Skocz do zawartości

Zestaw audio za ok. 1,5 kzł


wjpl

Recommended Posts

Witam icon_wink.gif Chciałbym prosić o pomoc w wyborze sprzętu audio. Chciałbym skompletować jakiś zestaw stereo, być może z subwooferem, który będzie podłączony do komputera (SB Audigy, ale niedługo jakiś interfejs). Kolumny miałyby być podstawkowe. Do tego jakiś wzmacniacz.

Pokój, w którym to będzie stało ma ok. 30 m2, są skosy, kształt nieregularny, ale od kolumn do ściany będzie ok. 4 metrów.

Taki zestaw miałby mi służyć do słuchania muzyki rockowej i metalowej, więc potrzebny jest mocny bas i spory zapas mocy, oprócz tego służyłby mi do home recordingu, gdyż gram na gitarze i trochę demówek nagrywam.

Budżet w granicach 1500 zł. Liczę na Waszą pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czytając twój post pomyslałem, że szykuje się spora suma icon_wink.gif te dema itd. Myślę profesjonalka xD, ale nie ważne nie to nas interesuje.

Po pierwsze do 30m2 kolumny podstawkowe to zły pomysł, na pewno nie uzyskasz mocnego basu, bo skrzynki po prostu zginą w takim pomieszczeniu. Potrzebujesz zdecydowanie kolumn podłogowych i to dość dużych.
Napisałeś, że masz zamiar zmienić niedługo kartę na interfejs. Czy myślałeś nad kwotą, którą chcesz na niego przeznaczyć, bo może warto wydać trochę więcej na stereo. Nie chodzi o to, że za 1500zł nie złożysz zestawu tylko, że jak kupisz za drogi interfejs to jego potencjał będzie się marnował i trochę kasa będzie wyrzucona w błoto (przynajmniej częściowo).

Dobra, a teraz konkrety. Do rocka ja rozglądałbym się za kolumnami Bowers & Wilkinsa (B&W), a do tego wzmaki Rotela i Yamahy. Z tego co jest teraz na allegro:
Yamaha AX-700
Rotel RA960
B&W DM-7 MkII
To są czysto przykładowe propozycje, może da się znaleźć jeszcze coś lepszego, bo wybór nie jest oszałamiający (może oprócz Yamahy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posta icon_smile.gif Pokój mniej więcej wygląda tak:



Można powiedzieć, że powierzchnia "użytkowa" nie będzie duża, no ale jednak trochę przestrzeni do wypełnienia jest.

A myślałem nad podstawkami, bo nie wyobrażam sobie jakoś postawienia podłogówek do komputera icon_smile.gif No chyba że to złudne wrażenie icon_biggrin.gif

Interfejs kupię typowo gitarowy, Line6 Pod Studio albo coś w ten deseń. Dużej kasy na to nie przeznaczę, raczej amatorski sprzęt icon_smile.gif

A jak to jest z używaniem subwoofera? 2 kolumny i sub? Warto stawiać coś takiego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trochę to wygląda nieciekawie, bo zakup suba wiąże się z późniejszym problemem jego dobrej kalibracji w stereo. Z drugiej strony podłogówek nie masz za bardzo jak ustawić (dobrze; przynajmniej przy kompie), a same podstawki nie zagrają ci dobrze.
Najlepszym rozwiązanie byłoby ustawić kolumny na tej ścianie po prawej stronie od kompa, ale chyba trudno będzie wtedy tworzyć, a nawet jeśli nie robi ci to problemu to kabel sygnałowy będzie za długi i jakość po drodze będzie ginąć icon_sad.gif Ciężka sprawa

PS: Jaki masz teraz sprzęt gitarowy? Pytam czysto z ciekawości jako gitarzysta icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schecter Omen, do tego pikap Merlin Hellfire, w domu nagrywam na VSTkach, w bandzie gram na Peaveyu Valvekingu, taki sprzęcik do pitolenia, nic szczególnego icon_smile.gif Piec trzeba będzie kupić jakiś przyzwoity, ale to temat na inne forum icon_biggrin.gif

A wracając do kolumn. Biurko ma 195 cm szerokości, 90 wysokości. Mógłbym ewentualnie postawić tam po bokach podłogówki, prawie by się stykały ze ścianą ale chyba nie szkodzi icon_smile.gif Jednak te B&W by wystawały tylko parę centymetrów nad biurko, no i byłbym stosunkowo blisko biurka i mam wrażenie, że sound by "uciekał" i musiałbym się odsuwać aby posłuchać muzyki icon_smile.gif



Trzeba by było jakiś kompromis wymyślić icon_smile.gif Powiedzmy że ewentualnego suba np. centralnie po środku dać i jakoś do tego ustawić podstawki, dałoby radę?
Czy lepiej jakoś ustawić i "pokierować" podłogówki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście potrzebujesz jakiegoś kompromisu. Na pewno podłogówki odpadają, wogóle ciężko coś sensownie ustawić. Kolumny nie powinny stać blisko ściany. Czy tą prawą stronę masz jakoś zagospodarowaną??? Jeśli tak i nie masz możliwości jej wykorzysatnia to proponuję zestaw monitorów studyjnych. Teraz kupisz stereo, a jeśli brakowałoby ci basu to za jakiś czas możesz dorzucić do tego sub (tylko trzeba znaleźć gamę, która coś takiego oferuje). Jeden z kolegów ostatnio wybierał też w tej cenie właśnie monitory.
M-Audio BX8a Deluxe tp jest moim zdaniem najlepsza opcja, cena ok. 1500zł, możesz je sobie powiesić na ścianie za biurkiem (są chyba nawet takie uchyty dla studia, w których możesz sobie ustawiać pochylenie itd.), w serii masz dostępnego suba, więc zawsze możesz dokupić, ale są to dość duże monitory, więc przy dość małej odległości będzie OK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...