Skocz do zawartości

Kino domowe: LG HT503x vs mix z komputerem


michalk1

Recommended Posts

Witam, nosze sie z zamiare zakupu jakiegos naglosnienia do pokoju. Pokoj nie jest zbyt duzy, okolo 10mkw.

Glownie bede odtwarzal filmy, muzyka rowniez - ale nie chce zestawu stereo.

Podpiete to bedzie pod TV LCD 32" Samsunga [model 32a550].

Zastanawiam sie nad 2 wariantami:

1) Wersja typowe kino domowe czyli zestaw LG HT503HT lub cos podobnego za ta cene (~700zł).
http://www.ceneo.pl/1609743
lub ewentualnie tanszy wariant
http://www.ceneo.pl/1695368
Oczywiscie bedzie to podlaczone przez hdmi do telewizora no i 'jakos' inaczej do komputera zeby czasem posluchac muzy itp.

2) Chcialbym kupic oddzielnie DVD np PHILIPSA DVP 5990
http://www.ceneo.pl/1636716
i do tego dolaczyc ewentualnie zestawik Geniusa 5.1 5005
http://www.ceneo.pl/1189696
ktory glownie bedzie podpiety pod kompa z dzwiekowka AUDIGY 1 [pelne nie zadne gowniane odmiany].

I teraz pytanie, czy ten zestawik bede mogl podlaczyc tez pod dvd i cieszyc sie filmami z dzwiekiem 5.1 z tego dvd podpietego pod te glosniki?

Oraz ktory z wariantow lepiej zastosowac? Cenowo troche lepiej wychodzi wariant2, ale czy jest 'warta' ta oszczednosc? Czy moze jednak dzwiek z zestawu 2 bedzie lepszy niz te niskobudzetowe kino domowe?

Prosilbym o porade ewentualnie sugestie co do wybrania innych przedmiotow.

CENA TO OKOLO 700zł. Nie podawajcie prosze zestawow za 900 i wyzej.

Nie jestem jakims audiofilem, to ma po prostu dawac radosc z ogladania filmow 5.1.

Dzieki za wszelka pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Geniusów nie podepniesz dwóch źródel wielokanałowo na raz. Chyba, że w kompie masz tylko kartę stereo wtesy istniej możliwość podpięcia dwóch urządzeń, ale myślę, że taki all-in-one dobrze wybrany zagra ci lepiej.
LG robi jedne z lepszych zestawów, mam w domu jeden z ich zestawów i w kinie rzeczywiście nie jest źle, a w muzyce trzeba się trochę pobawić z ustawieniami (głównie w kompie) i też daje radę. Jednak bardziej skłaniałbym się do JVC z jednego prostego powodu. Głośniki (głównie fronty) nie są sztycami, które grają samymi wysokimi tonami. Są to po prostu zwykłe układy dwudrożne (wysokie jeden głośnik, średnie drugi) w drewnianych obudowach. Da ci to znacznie lepsze stereo, a przy kinie wokale będą łatwiej zrozumiałe. Zestaw w twoim pułapie:
JVC TH-P5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka mozliwosc zeby te kable ktore ida z kompa do tych geniusow (czyli 'sygnal' 5.1) odpinac i zastapic kompa przez dvd? Czy w dvd nie ma takich wyjsc zeby to podpiac pod taki zestaw? Nie orientuje sie zbytnio w tych sprawach, bo jesli jest taka mozliwosc a jedynym problemem byloby przepinanie kabli to znowu nie jest taka tragedia.
Ah teraz tak czytam i jednak i tak nici z tego bo dvd nie przetworzy tego sygnalu? ;/

a co do tych JVC ktore zaproponowales to wszystko ok tylko brakuje mi hdmi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przepinanie byłoby możliwe tylko, że potrzebowałbyś jakiegoś DVD, które dekoduje sygnał wielokanałowy i ma wyjścia ANALOG 5.1, a nie tylko OPTICAL lub COAXIAL, bo Geniusy nie mają wejść cyfrowych one muszą otrzymać sygnał już obrobiony.

Apropo HDMI w tych LG. To jest taki trochę bajer, bo materiał DVD i tak jest w rozdzielczości standardowej, a ty ją sztucznie zwiększasz. Mogę ci powiedzieć (testowałem na kinie LG), że różnica między HDMI, a COMPONENTem jest bardzo niewielka, a w pewnych aspektach COMPONENT może być nawet lepszy (np. mniejsze ząbkowanie krawędzi). Ze względu na to, że na tym wyjściu nie masz dodatkowej obróbki wideo idzie ono po prostu tak jak jest. Zrobisz jak chcesz, ale ja nie podejmowałbym decyzji na podstawie obecności czy braku HDMI.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyjścia to znaczy te wielokanałowe analogowe, tak?
Myślę, że o to ci chodziło więc może znajdzie się coś do 200zł co miałoby takie wyjścia, ale to będzie konwersja D/A na bardzo słabym poziomie. Proponuję ci jednak zakup kina all-in-one. Genius nie zagra ci lepiej, bo jego przeznaczeniem nie są filmy, a gry. Na ogół gracze nie są audiofilami, więc na jakość tam się nie stawia, przy zwykłym kinie muszą dać już coś trochę lepszego, nawet ta cena stwarza już lepsze warunki do stworzenia czegoś icon_wink.gif Jeszcze raz powtórzę zrobisz jak chcesz, ale szukaj czegoś co nie będzie miało kolumn z plastiku z głośnikami śr. 4cm, tylko noramlne małe monitorki, które dadzą ci ładny głos w filmach i pojęcie o tym co robi gitarzysta w muzyce icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, jeszcze musze wszystko dokladnie przemyslec icon_smile.gif taki zakup dla mnie to dosc spory wydatek, wiec nie chce pozniej zalowac icon_razz.gif Jedyne co przemawia poki co za zestawem komputerowym jest fakt, ze znaczna wiekszosc filmow jakie bede ogladal to filmy z kompa. Wiec wypadaloby podpinac teraz to kino domowe (np jvc) pod kompa zeby lecial dzwiek 5.1, a pewnie takiej mozliwosci nie ma ?
Filmy ktory sciagam maja zazwyczaj po 5-8gb wiec na dvd mi sie nie mieszcza, a pendrive'a mam 4gb icon_biggrin.gif poza tym zawsze to wygodniej sciagnac i odpalic film z kompa niz bawic sie w nagrywanie itp itd.
Kurde no icon_biggrin.gif ciezki wybor :>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...