Skocz do zawartości

Filtry do zasilania - wyższa szkoła?


stan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Między listwami zasilającymi a kondycjonerami sieciowymi jest jednak różnica nie znam
się na tym za bardzo i niech sie wypowiedza fachowcy.
W moim przypadku jak parę lat temu kupiłem Heliona i podłączyłem do niego sprzęt /też
kabelkami zaslającymi Heliona/ to nastapiła znacząca poprawa tak,że nie dałó się już
wrócić do stanu poprzedniego.
No ale wtedy z jednego gniazda sieciowego "ciągnąłem" TV,ampli-KD,DVD,tuner satelitarny
oraz całe stereo, teraz jak już jestem "mądzejszy" o parę lat doświadczeń to mam zrobione
osobne zasilanie do zestawu stereo i z gniazdka w ściane zasilam wzmaka a z Heliona/po
małych udoskonaleniach/ zasilam CD ,DAC-a i pre i gramofon.
TV i KD też nie zaniedbałem i zastosowałem listwę Audionova , różnicę widać od razu na
ekranie TV a niedowiarkom pokazuję TV włączone do gniazdka w ścianie i do listwy i od
razu przechodzi im sceptytyzm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowanie w sklepie nie jest do końca wiarygodne, gdyż zmiana jakości zależy od jakości napięcia. jesli koło sklepu jest elektryczny tartak icon_biggrin.gif to różnica będzie pewnie bardzo duża. A w domu może okazać się, że nie ma żadnej. Chociaż dzisiaj jakość napięcia prawie wszędzie pozostawia do życzenia.

W listwach znajduje się z reguły jakiś prosty filtr i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, natomiast kondycjonery mają znacznie bardziej zaawansowane filtrowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele zależy od posiadanego sprzętu.
Niektóre urządzenia mniej lub bardziej reagują na kwestię zasilania.

W przypadku dobrego sprzętu jest to pewna rzecz o której należy pamiętać, jedak zazwyczaj większą poprawę uzyskamy zamieniając odtwarzacz czy gramofon na lepszy, bądź zmieniając na lepszą pozycję odsłuchową. Kabelki potrafią kosztować nawet po kilka tysięcy, lecz przeznaczone są do systemów za kilkadziesiąt bądź kilkaset tysięcy złotych. Tam poprawa nawet małego aspektu jest dobrze przyjmowana - a audiofil bądź meloman może sobie na nią pozwolić...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość wili forseti
Kondycjonery profesjonalne są przeznaczone do "poprawiania" prądu elektrycznego w instalacjach zasilających konsolety, stoły mikserskie, instrumenty orkiestry, zespoły mikroportów, dysponując możliwością obciążenia mocą rzędu 2 a nawet 5 kVA.
Wszystkie bazują na rozwiązaniach technicznych wcześniej sprawdzonych w zastosowaniach audiofilskich. Różnią się od nich sposobem wykonania i montażu końcowego. Wszystkie też wyposażone są w układy ochrony przeciwprzepięciowej oraz rozbudowane układy filtrów przeciwzakłóceniowych. Napięcie zasilania wynosi zawsze 230V AC.
Najprostsze kondycjonery, oparte na modelu N7-2300K zalecane są do stosowania w obwodach zasilania konsolet i stołów mikserskich (obciążalność wyjść 1,4kVA).
Większe modele, typu N2500 oraz N5000, wykorzystujące technikę kondycjonerów typu Dragon (wszystkie wyjścia galwanicznie separowane), przeznaczone są do zasilania instrumentów orkiestry.
Kondycjoner N2500 można obciążyć mocą 2,5kVA a N5000 mocą dwukrotnie większą. Obydwa wykonywane są w obudowach typu „case” z kółkami i demontowalną pokrywą zewnętrzną.
Wszystkie modele wyposażone są w cyfrowy miernik napięcia wyjściowego.
Ponieważ wykonywane są w ramach konkretnych projektów, szczegółowa konfiguracja dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dotyczy to w szczególności obciążalności, długości kabli zasilających oraz rodzaju, liczby i rozmieszczenia gniazd wyjściowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...