Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na początku witam wszystkich, jestem tutaj nowy.
Szukam jakiegoś lepszego zestawu 2.1 do pc i zostały mi na oku dwa modele więc proszę Was o opinię, który zestaw lepiej wybrać?

Logitech Z-3E?


Głośniki:
Satelitarne: 5,1-centymetrowy głośnik z kopułką fazową
Subwoofer: 20,3-centymetrowy głośnik ciśnieniowy
Wymiary głośników (W x S X D, cm):
Satelitarne: 19,7 x 9,2 x 7,9
Subwoofer: 22,9 x 22,5 x 23,1

Dane techniczne:
Łączna moc: 40 W RMS
Głośniki satelitarne: 17 W RMS (8,5 W x 2)
Subwoofer: 23 W RMS
Łączna moc szczytowa: 80 W
Zakres częstotliwości: 35 Hz – 20 KHz
Stosunek sygnału do szumu: >92 dB


czy

Logitech Z-4?


Głośniki:
Satelitarne: 5,1-centymetrowy głośnik kopułowy, 5,1-centymetrowy głośnik ciśnieniowy
Subwoofer: 20,3-centymetrowy głośnik ciśnieniowy
Wymiary głośników (W x S X D, cm):
Satelitarne: 22,9 x 7,6 x 9,5
Subwoofer: 22,9 x 22,9 x 23,8
Stosunek sygnału do szumu: >92 dB

Dane techniczne:
Łączna moc: 40 W RMS
Głośniki satelitarne: 17 W RMS (8,5 W x 2)
Subwoofer: 23 W RMS
Łączna moc szczytowa: 80 W
Zakres częstotliwości: 35 Hz – 20 KHz

Ceny obu zestawów zbliżone (~300zł).

Niektóre cytaty z innego forum:

Z3e. Te kupilbym. Graja naturalniej. Z4 'pierdza' i dzwiek jest nieco metaliczny. Nawet x230 brzmia lepiej (tez mam).

z-3e. mają podstawki metalowe a obudowę tył plastik,przód aluminium. Mam u siebie i grają ładnie. Wkurza tylko regulacja basu na subie zamiast na pilocie.

posiadam Logitechy Z-4 złego słowa powiedzieć nie mogę. Grają dobrze i jak trzeba to głośno, bass jest ok i potrafi mocniej walnąć. Aha nie jestem jakimś specem, audiofilem itp. Zwykły użytkownik komputera, nie mam porównania do innych głośników, ale te dla mnie grają naprawdę dobrze



Więc które wybrać? Z góry ogromne dzięki za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to żaden z tych. Rozumiem, że szukasz dość mocnego basu (wnioskuję po zestawie 2.1, a nie 2.0). Ogólnie na forach komputerowych wszyscy cię będą zachęcać, a na forach audio zniechęcać. Znacznie lepszej jakości (niż Creativea/Logitecha chodzi mi o same głośniki) są Geniusy czy Microlaby (ewentualnie Red Star, ale to mniej sprawdzona marka). Za 300zł to raczej te pierwsze np. Genius 3000 (chociaż ceny nie znalazłem to powinno byc coś w tych granicach).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem już wiele zestawów i jednak zostanę przy logitechach. Jakimś audiofilem nie jestem, no ale też słoń mi na ucho nie nadepnął.
Więc z tych dwóch który lepszy? Jak się mają te głośniki w satelitach z z-3e do tych z z-4? Te w z-3e mają kopułki, te w z-4 nie, róznica będzie odczuwalna? Co do obudowy to z-3e ma front aulminiowy, z-4 plastikowy, ale to chyba nie robi zadnej róznicy w jakości dźwięku? Najkabrdziejj pasowałoby mi połaczenie satelit z z-3e i suba z pilotem z z-4.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tego co widzę to prędzej Z3, ale to trzebaby posłuchać, a takich możliwości nie ma, no chyba, że w marketach, ale to żaden odsłuch. Zastanów się jeszcze, gwaratuje ci, że na Geniusie się nie zawiedziesz, spójrz nawet na samą budowę. Drewno vs plastik, w Logitechu średnie tony podaje ci głośnik wielkości normalnego tweetera to nie ma prawa zagrać. Zobacz, że w Geniusie satelity są bardzo pdobne do tych z zestawów 2.0 co świedczy na ich korzyść, bo nie będzie tak, że gra sub, a satelity dodają górę, tylko sub będzie wszystko ładnie wykańczał samym basem, a nie basem i jeszcze niską średnicą. Zrobisz jak chcesz, ale to nie jest warte swojej ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.
Jestem zainteresowany kupnem głośników Genius SW-HF2.1 3000 tylko pojawia się mały problem że nie są one dostępne, ani na allegro ani w sklepach internetowych, nawet porównywarki cenowe nie wyszukują tego zestawu. Macie jakieś linki do sklepów czy informacje gdzie można by je kupić? Mogą być też inne głośniki w podobnej cenie i jakości. Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...