Skocz do zawartości

POŁĄCZENIA...


ryba82

Recommended Posts

Mam KD DENONA AVR 1508+DVD1740 TV SAMSUNG+cyfrowy dekoder POLSATU z wejściem HDMI.
Aktualnie mam to wszystko połączone w następujący sposób:
DVD+TV-HDMI
POLSAT+TV-HDMI
DVD+AMP-COLOXIAL
POLSAT+AMP-OPTICAL

W takim połączeniu wszystko gra ok.
Zastanawiam się czy jak połączyłbym to w taki sposób jak poniżej, grałoby lepiej, mianowicie:

DVD+AMP-HDMI
POLSAT+AMP-HDMI
TV+AMP-HDMI

Czy w połączeniu jak wyżej musiałbym połączyć jeszcze DVD+AMP-COLOXIAL i POLSAT+AMP-OPTICAL, jak tak to dlaczego??
Czy jest sens kombinować??
Jak nie ma, to po co mam w amplitunerze 3 wejścia HDMI??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie poläczenie spokojnie mozesz zostawic, nie ma sensu kombinowac (ale mozna icon_wink.gif ). AVR 1508 z tego co pamietam, przez hdmi przyjmuje tylko obraz, wiec dodatkowe poläczenie tunera i dvd przez koaksjal lub optyka sä i tak niezbedne (do 5.1, do stereo mozesz dodatkowo uzyc RCA). Wejscia w ampli sä przydatne z kilku powodöw. Po pierwsze - upscaling sygnalu video, jesli nie robi tego dvd. Po drugie, mozesz wykorzystac jako rozszerzenie gniazd, jesli brakuje ich w tv - kilka urzädzen przez hdmi do ampli, jedno wyjscie "monitor out" do TV.
o ile wiem, 1508 ma 2 wejscia (nie 3) i jedno wyjscie. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie posluchales - i teraz cierp!!! icon_mrgreen.gif (zartuje oczywiscie). Poläczenie TV/Ampli wydaje sie w ogöle zbedne, jesli nie korzystasz z telewizji antenowej lub kablöwki.
Wejscia hdmi zawsze mogä sie przydac, przeciez nie musisz ich wykorzystywac od razu. Zalözmy, ze dojdzie jeszcze dodatkowe urzädzenie z hdmi (np. konsola) i masz wolny port do dyspozycji.

A teraz musze cos sprostowac: icon_redface.gif
Co do 1508 pomylilem sie, ostatnio przez Skype rozwiäzywalem z Kolegä problem poläczen 1509, pewnie dlatego....1508 przyjmuje przez hdmi zaröwno obraz, jak i dzwiek. Natomiast 1509 nie.

Mozesz spröbowac nastepujäcego poläczenia:
DVD/Ampli - HDMI
Dekoder/Ampli - HDMI i optical
Nie sädze jednak, aby takie poläczenie odbilo sie pozytywnie na jakosci dzwieku. Z blu-ray nie korzystasz, przepustowosc koaksjala i optyka jest wystarczajäca dla sygnalu Dolby Digital. Mozesz jednak spröbowac, oczywiscie odpowiednio przypisujäc i aktywujäc wejscia/wyjscia.
Pozdrawiam i sorry za bläd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he - no widzisz. Z tym hdmi mam ten sam problem. Nie masz instrukcji???? Wszedzie czytam, ze przesyla dzwiek. Teraz mnie kompletnie zbiles z tropu.
Jesli przyjmuje i przesyla, takze na wyjsciu "monitor out", wystarczy hdmi do tv, jesli takze na nim chcesz miec dzwiek z dvd. O braku koniecznosci poläczenia ampli/tv pisalem pod kätem wzmacniania w ampli sygnalu audio z wyjscia (audio out) w tv, czyli np. w przypadku uzywania kablöwki lub "normalnej" telewizji analogowej i anteny. Sluchania przez glosniki w tv sciezek z dvd wcale nie bralem pod uwage.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze modele amplitunerów KD z gniazdami HDMI zazwyczaj mogą służyć jedynie jako selektor źródła HDMI (np. mamy podłączone kablami HDMI pod IN-1 nagrywarkę, a pod IN-2 odtwarzacz DVD i z pilota wybieramy, co ma dalej iść na TV), przydatny gdy mamy tylko jedno wolne gniazdo w telewzorze.
Przez amplituner przechodzi kompletny sygnał (wizja i dźwięk), natomiast podstawowe modele amplitunerów nie potrafią "wyciągnąć" dźwięku z HDMI i wzmocnić go na kolumny.

Dlatego w takich przypadkach DVD podłączamy kablem cyfrowym (koaksjalnym lub optycznym) do amplitunera KD, by otrzymać wielokanałowy dźwięk w KD.
O połączeniach TV z amplitunerem i wzmocnieniu sygnały wychodzącego z TV pisałem już kilka razy (i nie tylko ja), więc w razie wątpliwości proponuję skorzystać z wyszukiwarki na Forum icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...