Skocz do zawartości

NAD C325BEE & JBL E80


wujek

Recommended Posts

Witam, zacznę od tego, że popełniłem błąd:( Jako początkujący zakupiłem sobie zestaw Denon PMA 700AE + JBL E80 co okazało się bardzo kiepskim wyborem, ponieważ oba elementy zestawu maja ograniczony środek i wzmocniony dół. Dało to mocno za mocny basowy efekt, który przy muzyce ciężkiej (metal, rock) nie sprawdza się za dobrze. Myślę o wymianie Denona na NADa C325BEE, jak czytałem ma on uwypuklone pasmo środkowe i skromniejszy dół co powinno zrównoważyć brzmienie zestawu. Co o tym myślicie? PS. Jeśli ktoś ma jakąś ciekawą opinię o JBL E80 to też chętnie poczytam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem absolutnie nie trafiles z kolumnami i nawet wymiana wzmaka na NAD moze nie przyniesc oczekiwanego rezultatu. Poza tym - po raz pierwszy czytam, ze Denon 700 ma "podbity" bas icon_eek.gif , na pewno jednak jest dosc "kaprysny" co do kolumn, te powinny miec brzmienie raczej klarowne, dokladne i przejrzyste z punktowym basem ( nie "rozjechanym" jak w JBL E80). Na pewno trafne poläczenie jest z ELAC FS 207, ale mozliwe, ze röwniez 127 i 137 wypadnä z Denonem bardzo dobrze. Poza tym Focal Profile 918 oraz 908, ale nie wiem jakim dysponujesz budzetem. Zakladasz jedynie wymiane wzmaka, czy ewentualnie kolumn? Jakim budzetem dysponujesz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujku kupić i zmienić zawsze możesz ........ ale nie chodzi chyba o zmiany sprzętu dla samych zmian.
Niestety, z takimi sobie kolumnami to jest tak, że w zasadzie coby do nich nie podłączyć to będzie ....... no właśnie tak sobie icon_sad.gif

Z zasady jest tak, że zmiana kolumn z regóły wnosi do systemu najwięcej, dlatego też na Twoim miejscu, zgodnie z tym co napisał artur77 "odpuściłbym" Denonowi a skupiłbym się jednak na wymianie kolumn.
Czy dopuszczasz kolumny używane? W jakim pomieszczeniu mają grać (innymi słowy, w jakim zakresie się poruszamy, monitory/podłogówki)? No bo budżet i rodzaj muzyki (Rock, Metal) już znamy.

Pomyśl może, o Cervinach Vega! - kolumna dość uniwersalna (a zatem również nieźle sprawdzająca się w Metalu i Rocku - sam słucham tych gatunków muzyki), w wyrazistą - "skrzącą się" górą, przyjemną średnicą i głębokim - acz dobrze kontrolowanym basem. Zdecydowanie dynamiczna. Rewelacyjnie budujące scenę w każdym kierunku. Do tego niezbyt wymagające odnośnie elektroniki. Jedyne wady tych kolumn, to to, że są dość "staromodne" (jednym to przeszkadza innym nie - mnie nie icon_wink.gif ) no i marka "nieaudiofilska" - nie to co JBL icon_wink.gif
Używane na pewno zmieszczą Ci się w budżecie, a myślę, że niezbyt duży model to może nawet i nowy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony, jesli pomieszczenie jest o powierzchni 13-18 metröw kwadratowych, do rocka i metalu powinny sie sprawdzic uzywane B&W, w tym wypadku (standardowo) - 602 S3 lub 602,5 S3. Te pierwsze mozna spokojnie "wyrwac" do 1500pln. Bardzo analityczne, dynamiczne kolumny.

wujek - a moze po prostu Twoje E80 grajä w zbyt malym pomieszczeniu?????? Jesli tak, ich "rozlazly" bas moze byc jeszcze potegowany malymi wymiarami pokoju. Poza tym - w jakiej odleglosci stojä od sciany?????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie, macie rację co do tych JBL, niestety dopiero po ich zakupie znalazłem jakieś opinie i niestety wszystkie były podobne do Waszych. Decyzja zapadła, wymieniam kolumny, tylko teraz jakie? Cena do 2000 z hakiem, pomieszczenie raczej większe niż mniejsze około 30 m2, docelowo kolumny nie będą stały blisko ścian, muzyka już wiecie, wzmak też znacie, tak więc radźcie Panowie...aha zapomniałem dodać szukam, kolumn podłogowych, dopuszczam używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to radzimy: icon_wink.gif
Z tego, co z uzywek wartych uwagi znalazlem na Allegro (do metalu i rocka) i podanej powierzchni -

ESA VIVACE 3, cena 2100 pln (nowe kosztujä 3500pln.):
http://www.allegro.pl/item650317065_esa_vivace_3.html

Tu krötki opis:
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0603/esa.html

Wharfedale Pacific PI - 40, cena 1600 pln:
http://www.allegro.pl/item649500189_wharfe...k_4600_pln.html
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, szczerze mówiąc nie słyszałem o tych kolumnach ESA ale wyglądają ciekawie i do tego Polska produkcja, szok! Mam tylko takie małe pytanko, mianowicie w tym opisie który mi posłałeś kolumny Ostinato 2005 mają dość niską efektywność, orientujesz się jak się sprawa ma w Vivace 3?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...