Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! icon_smile.gif
Zastanawiam się nad kupnem głośników 5.1 i karty dźwiękowej do komputera. Głównie do słuchania muzyki i do gier. Jestem raczej zdecydowany, ale chciałbym zapytać kogoś kto się zna nieco więcej, czy to nie będzie wyrzucenie kasy w błoto. Mam zamiar zainwestować w taką kartę: http://allegro.pl/item642248852_asus_xonar..._116db_wwa.html (ASUS XONAR DX/XD), oraz w takie głośniki: http://allegro.pl/item646307576_glosniki_g...skl_krakow.html (GENIUS SW-HF5.1 5005). Mam ograniczony budżet - max. 700PLN. Sprzęt na grać w pokoju 3x3m.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki to na pewno dobry wybór, co do karty zastaowiłbym się. ASUS ma dobrą opinię i rzeczywiście weszli na rynek z bardoz dobrymi produktami, ale po cichu uczestinczy w rynku też często tu wymieniany Audiotrak, co prawda nowy Prodigy 7.1 kosztuje jakieś 400zł czyli razem z głośnikami i przesyłką jest to 800zł, ale może warto kupić lekko używanego np. tu, albo dorzucić te 50zł.
Podsumowując ASUS jest dobry (lepszy niż Creative), ale Audiotrak jest jeszcze o poziom wyżej, a w dodatku to jest karta, w której możesz zmieniać podzespoły zwiększając jej możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym jest lepszy od Audigy, porównać go mogę z Xtreme Gamer i w tym przypadku cóż, brzmienie jest ogólnie lepsze, już po włączeniu wszystko staje się jasne, później można się wsłuchiwać i zauważyć dużo lepsze stereo i bardziej zrównoważony dźwięk, poza tym ASUS moim zdaniem ma dużo lepszy software (może do bardziej kwestia tego, że mam złe doświadczenia z produktami Creativea).

PS: Półka cenowa i ogólne przeznaczenia jest to samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie icon_smile.gif
Zakupiłem te genius-y oraz kartę Asus-a. Dzisiaj wszystko ze sobą połączyłem i napotkałem pewien problem. Subwoofer nie działa wtedy kiedy jest podpięty pod odpowiednie wejście (Ctr/Sbw), a kiedy podepnę go np. pod wejście Front, bass śmiga jak należy. Szukałem odpowiedzi dlaczego tak się dzieje na google-ach, ale niestety nigdzie nie ma sposobu na rozwiązanie problemu icon_sad.gif. Zwracam się więc do Was o pomoc. (Po podłączeniu pod iPoda, wszystko działa)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...