Skocz do zawartości

Audiomeca Damnation


kaczor

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie ....... otóż od strony zadu, w mojej Audomeca Damnation są dwa gniazda sygnałowe. Pierwsze to zwykły koaksial, drugie to złącze BNC (takie jakie kiedyś występowało w starych sieciach 10-tkach). Pytanie dotyczy drugiego złącza. Domyslam się, że to rodzaj elektrycznego złącza cyfrowego (w końcu ta Audiomeca to transport). Jakie są parametry takiego złącza, takie same jak koaksiala i mamy tu zwykłą "niezgodność" na poziomie wtyczki czy jednak te złącza różnią czymś więcej niż tylko wtyczkami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorze!

Z tego, co pamiętam, a co obiło mi się o uszy, łącze BNC jest odmianą S/PDIF.

Potwierdza to wikipedia

Czyli - wyłącznie kwestia wtyczek... Ale nie lekceważ i tego. Zdaje się, że łącze BNC posiada lepszą renomę - poszukaj w wyszukiwarkach portali Audiostereo lub Audiohobby -  pamiętam, że gdzieś był tam swego czasu temat dotyczący standardów przesyłąnia danych cyfrowych.

Pozdro
Szybka errata - najciemniej jest pod latarnią!

"Standardem wśród połączeń 75 Ohm jest natomiast wtyk BNC (Bayonet Neill Concelman). Wynaleziony w późnych latach 40. przez inżyniera Amphenola Carla Concelmana występuje w dwóch wersjach 50 Ohm i właśnie 75 Ohm. Pomimo że ma znakomite właściwości elektryczne i mechaniczne, niestety się nie przyjął i stosują go tylko nieliczne firmy (np.Cambridge Audio)".

Tekst pochodzi z czasopisma Audio i znajduje się pod tym linkiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardas Lighting być może z jakimiś cyferkami - ale jestem w robocie więc nie mam jak sprawdzić dokładnie.

Póki co jeszcze DAC-a z odpowiedniki gniazdami nie mam, myslę, że w porównaniu do takiego "klocuszka" koszt kabla nie będzie już tak dramatyczny.
Nie ukrywam, że okrutnie podoba mi się DAC Audiomeci (wizualnie) - myślę, że do transportu tej marki byłby jak znalazł. Niestety nie dane mi było go posłuchać a i cena odstrasza.
Minimalna dostępność to już w zasadzie detal.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny DAC od Pierre'a Lurne'a???

Nigdy nie widziałem!  icon_redface.gif

Dawaj linki i podziel się wiedzą odnośnie DACów Audiomeci! Bo ja znalazłem jedynie informacje dotyczące DACa Enkianthus... 

Niemniej - o ile Audiomeca była znana z doskonałej jakości transportów, to jeżeli chodziło o część cyfrową - mówiąc delikatnie - zbyt wyszukana zwykle nie była...

A co do kwestii wizualnej - zawsze można postarać się o naklejenie na front swego DAC grubego panelu z czarnego akrylu... i już mamy DACa w stylu Audiomeca  icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza to za dużo powiedziane icon_redface.gif
ale lektura tej strony daje takie wynik:
Audiomeca Elixir ....... It's a DAC

Znaczy się przynajmniej jednego DAC zrobili
Jeśli natomiast wygooglujemy obrazki pod hasłem Audiomeca DAC to znajdziemy jeszcze takie coś:
Audiomeca DAC Enkianthus MK2
Czyli zrobili co najmniej dwa
Dzwiękowo się nie wypowiem - jak pisałem w życiu nie słyszałem icon_redface.gif

A o czarnym akrylu na DAC-u którego mam przemyśliwuję od jakiegoś już czasu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...