Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn.


pawel2317

Recommended Posts

Witam mam pytanie che kupić sobie jakieś kolumny do pokoju o powierzchni 13m2.Głownie do techno (trance house).Chciałbym żeby grało to porządnie znaczy głośno.Na jednym forum polecili mi altusy 300.Ale tym to bym pół domu chyba rozbujał.Wzmacniacz to SUPER HARMAN KARDON HK 6500.Jak co to może być inny.Cena około 800 na kolumny i 500 na wzmacniacz.Dodam ze altusy moge miec od znajomego za 700 w dobrym stanie.Więc co robic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Altusy 300 (i poprzedniki - np. Altusy 140, 110 czy Altony) są dość słabe pod kątem wierności odtwazanego dźwięku. Ale jeżeli najważniejsze dla Ciebie jest głośne granie i grzmiący bas pod imprezy, to może i będzie to dobre wyjście... W końcu 30cm na basie to już jest trochę.

Niezłym wyjściem będzie kupienie najpierw wzmacniacza, a następnie sprawdzenie jak grają te Altusy od znajomego. Jak Ci się spodoba, to masz problem z głowy.
Zresztą jak zwykle-najbezpieczniejsze zakupy sprzętu to te, gdy możesz u siebie sprawdzić jak sprzęt zagra (czyli w warunkach domowych).

13m^2 to zazwyczaj jest za mała powierzchnia na kolumny tego typu (czyli duże podłogówki) i można oczekiwać np. nienaturalnie podbitego basu.
Z kolumn podłogowych przeznaczonych do głośnego grania i w cenie poniżej tysiąca można jeszcze polecić JAMO S718 (i ich poprzednika modelu S708). Mają na bocznej ściance głośnik niskotonowy o średnicy 25cm i są dość mocne. No i są przeznaczone do muzyki młodzieżowej, więc do techno powinny się nadać. icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam mam pytanie che kupić sobie jakieś kolumny do pokoju o powierzchni 13m2.Głownie do techno (trance house).Chciałbym żeby grało to porządnie znaczy głośno.Na jednym forum polecili mi altusy 300.Ale tym to bym pół domu chyba rozbujał.Wzmacniacz to SUPER HARMAN KARDON HK 6500.Jak co to może być inny.Cena około 800 na kolumny i 500 na wzmacniacz.Dodam ze altusy moge miec od znajomego za 700 w dobrym stanie.Więc co robic.



Mając takie wymagania co do dźwięku, Altusy wydają się być na miejscu. Skoro jednak pokój ma tylko 13 m2, to pomyślałbym jednak o kolumnach podstawkowych, o w miarę dużej efektywności. Póki co żadna z firm nie przychodzi mi do głowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do H/K i techno na 13 metrach JBL jest nawet wskazany icon_mrgreen.gif
JBL TLX 510, cena 300 pln, jesli nie przeszkadzajä Ci "usterki":
http://allegro.pl/item656522543_kolumny_jb..._510_tanio.html

JBL TLX 70, "kup teraz" cena 680 pln:
http://allegro.pl/item651557941_kolumny_jb...an_idealny.html

Tlx 70 to podlogöwki, w normalnym wypadku (czyt.innej muzyce i predyspozycjach) bym ich nie polecal. Zagrajä o niebo lepiej od Altusöw, a w poläczeniu z H/K - bedzie na pewno glosno, dynamicznie i BAAAAAAAAAAAAASOWO. icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...