Skocz do zawartości

SŁUCHAWKI: Dobre stereo vs 5.1


JFchrist

Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni zastanawiam sie nad kupnem sluchawek. UWAGA: Sluchawek chce uzywac tylko i wylacznie do gier oraz filmow na PC, nie jestem zadnym audiofilem, wiec nie szukam sluchawek o krystalicznym dzwieku. Poza tym i tak 100% mojej muzyki to mp3, a wiadomo, ze to nie format ktory oddaje dobra jakosc dzwieku. Zatem nastawiam sie na dzwiek przestrzenny, najlepiej 5.1 surround.

Do rzeczy. Bardzo wiele ludzi przekonuje, ze nie oplaca sie kupowac "wymyslnych" sluchawek 5.1 bo to niby sciema, a stereo i tak bedzie lepiej sie sprawdzalo w grach. Kompletnie tego nie rozumiem, bo jakos nie potrafie sobie wyobrazic jak sluchawki ktore maja po 1 glosniku w sluchawce moge byc lepsze od sluchawek z 3 glosnikami + 1 subem w jednej sluchawce (lepsze pod wzgledem efektu przestrzennego). Z drugiej strony w opisach niektorych sluchawek stero, np Sennheiser HD 555, widac ze sluchawki dzialaja w trybie Surround wiec kompletnie nie wiem co wybrac.

Napisze moze nad jakimi sluchawkami 5.1 sie zastanawiam:
Speed Link Medusa 5.1
Razer Barracuda

Barracuda jest podobno niesamowita, z tym ze cala swoja moc pokazuje dopiero razem z karta dzwiekowa Barracuda AC-1, ktora kosztuje 720zl. Co do medusy, to jest ona najczesciej polecana ze sluchawek 5.1. Sporo ludzi poleca Sennheisery HD 555, o ktroych juz wczesniej wspomnialem i ktore maja funkcje Surround.

Recenzja w ktorej porownano Medusy z Sennheiserem. *CLICK*
Jest tu wyraznie napisane, ze jezeli ktos sie nastawia glownie na gry, to medusy 5.1 sa wskazane.

Kompletnie dostaje juz w leb. Nie mam pojecia co wybrac, wszedzie jest napisane co innego ^^'

A co wy sadzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawa jest w sumie prosta - do muzyki Sennheiser, do gier zdecydowanie Medusa. Uzywam od kilku lat, glöwnie do Call Of Duty 2 i 4 w sieci. Wrazenia przestrzenne sä autentyczne, nie "wymyslone". Speed Link bardzo wyraznie odtwarza 5.1, tzn. w grach, o ile kwestia prawo-lewo jest normalna dla kazdych sluchawek, o tyle te swietnie oddajä przöd i tyl. W praktyce wygläda to tak, ze po dobrej kalibracji slyszysz w grze np. ze za Tobä idzie przeciwnik itp, itd. Kazda sluchawka zawiera 4 przetworniki, w sumie jest 8 "glosniköw". Uzywam wersji Pro Gamer, ktöra ma kuz kilka lat, mysle, ze nowe Medusy sä jeszcze lepsze. Jesli chodzi natomiast o jakosc dzwieku, jak na sluchawki do gier absolutnie nie ma do czego sie przyczepic.
Poza tym wygodny pilot na kablu poläczeniowym umozliwia dosc precyzyjne sterowanie glosnosciä kazdego kanalu w zaleznosci od potrzeb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii słuchawek 5.1 moim zdaniem jest tylko jeden słuszny produkt, a mianowicie TEAC HP-10/11. Używam takich słuchawek już długi, długi czas i naprawdę wrażenia z kompa (karta Creative Surround 5.1) przy grach są super (gram głównie w strzelanki <COD, CS>), więc siedzący w temacie będą wiedzieli jak ważna jest tu przestrzeń. Jednak efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania kiedy w roli przedwazmcniacza pojawił się Denon AVR2809, ścieżka z Blu-Ray ("Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" czy "John Rambo") po prostu zwala z nóg, przestrzeń dźwięk z przodu, z tyłu, na środku, po porstu wszędzie. Te słuchawki naprawdę mają potencjał, który z kompem jest wyczuwalny, a w dobrym KD nawet zagorzali fani przestrzenności zakochają się w nich. Jeśli chcesz słuchawki 5.1 to nie zastanawiaj się nad typowo komputerowymi, a wybierz sprzęt KD, który w grach sprawdza się równie dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W kategorii słuchawek 5.1 moim zdaniem jest tylko jeden słuszny produkt, a mianowicie TEAC HP-10/11" icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Oj, Kolego - a Beyerdynamic Headzone???????


Wlasnie sobie przeczytalem test Teac HP-10 w Chip Online.de. Rezultat:
na plus - tanie, oddzielny box poläczeniowy.
na minus: komfort noszenia, przecietny dzwiek (bas nieprecyzyjny i rozlany), mierna precyzja wykonania.
. To tyle. Chip jest czasopismem na wskros fachowym, jesli chodzi o opinie o sprzecie PC - nigdy sie nie zawiodlem, wiec pewnie cos w tym jest.

pacio94 - sluchales ProLink Medusa 5.1???? Czy po prostu polecasz Teac, bo innych nie znasz???? Wtedy juz samo stwierdzenie "sä jedynym slusznym produktem" jest.....no wlasnie....."niesluszne" icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Bayerdynamica pominąłem, ale względy są raczej dość znane, standardowo cena. Wychodzi z 5, albo 6 razy drożej icon_wink.gif

Co do słuchawek, odpowiadając na twoje pytanie to słuchałem innych, w sumie to dwóch Medus 5.1 i ten ostatni wytwór iBOXa (nie pamiętam modelu). Tak jak napisałem wcześniej, moim zdaniem najlepszy jest TEAC. Test też czytałem już jakiś czas temu. Co do wykonania może nie jest najlwyższej próby, ale przy choćby Medusie moim zdaniem nie ma się czego wstydzić (nic mi się z nimi nie działo), komfort noszenia: nie wiem co redaktorowi nie odpowiadało, naprawdę duże muszle, pasek na głowę wykończony materiałem (coś jak alcantara, ale pewnie jest sztuczny <miły w dotyku>). Naprawde ciężko mi osobiście doszukiwać się wad czysto użytkowych. Co do dźwięku, muzykę można sobie odpuścić (w stereo jest plastikowo i ogólnie jakoś dziwnie <ciężko określić o co chodzi>), jednak w trybie 5.1 gry i filmy to bajka. Tak jak pisałem ich potencjał jest ogromny, nie chcę wysuwać jakiś tez (bo nie mam porównania), ale wydaje mi się, że kupno Bayerdynamica (przynajmniej do filmów) mija się z celem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu pewnej niepochlebnej opini o sluchawkach 5.1 medusy, razera, zalmana przekonalem sie do stereo. I pier**le wszytskich Polaczkow, ktorzy mowia ze cos jest be, a nie potrafia nawet uzasadnic dlaczego tak uwazaja.
Cytat

K, here's how it works: "5.1" works by having 5 different speakers around you. When properly positioned this sort of creates a 3d-dimensional sound experience. When you're using headphones however, the drivers (yes, the small speakers are called that way) are already so close to your ear that they are capable of creating a pretty good stereo image on their own. This is assuming you have GOOD headphones with good soundstage of course.
Now, the reason there are "5.1" headphones out there is because consumers are stupid and will buy into the assumption that bigger number = better. Fact of the matter is that a manufacturer simply crams multiple small, low quality drivers in one earcup and labels it '5.1'. Note that there's no real subwoofer 9/10 times.
This isn't just theorycrafting, I've auditioned over a dozen gaming headsets for a freelance job at a hardware website/magazine and have done a lot of auditioning a lot of higher end headphones as well. In fact, (I purchased a pair of Sennheiser HD 650's last week to finally complement my Little Dot MK III.) And the one thing all 5.1 headphones I listened to had in common was that they're CRAP. Of course it's easy to tell where something is coming from, but the sound quality is just godawful. Take the Speedlink Medusa for example, any sound coming from the rear completely lacks ANY bass. WTF?

If I had to make you a reccomendation, I'd have to say go with the Audio-Technica ATH-A700 or the ATH-AD700. Why? They're both very high quality, with sharp highs, a very tight bass with both lighting fast response. They both have excellent soundstage, the AD700's being a bit better because they're open, and the A700's have closed earcups, which in turn provides great sound isolation, which the AD700s lacks. It really depends on what you want.
The earlier mentioned HD 555 is really good as well, a bit more flat and natural response, and of course open, but still great quality. The biggest difference is that the HD 555's need an Amp to really show their true potential, while the AT's have a much lower impendance, and can even be driven straight out of an ipod if you wanted to.



WTF, w tylnych kanalach medusy nie ma w ogole basow. Zenada, jak ja wogole chcialem cos takiego kupic. I ta cala funckja super wibracji, lol.

Sluchawki stereo przy dobrej karcie dziwekowej, albo wzmacniaczu oddaje surround bardzo dobrze (w technologii dolby headphone, silent cinema albo czym innym). Biore AD700, albo HD555.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - szukales sluchawek 5.1 i podales 2 modele. Jesli chcesz, zeby bylo jeszcze lepiej - moze zastanöw sie nad Stax lub HD 800, wtedy to juz "niebo" w uszach.
Kogo pi----dolisz to juz zachowaj dla Siebie, wiesz, kazdy ma inne upodobania..... icon_lol.gif
Zalman rzeczywiscie jest "cienki", ale Medusy nie slyszales, jesli polegasz na czyims (jednym) tekscie - prosze bardzo. Tak sie sklada, ze o sluchawkach jako takie pojecie mam w röznych przedzialach cenowych. Do gier sä optymalne, a cale "dodatki" typu dolby headphone ze sluchawek stereo sie chowajä. Mozsz poröwnac to do dolby prologic. Zasada dzialania taka sama - czyli "oszukiwanie" sluchacza i przerabianie 2.0 na dzwiek niby dookölny. To, ze HD 555 to dobre sluchawki nie ulega wätpliwosci, ale nie mozesz poröwnac ich do 5.1. W stereo sä swietne, ale nigdy nie wygenerujä "prawdziwego", kinowego efektu dookölnego. Chyba jako jedyny potrafi to zestaw Headzone Beyerdynamic, ale tu cena przekracza ok.8000 pln.
Ale Twöj wybör - wiesz lepiej.

Jesli szukasz sluchawek 5.1 - Speed Link jest obecnie najlepszym wyborem w rozsädnej cenie. Jesli jednak stereo - HD 555 generujä na pewno lepszy jakosciowo dzwiek, ale wrazenia dookölnego znanego z KD na nich nie uzyskasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram artura77, na podstawie jednego tekstu, którego pochodzenie jest nieznane (plagiat???), zarzucasz nam, że nie mamy pojęcia o temacie. Czy twoim zdaniem głos jednego Anglika/Amerykanina (obojętnie) jest lepszy niż dwóch "Polaczków", nie wyadje ci się, że mamy kraj może nie najlepszy, ale dostęp do wszytskiego jest. Zrobisz jak chcesz, ale te wszytskie systemy Dolby Headphones czy CMSS 3D to dopiero sobie można p*******ć. Oczywiście wybór należy do ciebie!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po przeczytaniu pewnej niepochlebnej opini o sluchawkach 5.1 medusy, razera, zalmana przekonalem sie do stereo. I pier**le wszytskich Polaczkow, ktorzy mowia ze cos jest be, a nie potrafia nawet uzasadnic dlaczego tak uwazaja.

JFchrist
Tak na wszelki wypadek:
mimo że lekko ocenzurowałeś słowo na "p" gwiazdkami,
to następnym razem Twój post "wyleci"!
I nie tylko sam post ... icon_eek.gif

Proszę o unikanie podobnych wypowiedzi i potraktowanie tego jako podwójnego (pierwszego i ostatniego) ostrzeżenia!!!
To nie jest Forum, na którym tolerowany jest taki styl dyskusji!
icon_evil.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerpaszam, troche mnie ponioslo, ale jak widze niektore wypowiedzi gdzie ktos nie uzasadnia swojej opini i ma sie za wielkiego znawce to mnie krew zalewa. I wcale nie mysle o tych ktorzy pisali w moim topiku. Nie wiem skad ci to pacio przyszlo do glowy ze cos wam zarzucam. To jest chyba nadinterpretacja ( albo schizofrenia? lol, mam nadzieje ze masz poczucie humoru )

BTW pacio, za ten plagiat to powinienes Nobla dostac icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak przeczytałem to co napisałeś, to nie mogłem znaleźć innego adresata tego postu. W końcu skąd mogę wiedzieć, że piszesz też na innych forach.
Żart powiedzmy, że przyjmuję, choć dość ostro poszedłeś z tą schizofrenią. "Plagiat" dodałem w lekkim zdenerwowaniu, ale swoją drogą powinieneś podać źródło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...