Skocz do zawartości

Paradigm 20.4 czy 40.4


Atlantyk

Recommended Posts

Witam

Witam mam wybor pomiedzy Paradigm 40.4 studia a 20.4 studio. Ktore beda lepsze biorac pod uwage rozmiar mojego pokoju.
mam dylemat moge miec 40.4 studio w bardzo dobrej cenie dlatego sie nad nimi zaczalem zastanawiac.


do pokoju 12m2 (4/3) powiedzcie mi nie beda za duze?? Jak to sie odbije na tej przestrzeni bralibyscie??

wzmacniacz Cambridge 840
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

Bo niewiele można tu napisać - w 12 m2 obie propozycje są do kitu! I jedne i drugie prawdopodobnie zabiją Cię niskimi tonami i nie usłyszysz z nich nic poza monotonnym buczeniem i bułowatą karykaturą dźwięku!

W tak małym pokoiku być może zagrałyby miniaturki typu Totem Mite lub podobne wynalazki, ale pomysł z Paradigmami jest absolutnie chybiony, tym bardziej, że one słyną raczej z temperamentu!

Nie przejmuj się i szukaj dalej, albo... pomyśl o ustawieniu ich w więszym pokoju!

Pozdrawiam 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, czy ktos podziela ta opinie??? Czy moglbys cos podac jakis przyklad??
Wydawalo mi sie ze model 20 v4 jest wrecz idealny do rozmiarow pokoju to nie jest duzy glosnik

Moj budrzet sie zwiekszyl teraz mam 3tys 40 v4 moglem miec za 3200zl nowe
20 v4 za 2.5tys Edytowano przez muzyczny_gość
prosze używać funcji 'odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlantyk!

Ty, Chłopie, nie masz co kombinować - poproś sprzedawcę o przywiezienie kolumienek do Ciebie do domu - wstaw je do Twych 12 metrów - nausznie przekonasz się, czy to jest ten efekt, który chciałeś uzyskać!

Gdybyś miał ochotę pokruszyć ściany i w ten sposób wejść do ponętnej sąsiadki - Paradigmy to dobry pomysł  icon_mrgreen.gif

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mozliwosci testowania.... niestety kupuje taniej ale z daleka..

Mysle ze przy 20 v4 bardzo przesadziles...
Czy ktos cos poleci do 3tys?? Ostatnio pisalem 2tys dozberalem jeszcze tysiaka:)
Paradigmy nadaja sie do Rocka/Metalu a mnie to najbardziej interesuje.

ROzumiem ze 40 v4 nie ma szans?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ROzumiem ze 40 v4 nie ma szans?



W tym pomieszczeniu - najmniejszych!!!

A to, że kanadyjskie "paczki" pasują do rocka i jeszcze cięższego łojenia - to prawda. Chociaż  - swego czasu w dużym - 30 metrowym pomieszczeniu miałem okazję posłuchać niezbyt dużych monitorów Paradigm (bodajże Monitor 5) napędzanych dość drogą elektroniką i... okazało się, że w sprzyjających warunkach mogą zabrzmieć jak marzenie - zupełnie nieadekwatnie do ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz malusie pomieszczonko, ale jak usilnie chcesz mieć wolnostojące głośniki to może Dali IKON 5? Z jednej strony ,,starają" się być duże, ale tak naprawdę to bardzo filigranowe głośniczki. No ale podłogowce!!!! Najlepiej ich posłuchać przed zakupem, myśle że nie powinno być z tym kłopotu. Przeczytaj koniecznie też sobie test w AUDIO. Ja mam model IKON 7, to inny wymiar dźwięku, jednak ta sama bardzo udana i ceniona na calym świecie seria!!! Uważaj bo wysokie tony to czysty HI-END, wciągają na całego, ja się już dozgonnie zakochałem..............................
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zasugerowalem wolnostojace??? nie rozumiem?? Oba przyklady ktore podalem to glosniki podstawkowe.. Glosniki Dali sa warte okolo 4tys zlotych tyle za nie dam.. Max 3tys mam do wydania. Sam wzmaczniacz juz sporo kosztowal Edytowano przez muzyczny_gość
prosze używać funcji 'odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlantyk
Jeśli zależy ci tak bardzo na rocku i metalu to rozejrzyj się za Paradigmami, ale może mniejszymi. Poza nimi z czystym sumieniem polecę ci B&W. W twoim przypadku (z nowych, bo nie wiem czy cię używki interesują) będzie to model 685. Naprawdę w takim repertuarze spisują się niesamowicie. Ja kiedy je usłyszałem to pierwszy raz zwątpiłem w trafny wybór JBLa. Naprawdę może bas nie będzie kruszył ścian do tej sąsiadki Berta icon_wink.gif, ale usłyszysz tyle nowych rzeczy w starych "dobrze znanych" nagraniach, że sam się zdziwisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

Radzę z całego serca - weź swój wzmacniacz pod pachę i zrób rundkę po kilku salonach audio wokół Ciebie - posłuchaj kilku konstrukcji i wypożycz tę, która Ci się brzmieniowo najbardziej spodoba!

Przesłuchaj ją u siebie w domu izdecyduj dopiero wtedy!

Okaże się, mimo tego, że zapłacisz cenę sklepową, że zakup ten opłacił się bardziej niż przypadkowe kupowanie tego, co było dostępne tanio (Bo kolumny kupione tanio, trzeba sprzedać i to zazwyczaj taniej niż się kupiło, następnie trzeba kupić kolejne kolumny, etc., do capo al fine)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Atlantyk
Jeśli zależy ci tak bardzo na rocku i metalu to rozejrzyj się za Paradigmami, ale może mniejszymi. Poza nimi z czystym sumieniem polecę ci B&W. W twoim przypadku (z nowych, bo nie wiem czy cię używki interesują) będzie to model 685. Naprawdę w takim repertuarze spisują się niesamowicie. Ja kiedy je usłyszałem to pierwszy raz zwątpiłem w trafny wybór JBLa. Naprawdę może bas nie będzie kruszył ścian do tej sąsiadki Berta icon_wink.gif, ale usłyszysz tyle nowych rzeczy w starych "dobrze znanych" nagraniach, że sam się zdziwisz.



ciekawy model dzieki... A masz cos z uzywanych do zaoferowania??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie czytałem uważnie Twojego postu icon_redface.gif Atlantyk. Sam teraz nie wiem dlaczego założyłem sobie, że chcesz wolnostojące głośniki - SORKI!!!! Czytając tą nagonkę na małe monitorki, nie zwróciłem uwagi w ogóle na temat i nie sprawdziłem tych kolumn icon_redface.gif Skoro u Ciebie to taki problem z odsłuchem, to spróbuj porzyczyć za kaucją kolumny do domu, niektórzy dystrybutorzy taką możliwość dają??? I wracając do mojej propozycji mógłbyś je też przetestować. No i w domu masz docelowe ,,środowisko" w którym będą grały, lepszego sprawdzianu nie będzie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie szkodzii
Witam z jednej strony jestem zly poniewaz juz sie nastawilem do zakupu. Dziekuje ,ze mi go wybiliscie z glowy. Jako osoba kompletenie niedoświadczona i nieobyta w testowaniu sprzetu traktuje to forum jak skarbiec. Jezeli chodzi o te kolumny CDM poczytam o nich w pracy.

jeszcze raz dzieki i pozdrawiam Edytowano przez muzyczny_gość
prosze używać funcji 'odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi przyszło do głowy (z retrospekcji)!

O ile Twój CA 840 jest rzeczywiście tak mocny i wydajny prądowo, jak piszą w gazetach poszukaj na rynku wtórnym kolumn Dynaudio Contour 1.1, wydaj do tego kilkaset złotych na porządne standy - będziesz mieć dźwięk naprawdę najwyższej próby! I nie tylko do rocka i metalu, ale również do każdego innego rodzaju muzyki - włączając muzykę młota pneumatycznego oraz śpiew delfinów!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bert - a co bys powiedzial na temat Dynaudio Excite X16? Wg. mnie bardzo porzädny sprzet, cena nowych w 2008 roku wynosila 550 euro (ok.2500pln) za sztuke. Na Allegro za 2800pln para, stan idealny, kupione w kwietniu 2009:
http://www.allegro.pl/item641686589_dynaud...6_rosewood.html
http://www.dynaudio.com/eng/systems/lines/...e/excitex16.php
Contour to rzeczywiscie - swietne kolumny, ale nie wiem, czy tak latwo da sie je znalezc w cenie do 2500-2800 pln (500 pln doliczmy na standy)?? Jesli tak, rzeczywiscie warto sie skusic. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teraz mi przyszło do głowy (z retrospekcji)!

O ile Twój CA 840 jest rzeczywiście tak mocny i wydajny prądowo, jak piszą w gazetach poszukaj na rynku wtórnym kolumn Dynaudio Contour 1.1, wydaj do tego kilkaset złotych na porządne standy - będziesz mieć dźwięk naprawdę najwyższej próby! I nie tylko do rocka i metalu, ale również do każdego innego rodzaju muzyki - włączając muzykę młota pneumatycznego oraz śpiew delfinów!

Pozdrawiam



Dynaudio Contour 1.1 ciezko je bedzie znalezc gdziekolwiek:P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Excite X16 nie miałem okazji posłuchać - nie znam ich brzmienia, nie wiem, czy i one nie okażą się za duże do 12 m. Spróbować pewnie można, ale trzeba pamiętać, że jest jeszcze X12 na 15 cm głośniczku.

Niemniej - jestem pewien, że Excite nijak mają się do charyzmatycznego brzmienia C 1.1 - Excite to zaledwie początek oferty Dynaudio. A co do Dynek C 1.1 - po prostu pozostaje Ci się uzbroić w cierpliwość i przeszukiwać świat w ich poszukiwaniu! A uwierz mi, że warto!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dynaudio Excite X16 nie miałem okazji posłuchać - nie znam ich brzmienia, nie wiem, czy i one nie okażą się za duże do 12 m. Spróbować pewnie można, ale trzeba pamiętać, że jest jeszcze X12 na 15 cm głośniczku.

Niemniej - jestem pewien, że Excite nijak mają się do charyzmatycznego brzmienia C 1.1 - Excite to zaledwie początek oferty Dynaudio. A co do Dynek C 1.1 - po prostu pozostaje Ci się uzbroić w cierpliwość i przeszukiwać świat w ich poszukiwaniu! A uwierz mi, że warto!


skoro warto sprobuje znalezc:-)

Najwyzej sie odsprzeda Pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szepnę słówko o kolumnach które się tu przewinęły.
Wspomniane Totem Mitte.
U mnie grają/ły na 12 metrach muzykę różną (w tym również bardzo spokojną) jednak dominujący repertuar to Rock i odrobina Metalu.

Cóż to mała kolumna ale grająca Wielkim dźwiękiem. Oczywiście cudów nie ma i super niskiego basu nie będzie z paczek wielkości pudełka na buty ale to co będzie, będzie łatwo wyczuwalne i doskonale zdefiniowane. Kontrola basu jest tu wręcz doskonała co czyni rzeczony bass punktowym i mocnym. Góra i środek detaliczne. Całość zrównoważona i muzykalna. Scena dość szeroka i zupełnie nieźle zdefiniowana - zarówno wgłąb jak i w poprzek. Gorzej z kierunkiem góra dół. Totemy Mitte to kolumny których można bez zmęczenia słuchać godzinami. Dla pełnych wrażeń dźwiękowych wskazany bi wiring. Dobre i solibne standy konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...