Skocz do zawartości

ampliturnery- porównanie


sihborx

Recommended Posts

Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc w uporządkowaniu wiedzy a raczej uszeregowaniu amplitunerów
Na pewno nie jeden z forumowiczów - w szczególności tych z małym doświadczeniem - zastanawia się jaki ampli wybrać.
A gdy już mamy swojego faworyta to zaraz pojawia się inny model inna firma inne NUMERKI .
I o te nr się rozchodzi

Chodzi mi o to aby mieć mnij więcej pojęcie - jakie modele Yamahy, denona czy pioniera (w szczególności yamahy) są odpowiednikami modeli onkyo
i tak:
Onkyo TX-SR606
Onkyo TX-SR706
Onkyo TX-SR806

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONKYO 806 - Yamaha RX-V1900; Denon AVR2809
706 - RX-V863; AVR2309
606 - RX-V565 (może 663); AVR1909

To wszystko jest dość umowne i np. może się okazać, że u danego producenta za tę samą cenę masz większą moc, albo lepsze zasialnie itp. itd. Ciężko jest to tak dokładnie określić. Szczególnie w klasach między 1500-3000 jest bardzo tłoczno, dlatego w ostatnim punkcie napisałem ten nawias przy Yamaszce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie oto właśnie mi chodziło

ps- uuuuuuuuuuffff- kurcze powoli zaczynam mieć dość - za dużo tego icon_smile.gif
Już myślałem, że mam już swój sprzęt- ale właśnie dostałem tel. od sprzedawcy, że maja mały kłopot w ampli onkyo- więc szukam almpli do 1000euro (jeśli będzie zniżka icon_smile.gif )
Czyli w grę wchodzą Yamaha RX-V1900; Denon AVR2809
Jeśli zniżki nie będzie to coś z niższej półki

ps a z tych trzech to wg Ciebie który jest naj..............
onkyo 706 - RX-V863; AVR2309?????.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć - wg mnie Yamaha będzie najsłabsza, a Denon i ONKYO porównywalne.
Bez odsłuchu z konkretnymi kolumnami taka odpowiedź nie przejdzie... Poza tym myślisz o amplitunerze głównie pod kątem KD, czy raczej pod kątem muzyki?
Warto też spojrzeć na wyposażenie tych amplitunerów oraz na gniazda połączeniowe i posiadane przez nie certyfikaty oraz możliwość dekodowania dźwięku z HDMI oraz na posiadane skalery.
Warto też przejrzeć testy w Audio, bo chyba wszystkie te modele były testowane. Nie zamyka to sprawy, ale może ułatwić wybór... icon_wink.gif
No i porównujesz zazwyczaj modele zbliżone do siebie cenowo...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem, jak większość forumowiczów.... 50/50
problem że ważne są dla mnie oba aspekty. Aczkolwiek filmów więcej oglądam niż muzy ale jak już słuchać to z klasą icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Jeśli chodzi o głośniki to raczej na pewno będą to Klipsche F2/c2/s2+ sub 10

poczekam jeszcze na info od sprzedawcy zobaczymy ile zaproponuje

dzięki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem

ONKYO 806 - Yamaha RX-V1900; Denon AVR2809,..... zdecydowanie ONKYO, najpotężniejszy,dynamiczny,świetnie wykonany
706 - RX-V863; AVR2309------ tutaj zmiany są kosmetyczne, nie opłaca sie dopłacać do żadnego, najsensowniejsza chyba YAMAHA
606 - RX-V565 (może 663); AVR1909 ------- DENON, najfajniejszy w stereo, najlepiej wyposażony,

Poza tym obczaj jeszcze Onkyo 805 ..... można bardzo tanio kupić icon_smile.gif

Generalnie i tak którego byś nie kupił to będziesz zadowolony ;>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sihborx
Miałem dokładnie taki sam problem pod koniec zeszłego roku, już kupowałem ONKYO, ale okazało się, że średnio się go da załatwić i stanęło na Denonie. Po pierwsze cena jest najniższa (4500zł; Yama 5000; ONKYO 4800), po drugie zasilanie jest tak samo dobre jak w ONKYO, a lepsze niż w Yamaszce. Dalej w jednym z ostatnich numerów AV było porównanie Den vs Yam i wyszło na to, że dźwięk kino podbnie, stereo: Den, wideo: Yam. Jednak moim zdaniem zdecydowanie trudniej wychwycić niuanse w obrazie filmu niż w dźwięku płyty CD icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio 94- właśnie po ostatniej wizycie w sklepie - na osłuchu onkyo klipsche- zacząłem się też nad tym zastanawiać - i chyba muszę się z tobą zgodzić
W filmie mogę nie wyłapać, że w ferworze walki, helikoptery, ect- ten wybuch to właściwie był granat czy jakiś koleś puścił bąka icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

ps- jeszcze zobaczę jaką dostanę zniżkę za całościowy zakup
jak będzie dobrze to może udało by się wyrwać coś z tej półki -Yamaha RX-V1900; Denon AVR2809 a jak nie to może wystarczy
coś z tych tańszych czyli-706 - RX-V863; AVR2309

a może w sumie i lepiej wziąć tańszy wtedy i na te dobre BR np Pioneer BDP-51 - heheh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kwestia budżetu. Mnie interesował jeszcze Pioneer, tylko że ich ceny są chyba trochę oderwane od rzeczywistości, na tym samym poziomie trzeba wydać z 1000zł więcej. Co prawda w AUDIO bardzo wychwalono model 71 (możesz przeczytać test w dziale "Testy"), ale cena jakieś 6500zł to zdecydowanie za dużo moim zdaniem. Wiadomo Pioneer w KD jest niesamowicie zaawansowany i trzyma świetną jakość, jednak chłopaki cenią się troszkę za wysoko (moim skromnym zdaniem icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz bedzie na pewno lepszy na modelach Blu-ray Pioneera od 51 wzwyz. Zauwazalne röznice sä przy upscalingu. Przy blu-ray raczej zwykly uzytkownik nie zauwazy röznicy, chyba ze przy bezposrednim poröwnaniu, ale to i tak niuanse. Przy dzwieku, szczegölnie w stereo, röznica juz jest wyrazna na korzysc Pioneera. Co do Denona 1800- musze przyznac, ze przesadzili z cenä, a przeciez mial to byc model dla osöb, dla ktörych 2500 czy 3800 jest wyraznie za drogi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak jasne warto oszczędzić na amplitunerze i wydać 4-6 tyś na Blu Ray ;D


BAGIENNIK
Sihborx napisał o Pioneerze 51, który kosztuje 1600zł (w porywach 2000zł), więc dlaczego napisałeś o oszczędzaniu na ampie w celu zakupu BR za 4000-6000zł???
RoRo, w którymś wątku zaznaczał ci już, że takie wypowiedzi mało nam pomagają. Piszesz, że zamiast Pioneera czy Denona lepiej kupić LG czy Samsunga, ale nie piszesz już dlaczego, mamy rozumieć, że ty wiesz wszystko i podporządkujcie się...
Nie traktuj tego jako zaczepki, ale gdzie się nie poajwisz tylko burzysz wszytko co zostało już powiedziane i tyle.

Co do Denona 1800 rzeczywiście z ceną troszkę przesadzili, spokojnie mógłby kosztować tyle co Pionek, ale cóż. Ja używam i jestem zadowolony icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73 akurat ceny elektroniki nie są aż takie złodziejskie w porównaniu do innych krajów europy. Oczywiście w USA czy Japoni pewnie można dostać za 50%, ale co na to poradzimy. W kwestii naszego pięknego kraju i cen to na głośnikach nas dopiero okradają. Dla przykładu mój znajomy Anglik kompletuje sobie sprzęt i kupił głośniki KEFa XQ40 dla przypomnienia u nas cenowo to ok. 12tys/pare. Kto zgadnie ile gość zapłacił, to się po prostu nie mieści we łbie 2500zł !!!
Pozostawię to bez komentarza, oczywiście to nie jest tak, że wszedł do sklepu i za tyle były, ale też nie kupował prosto z taśmy produkcyjnej tylko w zaprzyjaźnionym sklepie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94- no to faktycznie cena pozostaje bez komentarza....... ja np. miałem wręcz odwrotną przygodę.... w jednym ze sklepów w Dublinie znalazłem Klipsche - F2...... plus reszta . w pl na allegro - około 3300zł + sub 10 - 1500zł- a oni zaśpiewali sobie 2200............................... ale euro..... Oczywiście sprzedawcy są bardzo skorzy do negocjacji ale i tak nie zejdą do 1000 E na szczęście reszta wychodzi trochę bardziej atrakcyjnie.............

ps- BAGIENNIK
- pacio94 ma rację. Może podeprzyj (jak możesz) swoje argumenty nt tego lg - czy faktycznie jest to dobry sprzęt... może nie audiofilski ale ..........

pss- pacio94 i reszta - wyczuwam, że ten nieszczęsny Lg nie przypadł wam do gustu. (rozumiem , że akurat w Twoim przypadku jego największa zaleta (czyli, że czyta chyba prawie wszystkie formaty - włączając mkv- czy filmy w rozdz, 720p) nie przemawia do Ciebie, bo nie oglądasz filmów w takich formatach - co jest zrozumiałe, ale może wymień kilka podstawowych wad (a raczej zagrożeń, albo waszych obaw jakie mogą ewentualnego nabywce spotkać ) a każdy sobie sam zadecyduje- włączając mnie.....
pozdro..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o samą jakość produktu, dlaczego TV wybrałeś Sony, a nie LG. Cóż to pewnie ta sugestywność nazwy. Powiem tak Denona 1800 ciężko byłoby się przekonać, bo to jest konstrukcja właśnie bardzo podobna do LG, a kosztuje 40% więcej, ale Pioneer jest jakby w innej krainie. Najlepsze jest to, że Pioneer ma tanie odtwarzacze, a drogie ampy, a konkurencja odwrotnie.
LG czy Samsungi nie mają żadnych wyraźnych wad, jednak wszystko jest kwestią marki. To tak jak z samochodami, pomyśl czy powiedzmy rok temu skusiłbyś się na Hyundaia czy Kię tylko dlatego, że byłby trochę tańsze. Wszystko są pytania na racjonalne rozpatrzenie każdy musi to sam ocenić, nie ma rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja pół zdania:
Pytanie w przedziale amplitunerów z tego samego budżetu różnice nie są drastyczne często zostają kompletnie nie rozwiązane, n końcu użytkownik i tak pewnie wybierze ten który wizualnie będzie "mu" bardziej odpowiadał. Inna sprawa pozostają tematy kabli i formatów które najczęściej odtwarzamy (dla przykładu - jaki sens kupowania BR jeżeli filmów nadal jest mało a w zakupie są drogie)
Dalej trzeba pomyśleć czy nasz system zostanie w dziewiczej wersji przez lata czy planujemy rozbudowę systemu (kupując teraz amplt. + dvd + cd) zostawmy sobie zakup BR za rok dwa, gdzie ceny będą raczej niższe..chyba,ze o kase się nie rozchodzi)
Nie wspominając o zakupie w przyszłości projektora.. który wcale nie jest drogi patrząc ile masz zamiar wydać złotówek na system.
Zestaw kolumn bedzie bardzo dynamiczny jeżeli chodzi o dzwięk w kinie ..w sumie jak na kino przystało bedzie fajnie efektownie i efektywnie icon_smile.gif
Ale w muzyce z takiego zestawu na bank zabraknie subtelności (chyba,ze Twoja kolekcja składa sie głównie z mp3//to nie mamy o czym mówić)
Polecam spojrzeć na wszystko chłodnym okiem i z dystansem
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny gość- wiesz chyba masz rację. Ale zawsze tak już jest . Im bardziej brniesz w jakiś temat tym bardziej się zapętlasz........

ps-właściwe to właśnie muzyki mam więcej w oryginale niż filmów........
Mam rozumieć, że te nieszczęsne klipsche nie będą dobre do muzy? (nie chodzi mi tu audiofilskie brzmienie - bo zaraz ktoś na pisze, że od tego jest wzmak stereo)

Kurcze nie strasz mnie.....icon_wink.gif bo ciężko mi będzie pomieścić dwa zestawy głośników ... do muzy i do filmów:)icon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Cytat

Tak jasne warto oszczędzić na amplitunerze i wydać 4-6 tyś na Blu Ray ;D


BAGIENNIK
Sihborx napisał o Pioneerze 51, który kosztuje 1600zł (w porywach 2000zł), więc dlaczego napisałeś o oszczędzaniu na ampie w celu zakupu BR za 4000-6000zł???
RoRo, w którymś wątku zaznaczał ci już, że takie wypowiedzi mało nam pomagają. Piszesz, że zamiast Pioneera czy Denona lepiej kupić LG czy Samsunga, ale nie piszesz już dlaczego, mamy rozumieć, że ty wiesz wszystko i podporządkujcie się...
Nie traktuj tego jako zaczepki, ale gdzie się nie poajwisz tylko burzysz wszytko co zostało już powiedziane i tyle.

Co do Denona 1800 rzeczywiście z ceną troszkę przesadzili, spokojnie mógłby kosztować tyle co Pionek, ale cóż. Ja używam i jestem zadowolony icon_mrgreen.gif


No wiesz w rozmowie pojawiał się tez model 71 ;>
Jak już ktoś wspomniał róznice w obrazie będą trudne do zauwazenia na korzyść "markowych" odtwarzaczy, natomiast zaplacimy za nie dwa razy tyle i otrzymamy znacznie mniej możliwości, że o ich irytująco wolnym działaniu nie wspomnę. Brak USB, Profil 1.1, brak formatu MKV. (chyba najpopularniejszy aktualnie format HD w internecie), do tego jakieś tam YouTuby, wodotryski...
Onkyo BD 606, Denon BD 1800 , Marantz 7003 to przeciez jest wielki wał bo w środku siedzi Funai za 700zł, przy tym szybki, bogato wyposażony,genialny w obsłudze, wszystkoczytający LG BD 370 to inna liga :>
Zatem czy to możliwe ze zadowala Cię jeden z najzwyklejszych BD playerów na rynku ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że DENON jest oparty na, którymś LG z połowę jego ceny (swoją drogą w Niemczech czy Anglii kosztuje połowę icon_wink.gif) akurat wiem, nieuchronnie Marantz też w pewnym stopniu bazuje na tej konstrukcji chociaż jest w nim już zmodyfikowana. Na czym bazuje ONKYO nie wiem, na pewno dobrze się go nie ocenia, a to już daje nam jakiś obraz jak sie postarano, a jest przecież droższy od Denona.
Pioneer 51 to jest zdecydowany lider i żaden LG czy Samsung nie dorówna mu, tu nawet nie chodzi o samą jakość obrazu (przy materiale BR ogólnie ciężko to oceniać, takie wszystko jest ładne), Pioneer jest na tyle wszechstronny, że były już przypadki eliminowania z systemu budżetowych CDków, bo nie wnosiły niczego więcej, a nawet okazywały się słabsze.

PS: O modelu 71 była mowa tylko w kwestii amplitunerów i tylko dla pokazania, że ceny ampów Pionka (z serii LX) są lekko przesadzone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...