Skocz do zawartości

Denon avr-1509


bubu24

Recommended Posts

Witam wszystkich mam maly problem kupilem denona avr-1509 do tego dvd samsung bd-p1500 i 2 glosniki jamo 606+ dekoder upc mediabox hd
mój znajomy dal mi schemat podlaczenia tego wszystkiego czylil dvd podlaczone do telewizora kablem hdmi dzwiek kablem optycznym do denona
dekoder upc podłaczony hdmi do telewizora i optyczny do denona i na tych ustawieniach pochodzilo 1 dzien i teraz to nie dziala Prosze jakiegoś użytkownnika forum o poprawny schemat połączenie tych uządzen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - nie bardzo rozumiem - zmieniles ustawienia? Jesli dzialalo jeden dzien, wiec wszystko bylo ok. Czy przestalo dzialac po ponownym wläczeniu???
Poläczenie na pierwszy rzut oka prawidlowe, jesli nie oglädasz filmöw blu-ray. Przepustowosc kabli optycznych (toslink) wynosi do 20 Mb/s i jest za mala do HD. Standard hdmi 1.3a to juz przepustowosc do 10,2 GBit/s i to umozliwia przesylanie dzwieku HD (oraz obrazu).

Moze spröbuj jednak tak: dvd do amplitunera hdmi i optical, tuner do ampli hdmi i optical, amplituner do tv kablem hdmi z wyjscia "monitor out". W ten sposöb hdmi z dvd przeslesz do amplitunera sygnal wizji wysokiej rozdzielczosci (a co za tym idzie, röwniez tych, wymagajäcych mniejszej przepustowosci).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn Tak podłaczylem wszystko pierwszym razem po ustawialem wszystko zgodnie z instrukcja i dzialalo wyłonczylem wszystko aby ustawic sprzęt i od tej pory nie dziala dzwięk tylko wydobywa sie z glosników telewizora denon pokoazuje ze ma polaczenie digital ale nie dziala



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\
w denonie w konfiguracj mam tylko mozliwosc przypisania hdmi 1 hdmi 2 nie ma opcji do monitor out na obecna chwile nie ma dzwieku p rzy takim połaczeniu jak mi pan podał na obcna chwile dzwiek z dvd jest slyszalny tylko na glosnikach telewizora nie wiem w czym tkwi problem u kolegi na takim połaczeniu chodzi wszystko dobrze ma ten sam zestaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dvd podaje do ampli sygnal audio/video przez hdmi? sprawdzales ustawienia odtwarzacza?
Chwila - masz tylko 2 glosniki, wiec poläczenie hdmi do dzwieku jest Ci niepotrzebne, z 5.1 i 7.1 nie korzystasz. Wröc do ustawienia poczätkowego:

DVD/TV - hdmi
DVD/ampli - optical
Tuner/TV - hdmi
Tuner/Ampli - optical.
Sorry, dopiero przeczytalem, ze to dwie kolumny.

P.S. To "pan" jest niepotrzebne. Tu sä sami Koledzy icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:
1. Pozostaw tylko niezbedne poläczenia, na poczätek w ogöle odläcz tuner cyfröwki. Zostaw tylko dvd przez hdmi do tv i optical do ampli. Oczywiscie cale odläczanie przy wyläczonym sprzecie.
2. W ustawieniach ampli upewnij sie, ze sä aktywne jedynie kolumny "front". Reszty kolumn 5.1 nie ma, wiec w ustawieniach "speakers" (lub podobnie) ustaw surround, center, sub na "off"
3. W odtwarzaczu aktywne powinno byc läcze digital (optical), a sygnal ustawiony na "Dolby Digital"

W amplitunerze powinno byc sygnalizowane na wyswietlaczu, czy przyjmuje sygnal cyfrowy od odtwarzacza. Selektorem wejsc wybierz odpowiedniä nazwe portu pod ktöry jest podläczony odtwarzacz. Wybierz opcje "optical" lub "digital".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 1 odłonczylem wszystko inne pozostawiajac tylko dvd/tv hdmi dvd/ampli w ustawieniach glosnika po wylanczałem pozastale glosniki zostaly tylko fronty na denonie sygnalizuje digital w ustawieniach denona portow optycznych jest ustawione dvd to nie wiem gdzie tkwi problem moze da sie jakos z resetowac ustawienia denona ???? jak cos wysle swoje gg na pw moze bedzie szybciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...