Skocz do zawartości

Wasze brzmienie


majkel

Recommended Posts

Jaki dźwięk lubicie najbardziej, albo inaczej jakie cechy brzmienia są dla Was najważniejsze?

Zacznę sam. Wcale nie lubię bezwzględnej naturalności, krańce pasma mają być nieco zaznaczone (ale nie korektorem!), tak żeby była ładna przestrzeń i mocny, ale szybki bas. Lubię gdy muzyka pulsuje, gra jak "przyspieszona" płyta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt chciałbym mieć w miarę "neutralny" /ale takiego chyba nie ma/
a brzmienie takie jakie "wyprodukował" realizator nagrania.
Dostałem kiedyś /na urodziny/ płytę Paula Saimona "You're the One"
taka sobie i niespecjalnie mi sie podobała do chwili gdy nie posłuchałem
jej na "dobrym" sprzęcie.Świetnie zrealizowana icon_eek.gif . przez Steve
Schweidela,Claudiusa Mittendorfera i Roba Murphy a nad tym
wszystkim czuwał Bob Ludwig.
Jak teraz słyszę dobrze nagraną płytę to chcę wiedzieć kto oprócz
Wykonawcy "przyłożył" jeszcze do tego swoja rekę.
icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię naturalność - równy, spokojny dźwięk bez pulsującego basu i żylety wysokich.
W moich kolumnach brakuje odrobinę basu w nagraniach rockowych, ale podratuję się chyba aktywnym subwooferem.
Idealnie brzmi np. gitara akustyczna i muzyka klasyczna.
Subwoofer pomoże pewnie przy muzyce organowej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Raczej w kinie domowym, szanse poprawnego sklejenia [subwoofera - M.] z głośnikami głównymi są minimalne.


Może się jedna uda?
Basu brakuje mi tylko przy muzyce metalowej, cała reszta brzmi (jak dla mnie) pięknie. icon_lol.gif

Myślę, że bas poprawię też odrobinę rezygnując z miękkich nóżek na rzecz kolców.

A ktoś z Was ma doświadczenie z subwooferem przy stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię neutralność, ponieważ jest wartością samą w sobie. Nie mam jednak co do niej złudzeń - nawet na bardzo dobrym sprzęcie jest trudna do osiągnięcia na 20 m2 położonych na 2 piętrze osiedlowego bloku... Dlatego kompromisem jest dobrze zbalansowane i analityczne brzmienie, z lekko akcentowanymi skrajami pasma. Takie lubię najbardziej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W moich kolumnach brakuje odrobinę basu w nagraniach rockowych, ale podratuję się chyba aktywnym subwooferem.
Idealnie brzmi np. gitara akustyczna i muzyka klasyczna.
Subwoofer pomoże pewnie przy muzyce organowej...

Pomogło!
Szczególnie w cichym słuchaniu muzyki - subwoofer sprawdził się na kotłach Prokofiewa i basie Gabriela icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Do uzyskania dobrego "basu" potrzebny jest też wzmacniacz,
który to wszystko "pociągnie" a nie każdy to potrafi.


To nie był problem wzmacniacza tylko kolumn - na innych, nawet bardziej "nikczemnych" kolumnach bas był dużo wyraźniejszy.

Ogólnie problem mam rozwiązany - zastosowany subwoofer ładnie uzupełnia niższe pasmo, nie "wtrącając" się za bardzo w resztę pasma zapewnianego przez kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ortodoksem i dopuszczam stosowanie suba w systemie stereo zwłaszcza gdy korzystamy
z monitorów. Trzeba tylko spełnić dwa warunki:
- wydajny wzmacniacz potrafiący pracować przy niskiej impedancji podłączonych zest. głośnikowych.
- dobry sub /wcale nie musi być drogi wystarczy poczytać recenzje /.

Jest to o wiele lepsza konfiguracja /monitory+sub/ niż "przewymiarowane" podłogówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Lubie brzmienie dynamiczne z mocnym ale nie przesadzonym basem, precyzję i naturalność w średnim i wysokim zakresie częstotliwości. Jednocześnie cenię sobie stereofonię, możliwość lokalizacji poszczególnych instrumentów na muzycznej scenie. Ważne także jest że muzyka dobrze brzmiała niezależnie od ustawionej głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do...Belfer54

...Miałem wielką przyjemność..słuchać takiego brzmienia, które lubię
na Twoim sprzęcie...//

Góra...na miejscu....środek szeroko niemal panoramicznie i dół odbity lekko, bardzo delikatnie od podłogi..

ciepły, spokojny, dźwięk ...z bardzo ciekawej konstrukcji..DUEVEL PLANETS podpiętych pod lampę..

poezja.....

uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...