Skocz do zawartości

Dobór kolumn/głośników do 1500zł do małego pokoju


klaper90

Recommended Posts

!!Witam wszystkich!!
Mam zamiar kupić jakieś głośniki do pokoju i nie za bardzo orientuję się jakie głośniki wybrać.

Pokój ok. 10m2 (także jak kolumny to raczej mniejsze)
Amplituner Technics SA-AX6
Przeznaczenie: W większym stopniu filmy, ale również muzyka (z ukierunkowaniem na hip-hop PL) oraz konsola XBox 360.
Podłączenie: W sumie to wzmak bierze sygnał stereo z telewizora (przez chinche, tv-samsung 23'' jeśli to ma jakieś znaczenie). Do telewizora sygnał dochodzi przez kabel HDMI z laptopa oraz z konsoli (kabel dobrej jakości pozłacane końcówki itp)

Za bardzo nie mam jak głośników ustawić dlatego wolał bym je powiesić, chociaż jeżeli jest duża różnica między głośnikami a kolumnami to kolumny mogą być max 2 do 1m wysokości.
Aktualnie mam podłączone 7 głośników - 2 głośniki od wierzy aiwa i 2 głośniki od wierzy philipsa + 2 satelity od zestawu komputerowego creativa oraz sub od tego zestawu (sub był aktywny więc go rozebrałem i podłączyłem tylko głośnik). Szału nie ma:). Dźwięk jest lepszy na słuchawkach Sennheiser HD555.

Zależy mi na czystych wysokich tonach i dobrym basie. Najlepiej jakiś zestaw 5.1.

Polećcie jakiś dobry zestawik do 1500zl który by dobrze grał z moim sprzętem i tych warunkach.
Najlepiej jeszcze jakieś źródło gdzie można kupić owe zestawy okolice Łodzi lub internet.

PS: Mam nadzieje że nie pomyliłem działu;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał wcześniej audionet słuchawki muszą być lepsze, jeśli wydawałoby ci się, że lepiej grają ci głośniki, które masz to ja zacząłbym się martwić o swój słuch icon_wink.gif

Pokoik masz bardzo mały, więc o podłogówkach nie ma co myśleć. Z tego co wyszukiwałem to najlepszy będzie zestaw KODA ze średniej wielkości monitorkami na przód i tył oraz subem. Ewentualnie jest jeszcze JBL SCS 178, ale głośniczki są już mniejsze i możesz być pewnym, że w KD pewnie będzie porównywalnie, ale w stereo KODA jednak wygra.

Co do połączeń, powinieneś wyeliminować TV jako pośrednika sygnału audio, to znacznie pogarsza jego jakość. Co prawda sytuacja jest trudna, bo i tak nie możesz uzyskać sygnału przestrzennego na ampie (brak wejść cyfrowych), więc ostatecznie Xboxa możesz podpiąć kablami; video: COMPONENT (taka sama jakość jak HDMI tylko, że nie masz w nim dźwięku), audio 2x RCA. To jest taki kabel, nie wiem czy miałeś go w zestawie czy musiałbyś dokupić, ale na pewno będzie lepiej. Laptopa mógłbyś zostawić tak jak jest, a najwyżej dokupić kabel jack-2RCA i podpiąć z gniazda słuchawkowego. Później możesz dokupić zewnętrzną kartę (np. Creative Surround 5.1 USB) i podłączyć sobie już pełne 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Co do głośniczków to wybiorę raczej te JBL'a, ze względu na renomę firmy bo tej KODY to nigdy nie słyszałem:).

Odnośnie tej karty zewnętrznej to znalazłem takie coś Creative Soundblaster X-Fi . Czy to będzie odpowiednie?

Co do konsoli to dostałem kabel component w zestawie i spróbuje podłączyć go w ten sposób.


A co do tych słuchawek to po prostu głośności nie można jakoś podkręcić za dużo bo przy basie głośnik uderza w plastikową zasłonę przez co subiektywna ocena tych słuchawek jest taka a nie inna, a czasem chciało by się czegoś głośniej posłuchaćicon_biggrin.gif (wtedy podłączam słuchawki douszne creative'a, które basem nie mogą się poszczycić i za efektownie to nie gra:D) Do gier i "normalnego" słuchania muzyki słuchaweczki są jak najbardziej odpowiednie tyle, że ściskają uszy i też za długo się nie posiedzi:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na siłę przekonywać do głośników, ale w sieci możesz znaleźć mnóstwo pozytywów na temat tej firmy (chińska, ale nie na pokaz, tylko, żeby się dźiękiem przebić; chyba im się udało icon_wink.gif), naewt jak przejrzysz starsze tematy na naszym forum to znajdzeisz różne modele tej firmy.
Opinie opiniami, ale jeszcze są dane techniczne, spójrz na wielkość samych skrzynek i głośników średnio-niskotonowych oraz pasmo przenoszenia. KODA schodzi niże ma większe głośniki (zarówno sub jak i satelity), więc w stereo będzie bez porównania lepsza, bo JBL to taki spory zestaw komputerowy (wielkościowo).

Jeśli chodzi o kartę to właśnie taką mam i jako zewnętrzne 5.1 (szczególnie na wyjściu cyfrowym) jest naprawdę OK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...