Skocz do zawartości

jaki zestaw do muzyki metalowej....i symfonicznej


Marek_1977

Recommended Posts

Witam,
Nareszcie mam aktywne konto na audio.com.pl z czego sie bardzo ciesze.
od tygodnia przegladam forum w poszukiwaniu odp na nurtujący mnie problem ale jak na razie nie znalazłem wiec postanowiłem poprosic o rade;
mieszkam w bloku wiec wiadomo są pewne ograniczenia w słuchaniu muzy (przynajmniej teoretycznie icon_lol.gif )
Słucham przede wszystkim ciężkiej muzy, choć nie ograniczam sie tylko do jednego gatyuku. mam do dyspozycji powiedzmy około 4kzł.
Mój pokój wo prostokąt miej wiecej 4 m/2m.
Chciałbym kupić cd, wzmacniacz i kolumny.
Moja wiedza na temat sprzętu jest znikoma wiec prosze o pomoc w doborze konfiguracji.
w tej chwili skłaniałbym sie do nastepującego zestawu aczkolwiek wiadomo umówie sie na "odsłuch"
Rotel RA-01
Cambrigde Audio D300 SE
Accoustic Energy Aegis Evo O

co sądzicie o takim zestawie
i na koniec pytanko moglibyście mi polecic jakiś sklep w poznaniu "przyjazny" klientowi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wybór - Rotel+Cambridge+Acoustic - nie słuchałem takiej konfiguracji, ale poszczególne klocki skłaniają mnie ku stwierdzeniu, że może być ciekawie - szczególnie w cięższych dźwiękach... Powinny się nieco "ukulturalnić", raczej nie będzie ostro i sucho, a ciepło i soczyście.
Z tego, co się orientuję - wszystkie wymienione przez Ciebie modele posłuchasz bez problemu w salonie TOP HI-FI w Poznaniu przy ul. Garbary 26.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam,

Jestem po 1-wszym w życiu odsłuchu i chciałem sie z Wami podzielić moimi odczuciami. Jestem w tej złej (a może dobrej?!) sytuacji że nigdy wcześniej nie miałem nawet średniej klasy sprzętu wiec zaczynam od zera. Na pierwszy ogień poszły missiony m33i plus Cambridge Audio 640A v.2 i do tego cd Arcam CD73T (akurat nie mieli CA do kompletu). co to kabelków to nie znam marki ale najniższa półka. Zasiadłem wygodnie na fotelu i zaczęło sie. Byłem bardzo podekscytowany wiadomo. Pierwsze dziwięki i co?! nic. Dzwięk niczym mnie nie zauroczył. Fakt nie wiedziałem tak naprawde czego sie spodziewać to raz. Dwa że to był pirewszy zestaw którego śłuchałem wiec i skali porównawczej nie miałem. Zapuściłem ELEND, później MY DYING BRIDE. Poprosiłem o inne kolumny i podłączono mi kef-y IQ03 (nie interesują mnie monitory, ale akurat kef IQ07 nie były wygrzane). Różnia była w moim odczuciu duża. Dzwięk był czystszy, wokale bardziej czczegółowe, bas bardziej kontrolowany.Więcej na razie nie jestem w stanie scharakteryzować muzyki bo nie bardzo potrafie to ująć w słowa. Następnym krokiem była wymiana kabli interkomowych. Podłącozno mi Albedo Flat-One. Różnica była wyczwalna. Następnie zasugerowałem że w tych kefach jest mało basu (takie miałem odczucie) wiec podłączono mi missiony M35i. efekt był taki że jak dla mnie może i basu było więcej ale w sumie nie bardzo dzwięk mi przypasił...na sam koniec posłuchałem jeszcze tych kolumn czyli kef iQ03 i Misiion m35I ze zestawem Creek EVO CD+Creek EVO Integra. i lepiej wypadły kef-y. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć czy Kefy i missiony lepiej brały z pierwszym czy drugim zestawem bo nie wyczuwałem dużej róznicy niestety.
Teraz cześć druga pojej wypowiedzi a mianowicie wątpliwości i pytania do Was.
Sprzedawca powiedział mi że KEf-y charakteryzują sie dobrą średnicą i faktycznie w porównaniu z missionami brzmiały wyrażniej, dokładniej. Bas był bardziej kontrolowany jak dla mnie bardziej kulturalny. Wiec jakie z tego powinienem wyciagnąć wnioski na dlasze odsłuchy. Wiem już że średnica ma dla mnie duże znaczenie, że bas owszem musi byc ale nie koniecznie miażdzący, Góra za którą najmniej przepadam też powinna być konrolowana. Jakim powinienem pójść tropem? Jakie zestawy teraz powinieem przesłuchać. W Przysłym tygodniu ide na odsłuch kef iQ7. Kefy mi sie spodobały ale wiadomo to wyższa półka cenowa niż missiony. Na razie to wszystko co mam do powiedzenia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzęt idealny nie istnieje icon_smile.gif Marku! Zdradzasz już pierwsze symptomy audiofilskiej choroby, kontrolowany, kulturalny, dokładny...KEfy to bardzo dobry pomysł, nowe Mission z serii M są również udane. Powinieneś teraz pójść tropem Heco Metas 500, a jeśli złapałeś bakcyla słuchania to także czegoś z nowej serii 600 B&W icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...