Skocz do zawartości

PIONEER


ryba82

Recommended Posts

Z 7 lat temu dostałem uzywany zestaw pioneera wraz z głośnikami i kompletnym okablowaniem .
Zapakowane odstawiłem na strych i teraz przy kupnie kina domowego gdy sie tym tematem zainetesowałem przypomnialem sobie ze mam cos takiego na strychu.

W skład zestawu wchodzi:
1.FM/AM DIGITAL - SYNTHESIZER TUNER F-203 RDS
2. COMPACT DISC PLAYER PD-203
3. STEREO DOUBLE CASSETTE DECK CT-W 208 R.
4. AV SURROUND AMPLIFER VSA-303
5. KOLUMNY I.Q (NIC WIECEJ NA NICH NIE PISZE) SA TO TAKIE MALE SATELITKI JEST ICH 5 IDENTYCZNYCH + SUBWOFER WS 200 TEJ SAMEJ FIRMY.


JAK MYSLICIE CZY JEST TO COS JESZCZE WARTE I CZY WARTO JESZCZE TO PODŁĄCZAĆ??

WSZYSTKO JEST NA 100 % SPRAWNE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to podstawowe (czyli jedne z najtańszych ) modele Pioneera, ale zawsze warto "odpalić" taki zestaw... icon_razz.gif
Dzięki temu wyrobisz sobie własne zdanie, co Ci się podoba w ich graniu - a co nie. I na tej podstawie można myśleć o zmianach.
Napisałeś, że zamierzasz kupić kino domowe - w zależności od posiadanych środków można będzie zastanawiać się nad tym, co dalej zrobić z posiadanym "Pionkiem".
Poza tym zazwyczaj odtwarzacz CD lepiej gra od podstawowego odtwarzacza DVD.
A przy okazji zrób parę fotek kolumn, to może komuś się coś skojarzy ... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to nie mały problem bo kabli jest naprawdę sporo i wejść tez nie mniej tym bardziej ze nie mam instrukcji.
Ale myślę ze metodom prób i błędów dam rade icon_biggrin.gif . jestem uparty i zawzięty icon_evil.gif
Zapytałem dlatego bo kompletnie na tym się nie znam i chciałem wiedzieć co to jest, Chyba po to jest forum jeśli się mylę to przepraszam icon_redface.gif a po drugie jeśli ktoś uważa ze jakieś pytanie jest idiotyczne to nie musi na nie odpowiadać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba82
Już pisałem - zamieść fotki kolumn (a jeżeli masz problem z podłączeniem to rónież i tyłu wzmacniacza), będzie łatwiej Ci pomóc.
Ale skoro jesteś uparty ... to trwa to dłużej

Na tylnej ściance wzmacniacza masz opisane wejścia i wyjścia, wystaczy przeczytać napisy.
Potrzebujesz kilka par kabli cinch-cinch (inaczej RCA, po 2 wtyki z każdej strony), po 1 parze dla każdego komponentu, a dla decka dodatkowo jeszcze dla umożliwienia nagrywania w decku.
TUNER: we wzmacniaczu masz wejścia TUNER (dla tunera), więc podłączasz kabel do pary gniazd cinch w tunerze i do takiej samej pary we wzmacniaczu.
CD: jak wyżej, wystarczy znaleźć parę gniazd we wzmacniaczu opisanych jako CD.
TAPE: podłączasz kabelek do gniazda opisanego jako OUT (lub PLAY) w decku i do IN we wzmacniaczu, a drugi taki kabel do IN (lub REC) w decku i do OUT we wzmacniaczu.

Masz 5 par zacisków do kolumn, opisanych jako FRONT (L+R), CENTRAL i REAR (L+R), podłączasz parą kabli odpowiednio do głośników, zwracając uwagę na kolory złącz (czarny we wzmacniaczu do czarnego w kolumnach, czerwony do czerwonego). Poza tym powinno być we wzmacniaczu wyjście oznaczone SUB (1 gniazdo cinch) i podłączasz kabelkiem do subwoofera.

No i oczywiście wszystkie podłaczenia robisz przy wyłączonym sprzęcie!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...