Skocz do zawartości

Jaki wybrać wzmacniacz ?


robertmzk300

Recommended Posts

A ja zaproponuje Denona ;> Z góry zakładam, że przy takiej muzyce jaka preferujesz oraz po mocy kolumn nie słuchasz muzyki na "line direct". Harman ma podbicie niskiego pasma do plus 6db. Gra moim zdaniem bardziej muzykalnie i bardziej mi jego brzmienie pasuje, ale Denon ma coś co może Ci się spodobać - loudines oraz podbicie basu do plus 10db.

Jeśli się mylę i nie lubisz zbyt zabarwionego dźwięku to polecam Harmana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie zgadzam z przedmówcą, z tych 2 urządzeń znacznie lepszym jest Denon. Dźwięk bardziej zrównoważony i bardziej dojrzalszy. . Dodam jeszcze, że te kolumny, które posiadasz (MA RS8), choć to bardzo dobre i ładnie brzmiące kolumny, to występuje momentami brak kontroli basu. Przez to posiadając wzmacniacz z uwypuklonymi niskimi tonami, może potęgować te zjawisko. A dźwięk Denona będzie znacznie bardziej neutralny. Zresztą ten Denon zbierał bardzo pozytywne oceny w testach. Też w swojej karierze sprzętowej miałem Denona i byłem bardzo zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon może i jest lepszym urządzeniem niż Harman - z tym się zgadzam ale z Monitor Audio i muzyką jaką kolega słucha nie do końca moim zdaniem się sprawdza. Mi taki układ nie przypadł do gustu. Mam kolumny RS6 i miałem tego Denona oraz HK 3390. Denon w ogóle jak dla mnie się nie sprawdził. Nie widzę sensu dopłaty do niego względem Harmana. RS8 to kolumny lubiące pograć sobie górą, nie są za ciepłe w odsłuchu - Denon tylko to uwypuklał - dzwięk stawał się ostry i chłodny, brakowało mi również średnicy. HK 980 jest tu lepszym wyborem i na 100 % poradzi sobie z tymi kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...