykuł 1 (akustyka)
Artykuł 2 (ustawianie stereo)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...