Skocz do zawartości

Duża moc za małe pieniądze.


Mariusz8855

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję kolumn do domu dla swoich potrzeb itp. Bardzo lubię słuchać głośno muzyki! Moja cena to 900 zł więcej nie dam rady kasy wydać.
Myślałem też nad kolumnami tonsil Fenix II Front, ale nie wiem czy to zaspokoi moje wymagania. No i do tego oczywiście wzmacniasz(wlicza się w cenę 900zł)
Mój obecnie sprzęt to Creative g500 ale jak dla mnie to strasznie słabo gra.Chciał bym, żeby głośnik nisko-tonowy nie miał mniej niż 20 cm. Po prostu żeby ładnie czystko i z dobrym basem grało.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak trudno wpisać w allegro ?
Tonsil Voyager 200, zresztą w tych pieniądzach co podałeś to masz całe multum głośnikow
kwestia jakiiej wielkości masz pomieszczenie i ile masz na wzmacniacz...sugerował bym spokojnie te 400zł min na wzmacniacz uzywany, stereo min te 60w-80w na kanał wtedy takimi podłogowcami zrobisz zadyme
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz
W tej chwili nie ma na allegro Voyagerów w twoim pułapie cenowy, ale znalazłem ciekawą ofertę także TONSILa. tu Myślę, że roziwązanie dla ciebie najlepsze, bo miałbyś od razu wszystko, a być może wartość aukcji nie przekroczy tych 900zł (szczególnie, że dobiega ona końca). Nie wiem skąd jesteś, bo ten odbiór osobisty może być problemem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94
Nie ma szans na odbiór osobisty to jest 450 Km. ode mnie:(
Muszę poszukać coś innego, ale dzięki za pomoc icon_smile.gif

Cytat

aż tak trudno wpisać w allegro ?
Tonsil Voyager 200, zresztą w tych pieniądzach co podałeś to masz całe multum głośnikow
kwestia jakiiej wielkości masz pomieszczenie i ile masz na wzmacniacz...sugerował bym spokojnie te 400zł min na wzmacniacz uzywany, stereo min te 60w-80w na kanał wtedy takimi podłogowcami zrobisz zadyme




Tak taki problem bo tam nie ma ! a poza tym wiem że jest dużo kolumn ! tylko nie wiem co jak gra ! dlatego pisze na forum. Edytowano przez muzyczny_gość
połączyłem posty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz8855 kolego - przede wszystkim powinieneś zacząć od innej strony - podać jaka powierzchnia do nagłośnienia, co względnie masz, co masz zamiar puszczać, z czego itp itd..
Jeżeli podaję przykład - to wrzuć łaskawie w google lub w allegro...
To jak gra zależy od wielu czynników..na prawdę wielu !!

Najłatwiej wpaść zadać niekompletne pytania i oczekiwać "złotego środka" trochę od siebie inwencji bardzo wskazane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisałem do domu nie do pokoju... mam chodzić z metrem i mierzyć ? chyba wiesz jakie są domy..."

Nie bardzo rozumiem. icon_eek.gif Chcesz naglosnic caly dom, czy jedno pomieszczenie?????????? Pietrowy???? Parterowy?????? Moze sie zdecyduj. Jesli masz zamiar zestawem stereo naglosnic caly dom - nie oczekuj za te kase czystego i wzglednie przyzwoitego dzwieku w kazdym pomieszczeniu. Mulitroom tez raczej odpada - nie ta kasa i skomplikowanie instalacji.

Jesli nie podasz metrazu - trudno cos doradzic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego domu icon_wink.gif
Ale sprawa trochę się zmieniła ! Otóż kupiłem wzmacniacz Technics SA-EX120 z całym kompletem za 500 zł.
I teraz chciał bym do niego kupić kolumny do 500 zł. I czy to mi wystarczy żeby nagłośnić cały dom ???? bo gościu mówił że to ma 2 x 200 wat ale na necie pisze że 100 wat.
Bardzo lubię słuchać głośno muzyki i czy to dużo razy lepiej zagra niż creative g500 ? Bo podobno creative g 500 ma 500 wat icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! No gratulacje! Fenomenalnie i bosko!

Wystarczy do nagłośnienia nie tylko domu - tak do 25 pięter, ale również i dzielnicy, a także - przy dobrych wiatrach - całej - niedużej miejscowości!

Tylko... zastanawiam się po jakiego grzyba w ogóle pisałeś na forum i chciałeś jakiejkolwiek porady!

Facet!

Kupiłeś już, dokonałeś wyboru - więc nie oczekuj głaskania po główce i zachwytów (nie zagra Ci lepiej), albo też powiedzenia, że to ostatni szajs (nie zagra Ci gorzej).

Męcz się z tym sam i nie zawracaj gitary forumowiczom. I dbaj o maniery - bo odpowiedziami w stylu -
Cytat

"Napisałem do domu nie do pokoju... mam chodzić z metrem i mierzyć ? chyba wiesz jakie są domy..."

przyjaciół sobie nie zjednasz!

I - dla Twojej wiadomości - domy są naprawdę różne. No, chyba że mówimy o iglo - tam standaryzacja  jest większa!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo lubię słuchać głośno muzyki i czy to dużo razy lepiej zagra niż creative g500 ? Bo podobno creative g 500 ma 500 wat "

Kolego - satelity w g 500 majä po 36 Watt, woofer 130 Watt, co daje 310 rozbite na 6 kolumn, czy nie ?
Tym mozna w miare naglosnic 12 metröw kwadratowych. Maly ten dom..... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, który się dał poznać z dość nieprzyjemnej strony...

Za chwilę kolega Artur zaproponuje Ci rozwiązanie, które poza tym, że niekonwencjonalne - doskonale spełnia Twoje wymagania.

Jak posłuchasz - winieneś koledze Arturowi77 postawić w domu spory ołtarzyk, a - na czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - przesyłać mu przynajmniej jedną butelkę zacnego wina!

Arturze!

Do dzieła! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym milym wstepie nie pozostaje mi nic innego, jak rozwiac tajemnice i ujawnic rozwiäzanie. icon_mrgreen.gif

Naglosnienie calego domu przy uzyciu sprzetu stereo dla osoby lubiäcej sluchac "glosno i czysto" -

icon_mrgreen.gifSLUCHAWKI BEZPRZEWODOWE!!!!!!!!!!!!! icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Powyzej 25 metröw trzeba bedzie pewnie przestawiac nadajnik - ale to przeciez drobiazg icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Bardzo lubię słuchać głośno muzyki i czy to dużo razy lepiej zagra niż creative g500 ? Bo podobno creative g 500 ma 500 wat "

Kolego - satelity w g 500 majä po 36 Watt, woofer 130 Watt, co daje 310 rozbite na 6 kolumn, czy nie ?
Tym mozna w miare naglosnic 12 metröw kwadratowych. Maly ten dom..... icon_mrgreen.gif




w miarę ? icon_eek.gif ja mam 10m2 i logitech z-2300 (2x40 wat rms satelity i 120 rms sub ) co do burzenia ścian nie narzekam icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przesteru? Dzwiek jest czysty, dynamiczny? Pozbawiony przebarwien? 10 metröw mozna naglosnic 10 Watowymi kolumienkami, bedzie nawet glosno. Pytanie tylko - jak to brzmi????????????? Jesli dobrze (czysto), jak oczekuje autor tematu - to gratuluje. icon_wink.gif

Mariusz8855 - "Napisałem do domu nie do pokoju... mam chodzić z metrem i mierzyć ? chyba wiesz jakie są domy..."
Dziwi mnie troche, ze nie znasz chociaz przyblizonych wymiaröw, ale niewazne. Jesli chcesz uzyskac konkretne propozycje - TAK - powinienes zmierzyc, nawet "na oko".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jesteś zielony to ewidentnie "widać"
nie chcę być upierdliwy ale pokoje mogą mieć od 10m kw do 50 mkw
Korytarz może być conaj mniej porównywalny ...
łazianka ma być też nagłośniona ?

Cholera para dobrych słuchawek...jak już było wspomniane....... i dwie stacje dokujące. icon_biggrin.gif

PS. Jedną parą kolumn nie da się tego zrobić, z drugiej strony tak na prawde jaką Ty masz filozofię słuchanai i odbierania muzyki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...