Skocz do zawartości

Kolumny stereo do 1000zł


balcerak

Recommended Posts

Posiadam amplituner Yamahy RX-V 350 i chcę kupić jakieś kolumny stereo do tego wzmacniacza. Mam na to 1000zł. Myślałem bawet o kolumnach na standach bo w sumie mają swój urok, ale duże kominy też mi odpowiadają. Proszę o pomoc i rady na jakie modele powinienem spojrzeć. Poza tym istnieje również możliwość sprzedaży amplitunera i kupienia innej jednostki napędowej o ile to ma sens. Wówczas powiedzmy, że amplituner sprzedam za 650zł i tyle będę miał na nowy wzmacniacz. Proszę o rady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proszę o rady



Po przeczytaniu Twojego posta poskrobałem się po czuprynie i już zamierzałem napisac coś nieprzyzwoitego, ale się powstrzymałem icon_cool.gif
Twoje pytanie można by przetłumaczyc następująco: "powiedzcie mi czego ja chcę, bo ja nie wiem".

Tak ogólne postawione pytanie nie ma żadnego sensu.

Musisz trochę poczytac i pozbierac informacji, a następnie sporządzic jakąś krótka listę kolumn które zwróciły Twoją uwagę z jakichś powodów.
I dopiero wtedy można prosic o poradę z pierwszej ręki, ale pytając o konkrety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie 3/4m wysokość coś koło 2,3m na podłodze parkiet ściany malowane bez jakiś kasetonów paneli itp. Nie znam się na firmach i parametrach kolumn. Tak jak napisałem mam na to 1000zł i chciałbym je jak najlepiej wydać. Jakiej muzyki słucham? I tu jest problem bo lubię każdy rodzaj muzyki inna będzie do słuchania w spokoju inna kiedy chcę usłyszeć lepszy bit i czy też fajną gitarkę, a inna kiedy przyjeżdża rodzinka na jakąś małą imprezę typu "u cioci na imieninach". Nie wiem jakich jeszcze info potrzebujecie. Myślałem o małych kolumnach na standach, ale wtedy też dochodzi koszt stand i nie wiem czy to się opłaca. Mam nadzieję, że otrzymam odpowiednie rady.

opis podany pomocy nie ma Edytowano przez RoRo
Używaj funkcji EDYTUJ by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź, zamiast tworzyć kolejne swoje posty jeden pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie juz przewertowales forum, ale jesli nie to:

http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry36258

tam masz kilka propozycji od forumowiczow (magnat, heco i inne) + to co ja przesluchalem w trakcie poszukiwan.
Najlepiej, jak przeczytasz i pojdziesz gdzies posluchac (jak masz taka mozliwosc)

pozniej dasz znac co ci pasuje, co nie...
moze znajda sie inne propozycje.

Ja tez chcialem kupic podstawkowe i tez mialem budzet 1000zl. Juz bylem zdecydowany na Monitor Audio BR2, ktore kosztuja, ok 1200zl.
Ale zwazywszy na to, ze trzeba dodac min 400zl na standy + kable...stwierdzilem, ze albo poczekam i doloze, albo znajde cos innego i bardzo szczesliwie sie cos znalazlo icon_wink.gif wszystko w linku powyzej.

kupowania w ciemno nie polecam icon_wink.gif

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/4 metra to jest 12 metrów kwadratowych.

Werdykt - skup się raczej na monitorach, mogą być nieco większe ale również te małe będą wystarczające. Raczej nie pakuj się w podłogówki.

Amplituner Yamahy serii 3XX - zapomnij o wymagających kolumnach typu Wharfedale, Infinity - Twój amplituner nie uciągnie tego typu kolumn (mam analogiczny amplituner Yammy i Wharfedale Diamond 8.1 (malutkie monitorki) nie był w stanie uciągnąć).

Rozważ coś ze stajni Cervin Vega! - to wysokowydajne paczki, budujące doskonałą scenę, grające z dużą swobodą i werwą całym pasmem - dość uniwersalne, w używkach trafiają się w bardzo korzystnych cenach - np. ja za swoje "dziadki" zapłaciłem 200 pln.

Generalnie zaproponowałbym Ci używki - raz często są mniej wymagające, niż nowoczesne konstrukcje, dwa w założonym (dość niewielkim) budżecie masz szanse na znacznie lepsze konstrukcje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcerak - kolega Kaczor ma calkowitä racje co do ampli. Moim zdaniem powinienes rozwazyc ewentualnosc, o ktörej wspomniales w pierwszym poscie - sprzedac ampli i kupic uzywany wzmacniacz. Dzwiek w stereo (a wlasnie stereo chcesz) bedzie o niebo lepszy, bedziesz mial röwniez wiecej "manewru" jesli chodzi o kolumny. Wzmak za 650, kolumny za 1000 pln - mozna dobrac naprawde dobry sprzet z "drugiej reki".

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaki OnkYo mają dobrą opinie
http://www.allegro.pl/item645154024_onkyo_...wlasciciel.html
Yamaha z poborem z sieci 600W icon_smile.gif powinien zasilić nawet trudne kolumienki
http://www.allegro.pl/item646266837_yamaha_ax_730.html

i coś na co sam poluję ale kaski brak icon_sad.gif(
http://www.allegro.pl/item640624635_super_...on_hk_6500.html


Kolumny jak już wcześniej Ci polecano - monitorki.
Osobiście zwracałbym uwagę i próbowałbym odsłuchać coś z tego:

Heco metas 300
http://www.allegro.pl/item640133775_heco_m...o_949zl_pa.html
albo widzę okazja
http://www.allegro.pl/item640794307_tannoy...instruckja.html

dalej to już używki, bo z nowych do 1000 już nie widzę nic co by mnie przykuło...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś, że stajni Yamahy

AX-700, AX-900 te na pewno będą dobre - tylko nie wiem czy za 650 pln jakąś 900-setkę trafisz icon_sad.gif
Jakbyś miał szczęście A-1000, myślę, że A-700 też powinien się sprawdzić.

Ale ....... ja wcale, nie twierdzę, że musisz wymieniać ten ampli...... icon_rolleyes.gif Chciałem jedynie zwrócić uwagę, na dwie rzeczy.
Pierwszą - myśl o monitorach (ze względu na metraż pokoju - nie na amplituner). Wstawisz podłogówkę, lub kolumnę o podbitych basach to będziesz miał tylko łupu-cupu, bum-bum zamiast muzyki. Wiem co mówię sam słucham w salonie który ma pi razy oko 12 metrów. W takim pomieszczeniu podłogówka=masakra, chyba że solidnie to będziesz adaptował akustycznie - tyle, że wtedy pokój straci zapewne funkcję mieszkalną.
Druga - celuj w kolumny wysokowydajne, a nie prądożerne cholery przy których znacznie mojcniejsze wzmacniacze dostają zadyszki.
Dałem ci propozycję Cervin-Vega, może KEF.
Moja Yamma produkuje się właśnie z Cervinami i Totemami Mitte (w obu wypadkach daje radę). O Totemach wcześniej nie wspominałem albowiem nie zmieszczą Ci się w budżecie - chyba, że klony ..... tych kolumn. (zauważ, że w wypadku monitorów masz do dyspozycji na kolumny góra 700 pln. Coś przecież wydasz na Standy=podstawki)

I jeszcze jedna uwaga - jesteś pewien, że sprzedasz ten ampli za 650 pln? Nie chciałbym być złym prorokiem ale to Ci się raczej nie uda.
Więc, żeby się zaraz nie okazało że do wzmaka będziesz musiał dołożyć z budżetu na kolumny.

Suma, sumarum - proponuję poszukaj wydajnych monitorów i póki co NIE ZMIENIAJ amplitunera. Jeśli się okaże, że jest za słaby to wtedy go wymienisz na inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczor - chodzilo mi o to zdanie:
"Amplituner Yamahy serii 3XX - zapomnij o wymagających kolumnach typu Wharfedale, Infinity - Twój amplituner nie uciągnie tego typu kolumn (mam analogiczny amplituner Yammy i Wharfedale Diamond 8.1 (malutkie monitorki) nie był w stanie uciągnąć".
O wymianie na wzmak to juz ode mnie icon_wink.gif jesli Kolega rzeczywiscie ma mozliwosc sprzedazy Yamahy za 600-650 pln.
Jedna z opcji:
Rotel RA-840, "kup teraz" - cena 450pln:
http://www.allegro.pl/item646815220_rotel_...wzmacniacz.html

Kolumny - do 12 metröw na pewno monitory, np:
Mission M31i, nowe - cena 599pln:
http://www.allegro.pl/item637071039_missio...ewex_plock.html
Bardzo przyjemne w odsluchu monitory o "porzädnej", charakterystycznej dla wiekszych konstrukcji podstawie basowej, dzwiek o duzej objetosci, cieply.

Reasumujäc - przy tym przykladowym zestawieniu z kwoty 1600 (po sprzedazy Yammy) wydajesz 1050 na wzmak i kolumny. Pozostale 550 na w miare dobre okablowanie i standy.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pierwszą - myśl o monitorach (ze względu na metraż pokoju - nie na amplituner). Wstawisz podłogówkę, lub kolumnę o podbitych basach to będziesz miał tylko łupu-cupu, bum-bum zamiast muzyki. Wiem co mówię sam słucham w salonie który ma pi razy oko 12 metrów. W takim pomieszczeniu podłogówka=masakra, chyba że solidnie to będziesz adaptował akustycznie - tyle, że wtedy pokój straci zapewne funkcję mieszkalną.



To, że w mniejszych pomieszczeniach podłogówki zawsze dudnią, to niekoniecznie jest prawda.

Ja także miałem złe doświadczenia z dudnieniem kolumn. Przeprowadziłem kiedyś spore podłogówki z pomieszczenia 25m.kw do 15m.kw. i to była masakra.
W dużym pomieszczeniu kolumny grały świetnie, z czystym basem, a mniejszym pomieszczeniu z basu pozostał tylko łomot.

Ale mam też dobre doświadczenia z podłogówkami w pomieszczeniu 9m.kw.
Wszystko zależy od samych kolumn - po prostu znaczna częśc podłogówek rzeczywiście potrzebuje sporo przestrzeni wokół aby zagrały poprawnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...