Skocz do zawartości

Zmiana głośnika niskotonowego na lepszy


Recommended Posts

Witam,
Posiadam kolumny PHILIPS współpracujące z wieżą MZ7 - dla mnie to w zupełności wystarczy, ale mogły by mieć ciut mocniejszy bas. Dlatego zastanawiam się nad jednym jakie lepsze głośniki niskotonowe zastosować w tych kolumnach aby wzmocnić bass?
Wiem że nie jest to sprzęt audiofilski... ale dla moich potrzeb akurat...
Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zgodnie z ideą DIY najlepszym rozwiązaniem byłaby samodzielna budowa subwoofera icon_smile.gif, ewentualnie zakup gotowego.
Projektanci przy budowie kolumn w odpowiedni sposób dobierają głośniki, modyfikacja polegająca na wymianie przetwornika nie koniecznie musi przynieść oczekiwane rezultaty.
O ile się nie mylę wieża MZ7 posiada wyjście na aktywny subwoofer.
Możesz jeszcze sprzedać głośniki i zbudować nowe, wzorując się na innych konstrukcjach.
Tutaj na pewno znajdziesz coś dla siebie:
http://www.audio.com.pl/phpBB/viewtopic.php?t=488
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,  
Posiadam kolumny PHILIPS współpracujące z wieżą MZ7 - dla mnie to w zupełności wystarczy, ale mogły by mieć ciut mocniejszy bas.


Zgadzam się z opinia, że kolumny były optymalnie zaprojektowane i wykonane i lepiej przy nich nie grzebać bez pewności, iż jest się zdolnym by coś poprawić, a nie zepsuć. icon_wink.gif
Sam miałem podobny problem - piekne, równe pasmo, ale czasami tych basów brakowało.
Kupiłem porządny aktywny subwoofer i faktycznie pomogło.

Można go ustawić, by nie ingerował zbytnio - wymaga to trochę eksperymentów z samym położeniem skrzynki w pokoju, jak i z pokrętłami poziomu i częstotliwości odcięcia.

Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie, nawet jeśli będzie Cię stać na kupienie w przyszłości lepszych kolumn, to subwoofer przyda sie zawsze - choćby do kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...