Skocz do zawartości

NAD c352 czy Arcam Alpha 8r


qba1pl

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich.
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze wzmacniacza.
Biorę pod uwagę sprzęty do 1500 zł i moją uwagę zwróciły powyższe urządzenia.

Odsłuch w pokoju ok 15m2, kolumny postawkowe Tannoy Mercury M1. Słucham muzyki od rocka (Deep Purple, Pink floyd, dire straits) poprzez jazz, smooth jazz, klasyczna.

W dalszych planach zakup odtwarzacza CD - myślałem także o sprzętach arcama lub Rotel RCD-951.

Proszę o opinie posiadaczy
Otwarty jestem także na propozycje z podobnej "półki"

pozdrawiam
qba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę repertuar to Rotela bym raczej wyeliminował, przy rocku na pewno jest świetny, ale wydaje mi się, że kalsyka czy jazz nie zabrzmią tak przyjemnie jak na NADzie czy Arcamie.
Jednak wybór między nimi na podstawie postów z forum będzie raczej trudny. W pewnym sensie ich charakter jest podobny, choć na pewno nie można powiedzieć, że grają tak samo. Radziłbym ci posłuchać ich samemu, a najlepiej wypożyczyć i przetestować u siebie. Wybór ogólnie jest dobry (jeśli chodzi o ogólny charakter i to jak spisują się w konkretnych typach muzyki; ja bym postawił bardziej na NADa), ale decyzja należy do twojego słuchu, a nie słuchu kolegów z forum.
Sory, jeśli ci nie pomagam, ale taka jest prawda. Kupisz, a później będziesz się zadręczał czy przypadkiem ten drugi nie grałby lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - po pierwsze:
"Proszę o opinie posiadaczy",
po drugie:
"Sory, jeśli ci nie pomagam, ale taka jest prawda. Kupisz, a później będziesz się zadręczał czy przypadkiem ten drugi nie grałby lepiej."
po trzecie - post kompletnie bez sensu, niepotrzebny, nic nie wnoszäcy. Nie napisales absolutnie NIC. Nie sluchales sprzetu, nie jestes posiadaczem, a bioräc pod uwage ostatnie zdanie - nikt nie powinien brac pod uwage wypowiedzi na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę brzmienie firm, które podał qba1pl, wyraźnie napisałem, że Rotela raczej bym odpuścił, a zatrzymałbym się przy wzmakach podanych w temacie. Nie użytkowałem ich przez dłuższy czas (tych konkrtnych wogóle nie słuchałem), ale chyba nie powieice mi, że inne z podobnej półki tych samych producentów brzmią zupełnie inaczej??? Zaproponowałem odsłuch, a tu mała nagonka na mnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Z góry przyznaje się, że nie posiadam żadnej z w/w marek icon_redface.gif Jednak niedawno miałem okazje posłuchać u znajomego wyższe/droższe modele ARCAM-a i NAD-a w porównaniu z moją YAMAHĄ. Po tym co piszesz szukasz bardzo uniwersalnego dźwieku, a obie marki maja zupełnie inne filozofie dźwięku, choć mimo wszystko NAD będzie bardziej neutralny. Podstawa to posłuchać ich na Twoich kolumnach, skoro to Tannoy Mercury M1 - to nie ma zadnego kłopotu. Kolumny pod pachę i wedrówki po sklepach:) To najskuteczniejsza metoda!!!
Wracajac do porównania - ARCAM-a pamiętam jako mocno ciepły przekaz, wzmacniacz grający głównie średnicą, z lekko przymglonymi wysokimi tonami i słabym basem. Nadrabiał to wszystko jednak znacznie lepszą stereofonią i planami.
NAD grał jakby dźwiękiem bardziej poukładanym, choć nie był woly od wad. Jak już wspomniałem NAD jest urządzeniem bardziej neutralnym i uniwersalnym o lekko zawężonej sterefonii w stosunku do Arcama. Najlepszy efekt dało zestawienie ARCAM jako odtwrzacz cd i wzmacniacz: NAD-a.
Proponuje naprawdę spakować kolumny i ruszyć w poszukiwaniu wzmacniacza, masz tu też przykłady innych/nowych wzmacniaczy w ,,Twojej" cenie:
DENON PMA-700AE
Cambridge Audio Azur 540 A v2
Marantz PM 5003
Yamaha AX 497
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proponuje naprawdę spakować kolumny i ruszyć w poszukiwaniu wzmacniacza, masz tu też przykłady innych/nowych wzmacniaczy w ,,Twojej" cenie:
NAD C315BEE
DENON PMA-700AE
Cambridge Audio Azur 540 A v2
Marantz PM 5003
Yamaha AX 497



A który z nich według Was będzie najlepszym, najbardziej uniwersalnym wyborem do kolumn Mission M34i, pokoju 23m2, muzyki różnej od rocka po elektronikę?
Najbardziej zastanawiam się nad NADem (niestety bez przedwzmacniacza gramofonowego icon_neutral.gif ), albo Maranzem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starszym modelu: Mission M34 podłączonym do procesora: YAMAHA DSP-A5 gra mój przyjaciel. Pomieszczenie ma znacznie mniejsze od Twojego, pomimo tego dźwięk jest bardzo poprawny z dużą sceną i świetnym basem. Średnie tony dość ciepłe i wokale mają ładną barwę, wysokie łagodne oraz szczegółowe - jak na tą klasę cenową. Gra to do dziś i ciągle spełnia oczekiwania właściciela icon_smile.gif To moja pierwsza konfiguracja dla kogoś icon_smile.gif
Niedawno nasz wspólny kolega chciał stworzyć sobie coś podobnego. No i kupił właśnie aktualny model Mission M34i podłączając go do YAMAHY AX-497. Pomieszczenie ma kwadratowe, bodajrze 20 m2. Pierwsze co się objawiło to słaby bas, a nawet jego brak i to przy każdej aranżacji (kombinacji było mnóstwo!!!). Co było winne? Trudno powiedzieć, czytam coraz wiecej opinii o Yamaszce grającej ,,ostro" i nadal mi trudno w to uwierzyć. A może to MISSION zmieniło filozofie brzmienia? Lub pokój jest do bani i czas wyprowadzić się od rodziców na swoje - he, he icon_smile.gif Skończyło się na tym, że doinwestował w droższą półkę: Monitor Audio RS6 + wzmak.NAD + CD-ARCAM. Wkońcu jest w dźwięku wszystko czego nasz kolega oczekiwał!!!!!!!!!!
Wniosek: Słuchaj, marudź, nachodź itd. wszystkich sprzedawców w okolicy icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Aż coś spełni Twoje oczekiwania, próbuj też sprzęt wypożyczać do domu i tam osłuchiwać, czy dobrze gra........................
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...