Skocz do zawartości

Kolumna za 150 zł


the_patr1ck

Recommended Posts

Wiem, że dużo nie zdziałam za taką kasę, ale szukam kolumny za 150 zł do akademika, a z kasą nie mogę trzaskać na wszystkie strony. Nie oczekuję cudów, tylko żeby na jakiejś imprezie można było jakąś dobrą muzykę uruchomić bez przeszkód. Wyszukałem Omnitronic DX-1022, ale wyczytałem opinie ludzi, którzy zmieszali z błotem ten sprzęt. Czy jest naprawdę tak tragiczny? Może jednak podoła jak za tę cenę? Bo jak na ok. 150-170 zł to chyba nie jest taki szajs?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz co chcesz tak właściwie nagłaśniać, czy to ma być pokój w akademiku (kilkanaście metrów kwadratowych) czy jakaś nie wiem sala/korytarz??? Po prostu podaj przybliżoną powierzchnię oraz wymagania czy to ma robić hałaś jak w klubie czy raczej grać głośno bez przesterów???


Ma po prostu głośno grać, nie zależy mi na uderzeniu jak w klubie, poza tym za tę cenę to nawet na to nie liczę. A co do powierzchni, to raczej pokój o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych. O nagłośnieniu korytarza nie myślę, chociaż fajnie, gdyby sąsiedzi też coś usłyszeli. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wszystko zależy od twoich preferencji. Obstawiam, że Omnitronici cię nie zawiodą, jednak musisz się liczyć z tym, że bas będzie dominował i poza trzęsieniem ziemi w zbyt małym pomieszczeniu nic nie uzyskasz.
Drugą opcją jest zakup 2.0 do kompa np. Geniusa, ale nie jestem pewien czy wystarczy ci głośności.
Ogólnie rzecz biorąc do robienia hałasu Omni będzie OK, ale jeśli czasami chcesz posłuchać normalnie muzyki to raczej zadowolony nie będziesz. Taki Genius to jest mały wstęp do świata "hi-fi", a Omni to raczej taka mała estradówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mam już Creative'y 2.1 (nie powiem ci jaki model, bo nie mam ich w domu), ale mają dosyć dobry dźwięk i bas, chociaż nie są głośne. Ale jeśli chodzi o Omni, to myślę, że odpowiednie manipulacje equalizerem pozwolą zniwelować zbędny bas? PS. I jeszcze jedna sprawa - żeby podłączyć do kompa tego Omnitronica, to jakiego wzmacniacza muszę użyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...