Skocz do zawartości

Denon


MacioBoss

Recommended Posts

Witam
Chciałbym doinwestować w swój sprzęt żebypolepszyć parametry dźwiękowe do oglądania filmów oraz słuchania muzyki, jestem laikiem więc na wstępie przepraszam bo na pewno kogoś zdenerwuję swoją niewiedzą icon_smile.gif. Otóż posiadam amplituner firmy denon avr-700 (moc około200-250wat) do tego posiadam kolumny tonsil voyager 350wat dwie sztuki. Obawiam się że amplituner będzie za słaby do moich wymagań ale opiszę je, kolumny będą grały w dużym pokoju (6na 6m) Chciałbym kupić do zestawu:
1. głośnik centralny (myślałem o modelu tonsil voyager),
2. satelitki (myślę również o tonsilu voyagerze),
3. dodatkowo znalazłem kolumny monitory (i tutaj moje pytanie do czego służą monitory oraz czy jest sens kupić je dodatkowo do tego sprzętu,
4. ostatnie pytanie jest następujące - jakieś pół roku temu kupiłem do samochodu głośnik aktywny (http://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/pioneer-ts-wx77a.bhtml?gclid=CIbI6OGE2JoCFctL5QodolKH2Q) ale zamiast poprawić brzmienie niszczy cały efekt więc czy mogę go przerobić tak aby się spisywał w pokoju jeśli tak to w jaki sposób.

Przepraszam jest to mój pierwszy post na tym forum i źle go zatytułowałem icon_sad.gif przez przypadek wysłałem link
Pozdrawiam Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że resztę głośników powinieneś kupić od zesatwu (przynajmniej centralny powinien być z tej samej serii co fronty).

Możesz sprecyzować co to znaczy, że znalazłeś głośniki monitory, bo monitor to określenie na głośnik podstawkowy, ale grający w stereo, a nie jako efektowy w KD???

Co do suba samochodowego, jego adaptacja do tego zestawu mija się z celem. Czysto teoretycznie jest to możlwe, ale takie suby są przystosowane do pracy w małych puszkach samochodów, a nie sporych pomieszczeniach, a po drugie w tych Tonsilach masz większe głośniki basowe i ten sub raczej ci nie pomoże (nie da głośniejszego, lepszego basu).

PS: Jak to możliwe, że ten sub w samochodzie psuje ci cały efekt. W samochodzie gra u mnie Pioneer TS-WX206A i bas jest całkiem, całkiem. Może coś nie tak podpinasz, albo źle skonfigurowałeś? Wybacz jeśli cię czymś uraziłem, ale nie chce mi się wierzyć, że sub Pioneera nie wniósł nic dobrego do twojego auta...

Myślę, że resztę głośników powinieneś kupić od zesatwu (przynajmniej centralny powinien być z tej samej serii co fronty).

Możesz sprecyzować co to znaczy, że znalazłeś głośniki monitory, bo monitor to określenie na głośnik podstawkowy, ale grający w stereo, a nie jako efektowy w KD???

Co do suba samochodowego, jego adaptacja do tego zestawu mija się z celem. Czysto teoretycznie jest to możlwe, ale takie suby są przystosowane do pracy w małych puszkach samochodów, a nie sporych pomieszczeniach, a po drugie w tych Tonsilach masz większe głośniki basowe i ten sub raczej ci nie pomoże (nie da głośniejszego, lepszego basu).

PS: Jak to możliwe, że ten sub w samochodzie psuje ci cały efekt. W samochodzie gra u mnie Pioneer TS-WX206A i bas jest całkiem, całkiem. Może coś nie tak podpinasz, albo źle skonfigurowałeś? Wybacz jeśli cię czymś uraziłem, ale nie chce mi się wierzyć, że sub Pioneera nie wniósł nic dobrego do twojego auta... Jakie masz radio i czy podłączałeś to przez sygnał głośników czy przez wyjście RCA??? Może miałeś nie zmienione na wyjściu filtrowanie LPF i szło do suba całe pasmo i dlatego wszystko się psuło icon_sad.gif Edytowano przez muzyczny_gość
połączyłem posty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziękuję za zainteresowanie
Więc konkretnie chcę do moich kolumn dokupić taki zestawik:
monitory
głośnik centralny
ewentualnie taki
który głośnik centralny byście bardziej polecili?
ad.1 czy taki zestawik w połączeniu z moimi kolumnami będzie wystarczający, czy ewentualnie coś innego godnego polecenia?

ad.2 niżej narysowałem pokój w którym będzie grał zestaw i tutaj prośba o ewentualną pomoc przy rozstawieniu głośników przy założeniu że zestaw będzie się składał z kolumn frontowych, satelitek, głośnika centralnego i ewentualnie sub
chciałem zaznaczyć że jestem przed remontem i układ tv i kanapy mogę zmienić, niestety kominek, okna i drzwi są nie do ruszenia

Odnośnie suba w aucie to ja jego nie montowałem bo się na tym kompletnie nie znam panowie w serwisie zamontowali go do głośnika bo do radia się nie umieli dostać (tak mi się wydaje), jako ciekawostka gdy auto stoi i przekręcę kluczyk radio gra ale sub nie, a jeśli zapalę światła to sub gra ale myślę że tu chodzi o zasilanie, co do radia to jest to radio seryjne tak jak i zestaw dziewięciu głośników w aucie Volvo S80 sam system bardzo ładnie gra a gdy połączę do tego suba zaczyna dudnić i słaby efekt możliwe że jest to spowodowane dobrą izolacją siedzeń kanapy tylnej no i auto to sedan, i myślę że do pokoju by się bardziej przydał
Chciałem jeszcze dodać że głównie słucham muzyki każdy rodzaj a do KD będzie służyło rzadziej

Pozdrawiam Maciej

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej głośnik centralny powinien być z zestawu, a jeśli nie to do Voyagerów na pewno nie kupuj KEFa, bo to ci się wogóle nie zgra. Takie zestawienie spokojnie wystarczy.

Co do samochodu to ze standardowego radia w Volvo nie masz wyjścia RCA na wzmak, więc takie książkowe podłączenie nie jest możliwe. Nie wiem jak jest w twojej S80, ale wiem, że w S60 masz akumulator w bagażniku, więc nie ma problemu z zasilaniem (potrzebujesz tylko jakiś kabelek przeciągnąć z przełącznikiem, żeby ci nie rozładowało akuma), a sygnał bierzesz z głośników umieszczonych w półce (też nie wiem czy tam tak jest, jeśli tak to podłącznie jest łatwe tylko trzeba trochę pomyśleć). Rzeczywiście w Volvo wytłumienie kabiny od bagażnika jest mocne i bas może być tłumiony, ale jeśli dobrze to skonfigurujesz to na pewno będzie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to już tak jest skonfigurowane jak napisałem wcześniej dziękuję za odpowiedź.
Mam tylko jeszcze pytanie jak cały zestaw KD umieścić w pokoju żeby fajnie grało chodzi mi o taki zestaw pięciu głośników w poście wcześniejszym przedstawiłem rysunek pokoju proszę o ewentualną podpowiedź
Dziękuję pozdrawiam Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ode mnie: myślę, że najlepiej byłoby, żebyś przy okazji remontu przestawił kanapę pod okna, a TV przeniósł na ścianę, która na rysunku jest na górze. Wtedy ekran umieścisz idealnie między kominkiem, a ścianą i głośniki stanął wtedy ok. 1m od ściany/kominka (przednie). Baza stereo pozostanie ok. 3m czyli przyzwoicie, a resztę sam już dostroisz. Dalej na okna powinieneś dać jakieś grube zasłony, takie, które po pierwsze dobrze wytłumią, a po drugie w ciągu dnia będą mogły prawie wyzerować światło (żeby nie świeciło w ekran). Poza tym przydałoby się trochę gratów (regałów z książkami, kwitaków) na ścianach bocznych, w celu wytłumienia wczesnych odbić.
Dla czystej teorii i późniejszego dokładnego ustawienia głośników przeczytaj sobie te artykuły:
Art 1
Art 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Dzisiaj dorwałem za przysłowiową flaszkę dwie kolumny scherzo 120 i zastanawiam się czy zrobić jakiś użytek z nimi w pokoju i jakoś wkomponować do zestawu, który wcześniej opisywałem. Niestety same głośniki są zniszczone i trzeba będzie wymienić membrany (w jednej kolumnie), może ktoś orientuje się gdzie można komuś zlecić regenerację głośników na śląsku najlepiej koło Gliwic?
Pozdrawiam Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...