Skocz do zawartości

(LAIK) zestaw grający do ~400zł


LeXtor

Recommended Posts

Witam!
Nie mam pojęcia o audio więc Was pytam, w myśli "kto pyta nie błądzi" icon_smile.gif
Chce mieć jakiś sprzęt grający. Głośnik 2.1 do kompa rozwiązały by sprawe, ale ja takich nie chce.
Zastanawiałem się nad mini wieża za 450zł. Poczytałem troche i podobno lepiej kupić zestaw wzmacniacz +kolumny
niż te paści "miniwieże". No dobra, mnie się podoba. Ale jestem całkowitym laikiem w tym temacie i oto moje pytania:
czy do wzmacniacza można wkładać CD z trakami nagranymi na kompie? czy jest radio? i czy można podłączyć mp3 do wzmacniacza?

chce sobie normalnie nagrać bity i słuchać je, przy wyłączonym kompie. Czy to moje życzenie jest do spełnienia?

jaki wzmacniacz kupić i kolumny żeby zmieścić się w 400zł?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do wzmaka nie włożysz CD, bo on nie ma napędu. Potrzebujesz do niego oddzielnego odtwarzacza CD i wtedy możesz nagrywać i odtwarzać (chociaż niektóre CDki mają problemy z CD-R, ale zawsze można wybrać taki bez problemów) icon_wink.gif
2. Radio jest jeśli kupisz amplituner (niższa jakość za tę samą cenę), albo jak do wzmaka dokupisz sobie tuner.
3. Oczywiście możesz podłączyć nie tylko CDka, tuner czy MP3, ale także np. gramofon czy decka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeXtor - rozwiäzanie Cd, wzmak i kolumny bylo by najlepsze. Doliczyc musisz do tego jakies okablowanie (RCA z CD do wzmaka, kable glosnikowe), zalözmy ze wyniesie ok. 30pln. Na reszte zostaje 420 pln, kwota raczej niska, zeby znalezc uzywany wzmacniacz, kolumny i odtwarzacz w miare dobrym stanie (nawet cale 450pln raczej nie wystarczy). Zalözmy podzial po 150 pln (kolejno: wzmacniacz, kolumny, CD). O ile kolumny i Cd moze sie znajdzie, o tyle ze wzmakiem moze byc problem. Tuner (radio) juz pomijam.

Tu ciekawa propozycja, cena jednak 400pln (za 50pln kolumn nie kupisz), jest to juz jednak "powazny", pelnowymiarowy sprzet.
Akai CD-V12, Akai AA-39 (amplituner, czyli wzmacniacz z wbudowanym radiem):
http://www.allegro.pl/item650900108_super_...akai_japan.html

Poza tym, na przyklad:

Sony LBT-v902, cdp-M301, st-v902 (wzmak, CD, tuner) - cena 272 pln:
http://www.allegro.pl/item649883916_piekna..._gwarancja.html

Yamaha CC-5 (deck, wzmak, CD), cena 399pln:
http://www.allegro.pl/item642636092_yamaha...ianocrafta.html

To przyklady na poczätek z uzywek i na wypadek, jesli mozesz dozbierac troche do kolumn i bierzesz pod uwage sprzet uzywany. Jesli nie, pozostanie raczej wybör jakiejs nowej kompletnej mini lub mikro wiezy





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...