Skocz do zawartości

słuchawki do ostrej jazdy na rowerze.


Recommended Posts

Witam!
Mam nadzieje, że zacne grono audiofilów nie wyklnie mnie za takie pytanie i za przedział cenowy w jakim szukam;p

Bardzo dużo jezdze na rowerze po lesie..jest to dośc ostra jazda, duzo skoków zjazdó itd..(choc wyczynową bym tego jeszcze nie nazwał) ale cały ból w tym ze wszystkie słuchawki wylatują z uszu. Muzyczke puszczam z Ipoda lub noki n95 8gb (czesciej nokia ze wzgledu na gps odrazu) i standardowe słuchawki wylatuja odrazu, mam tez ipodowskie- wylatują..kupiłem na ryzyk Panasonic RP-HS45 z haczykami za uszy i te z kolei sa troszke za wysoko na uszach i słabo slychac (chyba mam niewymiarowe uszy hehe)

Postanowiłem kupic słuchawki douszne z haczykiem..sa leciutkie i malutkie wiec nie moze to cos da i mam dwa typy...(i tu mnie pewnie spalicie, zabijecie i zjecie bo to najnizsza polka- chodzi mi o wygode podczas jazdy i zeby bylo po prostu slychac ze cos gra;p)
Creatice EP-510

DSC01446.jpg



PHILIPS ZAUSZNE SHS3200

DSC01446.jpg



Doradzcie mi które z tych wymienionych- lub ewentualnie jakies tego typu do 40-50zł na all..gro


i dodatkowe pytanie (od mojego szwagra;p)..ile moga kosztowac JBL refference 220? czy sa dobre? jaka cena za takie słuchawki moze byc uznana za okazyjna?

pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te philipsy slabo sie trzymaja uszu... wypadaja tak samo jak douszne, takze moim zdaniem to nie jest rozwiazanie icon_smile.gif
mialem tez kiedys tego typu kossy i tez bylo srednio (przynajmniej jesli chodzi o trzymanie sie uszu).

Jedyne co to kiedys mialem sluchawki sony'ego (takie mocno niebieskie z twardego plastiku) i chyba tylko te porzadnie sie trzymaly.

Oczywiscie wszystko i tak zalezy od ksztaltu ucha, wiec zadnej gwarancji ze u ciebie bedzie to dzialalo tak samo...
O dzwięku się nie wypowiadam, bo przy takiej kwocie i przeznaczeniu pod rower to chyba bez sensu icon_smile.gif

A swoja droga do szalenst po lesie to kask full face... a spod niego sluchawki ci nie wypadna icon_biggrin.gif

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za odpowiedz, bo juz miałem brac te philipsy, jednak wezme creative, dzwiek masz racje nie jest priorytetem bo co można wymagac od takich słuchawek;p

Czytałem dzisiaj na ceneo pare opini o creativie i ludzie generalnie mowia ze dobrze sie trzymają..takze chyba tre wybiore...chyba ze ktos ma propozycje do 50zł??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, wszystko byle nie KOSS SPARK PLUG/The PLUG. Ostatnio kupiłem je i mogę powiedzieć, że są beznadziejne. Gumki (czy może bardziej pianki) są na tyle duże, że się wogóle nie mieszczą do uszu. Może jak ktoś ma wielkie uszy (ale nie dość duże, po prostu wielkie kanały) byłyby ok, ale dla 95% ludzi one się nie nadają. Nie wiem jak to się stało, że oni wogóle je wypuścili na rynek. One są mniej więcej dwa razy większe niz standardowe pchełki. KOSSa wymieniłem na Sennheisera CX200 i on trzyma się świetnie (choć przy dynamicznym ruchu pewnie by skapitulował), wcześniej miałem jeszcze Creativea EP630 i też raczej z trzymaniem nie było dobrze.
Ogólnie polecam przyglądać się budowie i wielkości. Na ww. przykładzie można zaobserwować. KOSS jest duży, więc nie ma prawa nie wypadać, Creative jest mały, ale "obudowa" jest cała okrógła, więc też mogą się dość łatwo wyślizgnąć, a Senn jest mały i ma dodatkowo wgłębeinia, dzięki czemu świetnie się trzyma. Myślę, że ideałem byłbyb Sennki z dodatkowymi "pałąkami" za małżowiny.

PS: Co do JBLi to okazyjna cena to ok. 250-300zł. Samego dźwięku nie jestem w stanie opisać, bo najzyczajniej w świecie nie słuchałem dousznych JBLi. Szczerze mówiąc to nie jestem przekonany czy warto kupować takie drogie słuchawki douszne, moim zdaniem 100-150zł (chyba, że mówimy o redukujących szumy) to maksimum jakie opłaca się przeznaczyć. Creative grał niewiele gorzej od Senn mimo, że jest dwa razy tańszy. Problemem są same źródła, bo telefon czy MP3 to nie jest dobra jakość, mimo najszczerszych chęci to brak będzie szczzególików, które lepsze słuchawki mogłyby wychwycić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b]"ale cały ból w tym ze wszystkie słuchawki wylatują z uszu. Muzyczke puszczam z Ipoda lub noki n95 8gb (czesciej nokia ze wzgledu na gps odrazu) i standardowe słuchawki wylatuja odrazu, mam tez ipodowskie- wylatują.."[/b]

Jesli wylatujä, poniewaz sä za male, lub zbyt plytko - Koss moze okazac sie odpowiedni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz KOSS jest na tyle duży, że nie jest możliwym jego dobre umiejscowienie. Tak naprawdę o trzymaniu decyduje zakotwiczenie w małżowinie, a tej KOSS nie ma wogóle, bo zarówno pianka jak i obudowa są w iście amerykańskim rozmiarze. Myślę, że na całym świecie osoby, które mogłyby ich używać są ewenementem, mnie też skusiała ta odkształcalność "gumek", ale to nic nie daje, kanalik, którym "przelatuje" dźwięk jest cieniutki i plastikowy przez co wkładając je dalej do uszu kaleczymy się. Może się to wydawać dziwne, bo mówimy o renomowanej firmie słuchawkowej, ale dla mnie to bubel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - to, ze dla Ciebie sä niewygodne, nie znaczy, ze dla wszystkich icon_wink.gif

Cytat "HiFi Test" wydanie niemieckie 1/2006, fragment:
"...charakter dzwieku dodaje nie tylko odtwarzaczom Ipod odpowiedniä porcje "pary".Material wkladek dousznych, dodanych w dwöch röznych rozmiarach, okazal sie bardzo wygodny podczas noszenia, latem jest przyjemnie chlodny..."

"Plug Koss'a nie jest tak drobny (delikatny) jak sluchawki Ipoda, pozwala jednak, dzieki komfortowemu noszeniu, na dlugie, niezaklöcone sluchanie muzyki..."

Zwyciezca testu w kategorii sluchawek "podstawowych" (6 par w tescie). Na drugim miejscu Panasonic RP-HJE50E-W, na trzecim Sony MDR-Q66LW .

"Stereo", wydanie niemieckie 4/2006:
"...bardzo cieple zestrojenie i niewiarygodnie wygodne "umiejscowienie w uszach"..."

"Audio", wydanie niemieckie 2/2006:
..."te sluchawki bardzo dobrze izolujä od odglosöw otoczenia, grajä cieplo i nie denerwujä. Cena bardziej niz fair. "
..."nie kazdy kanal sluchowy poradzi sobie z metodä Ohropax" (chodzi o plastycznä pianke).

W opiniach uzytkowniköw (znalazlem 6) zdania röwniez sä podzielone. Niektörzy kupili z "wkladkä" w jednym, inni w dwöch rozmiarach (??????). W kazdym razie - jednym pasujä swietnie, inni narzekajä na zbyt duzy rozmiar i problem z umiejscowieniem sluchawek w uszach. W 5 przypadkach sä chwalone za komfort noszenia, w 1 przypadku sä opisane jako niewygodne. icon_wink.gif

http://www.ciao.de/Erfahrungsberichte/Koss...k_PLUG__2183842
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Temat widze sie rozwinal co mnie bardzo cieszy bo mysle ze nie tylko ja mam problemy z słuchawkami na rowerze.. poczytałem sobie opinie o Koss spark plug i sa podzielone..wiekszosc zachwyca sie basem, izolacją ale marudzi na wysokości, wielkość słuchawki i wygode któa wymaga przyzwyczajenia..sporo osób mowiło ze wyslizgują sie. Ja tych sluchawek na oczy nie widzialem ale stwierdzilem ze na rower chyba zamowie sobie takie ktore nie wygluszaja tego co sie dzieje po za mna..wzialem te creativy z pierwszego postu i czekam na nie..ale 2gim powodem jest to ze dzieki temu tematowi zagłebilem sie troszke w temat sluchawek na ktory nigdy nie zwracalem uwagi- doczytalem co nieco i dowiedzialem sie troszke:) stwierdzam ze azmiast wydac 50zł na douszne lepiej kupic tansze creativa na rower (oby tylko nie spadały) i dozbierac na Koss Porta Pro -ktore sa tak przez wszystkich wychwalane:)



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tak zapytam na ile idzie się skupić na muzyce pędząc na rowerze ?



Na tyle na ile np jadąc samochodem a załoze sie ze bez radia w samochodzie nie jezdzisz..ja bym nie umial hehe:)

po za tym na treningach czy to siłowni, rowerku czy przy bieganiu muzyka fajnie nadaje rytm:) zreszta co tu duzo mowic..bez muzyki nie da sie trenowac, nie ma takiego powera;]

downhillu nie mam niestety gdzie uprawiac...trzeba by wyjechac w górzyste tereny..ale lubie sobie ostro pojezdzic po mniejszych pagórkach i wybojach w lesie...super sprawa dac sobie wycisk do ostatniej kropli potu na świerzym powietrzu:)

wiec zamowiłem Creative ep-510- na ekstremalna jazde rowerem oraz Koss porta pro do słuchania w domu/autobusie/ spacerze/ wykładach itd;)

dzieki chłopaki za pomoc, pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja tak tylko zapytałem bo kiedyś jechałem kilka razy z słuchawkami i miałem wrażenei,ze ktoś albo we mnie zaraz wjedzie icon_smile.gif albo coś w ten deseń



Lo tam zaraz ktoś w Ciebie wjedzie;p W lesie na wbojach raczej nie ma kto;p chyba ze podpadłes Panu lesnikowi hehe;] a po drogach raczej itak nie jeżdze bo po prostu nie mam szosówki i moj rower ciezko idzie na rownym terenie hehe:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wybieram sie dzisiaj do sklepu nie dla idiotów... i mam nadzieje ze juz dziaisj bede piescił uszy ładnym dźwiękiem:)

Hmmm w mediamarkt Koss porta pro sa za 199 a na alledrogo za 120...czy jest jakies ryzyko ze trafie na podróbke? skoro ep-630 podrabiaja i z wygladu sie nie rozpozna to czy z ponoc kultowymi kossami jest ryzyko??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość GoodMusicForever
Witam.
Wydaje mi się że oryginalne słuchawki w ipodzie mają dobrą jakość dzwiękuchociaż nie mam porównania
Czy warto kupić lepsze?Dodam że dobrze by było żeby się porządnie trzymały w uszach i nieźle tłumiły otoczenie ponieważ boje się o mój słuch w związku z tym chyba lepiej dla uszu jeśli słuchawki wytłumią otoczenie i będe mógł puścić muzyke ciszej niż żebym słuchał głośniej żeby zagłuszyć hałas głośnością dzwięku.
Jeśli się myle powiedzcie...

Dodam że często wychodze gdzieś ze słuchawkami,czasami biegne lub jade na rowerze.

Podsumowując słucham słuchawek o dobrej jakości dzwięku,tłumiące w miare możliwośći dzwięki z otoczenia i dobrze trzymające się na uszach.


Dodam że mam mało pieniędzy.Czy warto kupić coś do 50zł zamiast oryginalnych słuchawek?Moge trochę dołożyć jeśli to będzie warte swojej ceny.
Czy różnica w porównaniu do oryginalnych będzie duża?Z góry dzięki za odpowiedzi.Jeśli warto i będzie spora różnica mile widziane konkretne modele a najlepiej linki do sklepów aukcji.
Z góry dzięki
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...