Skocz do zawartości

Microlab Solo + Sound Blaster X-Fi do laptopa?


Berials

Recommended Posts

Witam serdecznie;) Z racji nagłej potrzeby zwolnienia miejsca w pokoju muszę pozbyć się mojego zestawu audio (ampli+cd+itd), a dla dokładności zamienić go na coś o wiele mniejszego.

I tak sobie pomyślałem, że może kupię jakąś dobrą, zewnętrzną kartę dźwiękową (używam laptopa) oraz dobre głośniki komputerowe (2.0) - i to wydaje mi się najodpowiedniejszym rozwiązaniem, z tym tylko, że nie bardzo orientuje się co do jakości tego typu sprzętu.

Ogólnie chodzi o to aby ładnie grało (głównie mp3 i open.fm, niekiedy coś z płyty) i przyjemnie się film oglądało.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to
KOD
Creative USB Sound Blaster? X-Fi? Surround 5.1
oraz głośniki Microlab Solo.

I teraz pora na kilka pytańicon_wink.gif

Czy podany przeze mnie zestaw jest dobry?

Które głośniki (o ile polecacie Microlab Solo) kupić? Bo jest kilka wersji (cena jest dla mnie niestety najistotniejszym kryterium).. Mam możliwość ustawienia ich w odległości około 1-2 metra od siebie, nie słucham głośnej muzyki.

I jak podłącza się głośniki do tej karty SB X-Fi? Bo tam widzę jakieś wtyki RCA i inne jakieś dziwne różne. Znalazłem w internecie fotkę tyłu tychże głośników i karty i wnioskuję, że można je podłączyć kablem 2x RCA - 2x RCA bezpośrednio do gniazd RCA karty dźwiękowej albo kablem 2x RCA - mini jack do.. wyjścia słuchawkowego tejże X-Fi?

Poniżej fotki wejść/wyjść karty i głośników;)

http://allegro.twojemiejsce.pl/iness/!...round/we-wy.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/2780/imgp3174yw6.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy;
Przede wszystkim skoro pozbyłeś się sprzętu masz pogląd jakiegoś grania.. i teraz kwestia jakiego...
Można polecic micolaby, można polecić inne Creativy...tylko hmmm czy Ty chcesz zachować jakiś rozsądek cena jakość ? czy raczej bezględnie jakość.. ?

Co do wyboru głośników.. o wspomnianych microlabach które są powielaną informacją do wielu forach (czytając - czasami odnosze wrażenie, że część osob popych forumowe zajawki nie słysząć kompletnie takich głośników)

Musisz też zrozumieć ...chyba, że rozumiesz istotę wyboru.. głośników komputerowych .. lub głośników biurkowych.. z czego większość ładnie gra..właśnie cicho i na małych przestrzeniach

Pytasz czy podany zestaw jest dobry...jednym się podoba innym nie... ja mam Creative T20 na biurku i służo tylko do słuchania jak siedze przy komputerze.. a ze siędze praktycznie tylko popoludnia i późne wieczory sprawdzaja się idealnie dla mnie.. dlaczego z racji nie dużego biurka i bliskiej odległości od słuchacza...
Są jeszce T40 większe ... i T3 ale to juz 2.1 ..

Pamiętaj o jednym im wieksze głośniki nawet komputerowe kupisz tym potrzebują większy rozstaw od monitora/ komputera.. i od Ciebie...
Głośniki łączy się bardzo prosto..kable ida od głośników a na karcie masz opisane i narysowane,ze wejścia na głośniki frontowe..
Czy w obencej sytuacji zewnętrzne karty są tylko 5.1 ? to nie wiem bo z racji przenaczenia u Ciebie by zwykła stereo pasowała..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berials
muzyczny ma rację jeśli odległość głośników jest tak mała to musisz sobie zadać pytanie czy na pewno chcesz takie duże. Mam podobną sytuację jak i on (przy kompie popołudnia, ewentualnie nocki <Counter Strike icon_wink.gif>), kartę mam taką jak podałeś, ale zdecydowałem się głównie na wzgląd gier (używam słuchawek 5.1 TEACa) do samej muzyki lepsza byłaby jakaś stereo (przejrzyj ofertę M-Audio).
Wracając do głośników ja mam Tracera ADAGIO 2.1, na większości for komputerowych są wyśmiewane, a wcale nie są złe. Moim zdaniem grają lepiej niż nawet dwukrotnie droższe Logitechy (kosztowały jakieś 150-180zł). Ich przewagą jest to, że średnich tonów nie przetwarzają malutkie głośnczki (~1"). Po prostu satelity są dwudrożne, a do tego mamy suba, który ładnie wszytsko wykańcza, a nie zagłusza. Przy 200zł, które trzeba wydać to jest naprawdę świetne. Często lepiej popatrzeć trochę w głąb rynku na mniej znane marki (często rodzime, albo zza południowej granicy), przykładem jest właśnie Tracer (PL) czy RedStar (CZ).
Napisz jaki masz ostatecznie budżet i później pomyślimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii budżetu - do 700zł.

W kwestii zastosowania dokładniej - tak jak pisałem, filmy, niekiedy gry, a najczęściej po prostu muzyka odtwarzana bezpośrednio z komputera - mp3 czy radio internetowe. W kwestii gatunku - rock i klasyka.

W kwestii karty dźwiękowej - jeśli istnieje jakaś dobra i tańsza karta dźwiękowa zewnętrzna, która obsłuży po prostu 2.0, bo 5.1 nie używam i raczej nie będę to proszę o wskazanie ich;) Sam zresztą zaraz się rozejrzęicon_wink.gif

Przyjrzałem się tym redstarom - niestety dość trudno znaleźć jakieś opinię o nich, ale użytkownicy w jednym ze sklepów internetowych wychwalali zestaw RS-502 5.1, stąd moje przypuszczenie, że zestawy redstara 2.0 też są niczego sobie.

Więc jak to jest z tymi głośnikami 2.0 redstara?icon_wink.gif Bo ceny wachają sie w okolicach 180-200zł (mam na uwadzę RS-220 i RS-215r)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karty to w tym budżecie, albo musisz polować na coś z używek, albo pozostać przy tym Creativie, bo tak naprawdę na samego M-Audio trzeba wydac z 500zł, więc na łośniki zostają grosze. Miałem dla ciebie jeszcze inne rozwiązanie, ale budżetowo się totalnie nie mieści (DAC Beresford TC7520 + głośniki/słuchawki), ale sama elektornika kosztuje ok. 950zł. Jeśli ma być to twój główny system do wszytskiego (muzyka, filmy, gry) to może lepsze byłoby 2.1 (szczególnie w filmach)??? Wtedy zestaw byłby np. taki Creative Surround 5.1 + Genius SW-HF2.1 3000. Myślę, że to jest naprawdę porządny sprzęt jak na komputer i 700zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berials - wypröbuj (posluchaj) JBL Creature lub Spyro. Mysle, ze bedziesz zaskoczony, sam zastanawialem sie, jak tak male glosniczki produkujä tak potezny dzwiek (chociaz z Bose jest podobnie lub lepiej). Ceny naprawde umiarkowane, jak na jakosc dzwieku i niebagatelny wygläd.

Creature II, 370pln:
http://www.allegro.pl/item626030586_jbl_cr..._ii_bonusy.html

Spyro, 470 pln:
http://www.allegro.pl/item642119945_jbl_2_...nowe_f_vat.html

Creature uzywalem kilka lat, nigdy nie narzekalem, bardzo ergonomiczne, bardzo dobrze wykonane, swietny dzwiek i dosc mocny, dynamiczny i punktowy bas. Spyro mam od ok. 3 tygodni i jest podobnie. Poza tym, swietnie prezentujä sie przy laptopie i male rozmiary umozliwiajä latwy transport. Naprawde warto posluchac.
Pozdrawiam.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to ja jużnie wiem albo szukamy grania..albo szukamy najtańszych głośników...do 200zł Creative.. T20
Grają miło delilkatnie z wigorem ale nie z łomotem...tu srednie tony + sopran są ok (mowiąc o głośnikach komputerowych)

Przykład BOSE..przemilczę.. kompletnie nie ten pułap cenowy..chodz grają fajnie słyszałem 3 systemy.. mnie osobiście b.odpowiadają

Mnie jakoś RedStar .. hmm nie przemawia..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose bylo tylko jako poröwnanie (korzystam na codzien z SoundDock do Ipoda icon_wink.gif )- male glosniki - wielki dzwiek. Chodzi o to, ze bardzo podobnä charakterystyke majä JBL, tzn. zaskakujäco pelne pasmo i jak na takie "malenstwa" - potezny dzwiek. Co do glosniköw do PC Bose (Companion, lub podobnie icon_question.gif ) sä naprawde swietne, ale wielokrotnie przewyzszajä budzet Kolegi, wiec ich nie proponuje. Moim zdaniem Creature II do laptopa to bardzo dobry wybör.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...