Skocz do zawartości

ampliturnery- porównanie


sihborx

Recommended Posts

No własnie żadnych modyfikacji tam nie ma, chyba ze masz na myśli obudowy audiofilskie ;>
I sam widzisz że jedyny argument który możesz przytoczyć to wspaniały analogowy tor audio, jakby to miało kluczowe znaczenie w ODTWARZACZU OBRAZU HD ;>
Myśle że wszechstronnosc w tym przypadku to właśnie wieloformatowość i uniwersalność urzadzenia w odczycie obrazu. A odczyt CD Audio można uznać za zbędne całkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtracajac swoje trzy grosze to sie zgadzam ze zdzieraja na kolumnach i glosnikach . Dla porownania powiem ze w jednym ze sklepow w toruniu za pare kolumn JBL ES 80 chcieli 2899 , na internecie (korzystajac z ceneo jedna kosztuje okolo 1099 zlotych ) , a w angielskim HTFR 359 euro za pare plus przesylka gdziekolwiek w europie 20 euro . Mowi samo za siebie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem sie podzielic moja opinia cokolwiek bys nie wybral , jezeli chcesz kompletowac sprzet i chcesz amp ONKYO to sub jest jednym z pierwszych doslownie musowych zakupow , bez niego niema sensu branie tej marki . Sam mam onkyo TXSR 607 i na tyle co mnie ono nauczylo to nie ma zabawy bez bassu , a sa to ampitunery z miekka bym nazwal barwa dzwieku i czasami czuc ze brakuje gdzie niegdzie bassu ( w tym miejscu bardziej narzekam na brak wlasnego subwoofera niz na sam amplituner za co przepraszam wszystkich ) nawet z subwooferem ( i tu przepraszam za sformulowanie "pacio 94 " chodzilo mi bardziej o to co wydobywa z siebie ten amplituner w porownaniu do Hk avr255 i 355 ktore slyszalem w tym samym czasie -
na identycznym zestawie kolumn ( jak to okreslil sprzedawca - " power house " to nie jest .) Piszac post bardziej to mialem na mysli .


! A co do kolumn klipsch to jak juz jakis kolega zauwazyl sa one bardzo analityczne ( duzo detali ) w dzwieku , i bass nie jest mocny a raczej dynamiczny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geforce86
Cena 2900zł za ES80 to rzeczywiście jakiś żart (ja za swoje ES100 dałem 2500zł).

Odnośnie ONKYO się z tobą nie zgodzę. Po czym wnioskujesz, że dają one raczej za mało, niż za dużo basu??? Mam w domu 605 (przy okazji jeszcze kilka innych ampów z różnych okresów i półek cenowych) i nigdy nie rzuciło mi się to w uszy icon_wink.gif, a twierdzenie, że nawet z subem zdarzają się niedostatki to już grube przegięcie. Nawet nie chodzi o to, że jak wydasz dużo na suba to ci nie braknie. Doskonałym przykładem jest SONY SA-W3800 cena to było (wycofany ze sprzedaży) ok. 800zł (przynajmniej pod koniec), a ten 15" głośnik daje taki bas, że brzęczące drzwi czy drżący projektor wcale cię nie dziwią. To jest dub, który bez problemu da radę na 60-70m2, a w 30-40 granie na więcej niż połowie jego mozliwości po prostu zagłusza wszystko (oczywiście cały czas z ONKYO, nie ogólnie).

BAGIENNIK
Nie wydaje mi się, żeby osoba kupująca odtwarzacz za kilka tysięcy skupiała się na filmach i tylko filmach. Najczęściej są to ciężko zarobione pieniądze, odkłądane przez dłuższy czas, więc kupując oczekujemy takiej jakości jak z CD, a przy okazji mozliwości wrzucenia każdego nośnika z filmem. Niestety LG czy Samsung dobre są jako odtwarzacze do salonu, w którym jest sam TV, ale mówiąc już o poważnym kinie domowym moim zdaniem nie mają racji bytu (w porównaniu z Pioneerem, Denon/Marantz/ONKYO są lepsze od nich tym, że się komonują wzorniczo z ampami icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...