Skocz do zawartości

problem z wzmacniaczem


norbertlimp

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów.
Dostał mi się w ręce wzmacniacz SABA MI 215. Jedynym mankamentem był niedziałający power, ktoś go juz przerobił na krótko. Po podłączeniu przez ok 10 min. pracował poprawnie. W momencie gdy ustawiłem na nim odtwarzacz przestał grać a spod obudowy dało się słyszeć "cyki i stuki". Odłączyłem źródło i wyjście dźwięku, po zdjąłem obudowę włączyłem zasilanie. Odgłosy wydobywały się tak jakby z kierunku kondensatorów, po stuknięciu w któryś czasami udało się to zatrzymać. W ten sposób po ponownym podłączeniu udało mi się raz, na krótko uruchomić dźwięk. Zazwyczaj po włączeniu zasilania "cyka i stuka" cicho, następnie głośniej, aż w końcu naprawdę jest nieprzyjemnie, ponownie znowu ciszej, ogólnie z loudness ciszej, bez loudness głośniej. Próbowałem różnych ustawień i nic nie daje. Może należy wymienić kondensatory, nadmienię również że wzmacniacz był nieużywany przez ok 2-4 lata i przechowywany w nieogrzewanym magazynie, zaliczył więc kilka zim.
Pozdrawiam. Norbert.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...