Skocz do zawartości

Xindak i Paradigm


Jarek35

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów

od kilku dni czytam i robi mi się powiem szczerze mętlik finansowo decyzyjny,,, ale do sedna...

kilka słów o mnie, i tego czego słucham i na czym,
pierwszy sprzęt stereo, który miałem to amator i polski deck stereofoniczny w stalowo/plastikowej obudowie z okleinami drewnianymi, nie pamiętam nazwy ale cykało to miło no i kumpel miał radmora i finezję to można było przegrywać nagrania icon_smile.gif
na tzw 18-stkę dostałem Technicsa i nowe kolumny Diory - wszystko to jeszcze stoi u rodziców i nawet gra,
ja od tej 18 czyli przez następne 18-cie lat kręciłem się z Technicsem, "od dużej wieży" do zestawów mini - sentyment i przyzwyczajenie!
Nadszedł jednak czas na zmianę na lepsze - tak myślę i tu zwracam się do Szanownego Forum o radę, słyszałem
Paradigmy monitory 7.5 z marantzem - grało dynamicznie, jak dla mnie analitycznie - ogólnie nieźle - tylko jakoś sucho i twardo
Tanoy i Jamo spinane z denonem 1709 nie zaskoczyło jak dla mnie miło,
JBL E80 z Technicsem SUV 700 (chyba takie oznaczenia były) waliło głośno i na potęgę basem, reszta jakoś była schowana
nie słyszałem Dali i KEF, sporo dobrego czytałem o Magnatach

jednak chęć i zachcianki ewaluują w kierunku lampy np Xindak - mt3 i Paradigm studio 60.4 lub 60.5 bądź Paradigm Monitor 7.5 lub 7.6
pokój w którym będą grały to prostokąt 3,8 na 4,8 m - sprzęt będzie stał na krótszej ścianie wzmak pod tv na jakimś ampli do kina, zaś kolumny na rogach pokoju
muzyka którą słucham - napiszę czego nie słucham będzie prościej - zatem nie słucham: metalu, ciężkiego rocka, klasycznej też nie, jazzu mało
co lubię najbardziej słuchać: to tzw polski rock, potem Santana, George Michael, Shantel, do tego elektroniczna i haus, trochę techno Tiesto, ATb, Rubik też czasami zagra, a ostatnio Patricia Kaas dość często - generalnie dużo i różna.

Pytania:

Czy lampa ok 2tys to Xindak mt-3 czy też inna propozycja?
Jak do lampy to które z wymienionych Paradigm będą najmilej współpracowały z nim
Dodatkowa funkcja kolumn to będą przepinane do amplitunera kina
Które z tych kolumn mogą się dusić w tym pokoju
Jeżeli nie lampowy wzmak (bo nie będzie kontrolował np Studio bądź monitory) to jaki wzmak na tranzystorach max za 2tys

dziękuję z góry za pomoc i proszę nie śmiejcię się z moich pytań - jestem w końcu dzieckiem całkowicie innego sprzętu niż jest teraz icon_smile.gif

pozdrawiam
Jarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ja może nie wypowiem się na temat co z czym pożenić ale chciałbym Cię ostrzec, że planujesz wdepnąć w niewąskie bagno.
Sam, planowałem a nawet przez jakiś czas eksploatowałem na raz więcej zestawów (wzmacniaczy/amplitunerów etc.) niż kompletów kolumn. Czyli robiłem to co Ty teraz zamierzasz - przepinałem kolumny. Moja serdeczna rada NIE RÓB TAK, to ślepa uliczka. Pomijając już prozaiczną "upierdliwość" przepinania kabli, musisz się liczyć z ponadnormatywnym zużyciem gniazd i wtyczek, w wypadku delikatniejszych kabli z ciągłym ich naprawianiem no i do tego dochodzi ryzyko przypadkowego włączenia wzmaka - niepodpiętego do kolumn i niebezpieczeństwo zwarcia kabli walających się po podłodze. Moja rada, skoro planujesz dwa wzmacniacze myśl również o dwóch kompletach kolumn, jedne do lampki drugie do kina domowego.
Jeśli koniecznie chcesz mieć jeden komplet kolumn pewnym rozwiązaniem (z którego sam korzystam), może być przełącznik umożliwiający połączenie kilku wzmacniaczy do jednych kolumn (dostępny na zamówienie w firmie MRElektronik).
Szerszy opis - dostępny w wątku "Co z Jolidą 102b?" a konkretnie to TU
nie mam nic wspólnego z tą firmą icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki masz rację może to być uciążliwe,
wybór zagęścił się obecnie do Paradigm Monitor 7.5 lub JBL E 80
a wzmak Technics
http://allegro.pl/item655434027_doskonaly_...dbany_okaz.html
bądź
Xindak-MT3 tylko czy on udźwignie dynamicznie wyżej wymienione kolumny?

Może jakieś sugestie z Waszej strony dostanę?

pozdrawiam
Jarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze ten model Paradigma ,rzeczywiście jest to dynamiczna kolumna do trochę większego pomieszczenia żeby mogła
się "rozwinąć" i może nie będzie to zbyt pocieszające dla Ciebie ,potrzebuje prądu .
Oczywiście ten lampowy Xindak ,zagra z Paradigmem ale jak pogłośnisz to przester nastapi już na początku skali potencjometra.
Chcesz "lampowego grania" do tego nie jest potrzebny Ci wzmacniacz lampowy ,chcesz Xindaka to kup XA-6950 ,miałem ten
model ,wiem ,że przekracza nowy Twój budżet ale ja swojego 1,5 roku temu /roczny/ sprzedałem za 2kzł .
Ma to potencjał i dynamikę do napędzenia tych Paradigmum oraz tzw. "lampowe granie".
Parę lat temu też miałem jednocześnie dwa wzmacniacze ,lampową Prima Lunę oraz wspomnianego wyżej Xindaka ,moja rada
lepiej jeden a porządny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie...
właśnie jestem po odsłuchu Paradigmów z MT-3, nie pociągnął, to wzmak do mniej prądożernych kolumn na Nightwisch po prostu się pogubił, pięknie grał na niedużym odkręceniu kurka George MIchael - więc ten wzmak chyba na razie sobie odpuszczę - bardzo chciałem lampy ale chyba nie w tym budżecie icon_sad.gif
co do kolumn naszły mn ie również kolejne przemyślenia - pokój może zadusić Studio 60, Monitory 7.5 lub 7.6,
więc jutro pójdę posłuchać Magnat Quantum 607 na allegro na tego się zapatrzyłem teraz jako wzmak na tzw międzyczas http://allegro.pl/item655434027_doskonaly_...dbany_okaz.html,
a docelowo chyba będę mierzył w ten wzmak,
bądź jakiś acuphase - naczytałem się wiele i tylko dobrego o tej marce.

co myślicie o Magnatach czytałem że to dynamiczne kolumny przestrzennie grająca, analityczne i neutralne dobrze ponoć grające każdy rodzaj muzyki
jak to może zagrać z Technicsem bądź np z Advance Acoustic MAP 305

nie miał chłop kłopotu to chciał posłuchać opery icon_smile.gif

dziękuję i proszę o jeszcze
może droga mt-3 i mniejsze kolumny jakieś podstawkowe Elac?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

póki co lampa przesuwa się w przyszłość i na wyższą półkę - skłaniam się do podpowiedzi że jak już to konkretny i tu się zgadzam
byłem jakoś nastawiony na Paradigm Monitor 7.6, ale chyba będą się dusiły w moim pokoju, to jedno a drugie to że nie zagrały jakoś podemnie - lubię głęboki niski bas - o ciepłej barwie - być może nie były "rozegrane"? nie wiem.

mam teraz Technicsa SU v50 i planuję zakup kolumn skutecznych, kontrolowanych z basem jak wyżej, górą i średnicą nie męczącą, wyraźną, miło by było jakby dzwięk był ładnie zbudowany, scena i wyrazistość.

Poniżej zamieszczam rys. pokoju

Teraz obstawiam
kef iq 50

co możecie powiedzieć o tych kolumnach, może poradzicie jakieś inne max 3000, no i jak ustawić kolumny w tym pokoju (podłoga deska barlinecka, w 2/3 położone dywaniki, ściany z cegły ceramicznej, tynk gipsowy, farba akrylowa wiszą jakieś mazidła i fotografie)

pozdrawiam
Jarek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że KEF odpowiada po części twojemu opisowi. Zastanawiam się tylko nad tym basem, byc może wystarczy ci go przy tych 15m2, ale tak naprawdę w KEFie bas jest raczej cofnięty i może ci go troche brakować.
Na pewno IQ to dobre kolumny, prezentują typowo angielskie podejście do grania, przyjemna i ciepła średnica, góra nie mająca tendencji do jakiś ostrych wybrzmień. Sam bas na pewno dobrze kontrolowany, ale jeśli chodzi o jego głębię i zejście to nie powiedziałbym tego o nim.

Jeśli KEF co odpowiada to posłuchaj sobie Missiona, moim zdaniem charakterem podobne do KEFa, ale z mocniejszą podstawą basową. W podobnej cenie masz trzy możliwości: M35i (najwięcej basu, ale chyba trochę za duże do ciebie, mogą się pojawić podbarwienia), M64i (mniejsze, ale wyższa część serii M), E34 (czysto teoretycznie pasmo kończy się najwyżej z tych trzech propozycji, ale jest to najwyżej umiejscowiony model z podanych, co wpływa na samą jakość dźwięku, moim zdaniem na nich powinieneś się skoncentorwać)

PS: Ten Technics to raczej powinien pójść na sprzedaż, te kolumny zasługują na jakiś bardziej wyrafinowany produkt icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...