Skocz do zawartości

Dobór kolumn do pokoju


ptr

Recommended Posts

Witam.
Planuję wykończenie mieszkania i chciałbym też przy okazji nabyć przyzwoity zestaw stereo.

Najpilniejszą decyzją jest, gdzie powinny stać głośniki. Pokój ma ok. 17 metrów, kształt prostokąta z płytką wnęką (załączony obrazek). Na najdłuższej ścianie są okna. Pokój ma pełnić funkcję salonu a nie tylko odsłuchu, więc profesjonalne ustawienia z kanapą na środku odpadają. Głośniki też dobrze by było zlokalizować niedaleko ściany.
Czy lepiej jest, aby dźwięk szedł wzdłuż pokoju, czy też lepiej wzdłuż krótszego boku?
Na rysunku zaznaczyłem dwie opcje - zieloną i czerwoną. Co o nich sądzicie? Czy może jeszcze inaczej?

Drugi problem problem to wybór typu głośników. Czy w takim pokoju podłogówki będą grały lepiej od podstawkowych czy wystarczą te drugie?
Dodam, że nie chodzi o granie głośne, bardziej o dobre brzmienie. Typ muzyki to najczęściej jazz, klasyka, ale też niezbyt ostry rock. Ponadto bardzo lubię, gdy radio gra ciepłym brzmieniem.
A może macie propozycje konkretnych głośników. Myślałem o koszcie w okolicach 1500 zł.
Z góry dzięki za kompetentną pomoc.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz przerabiać salonu na pokój odsłuchowy, a jednocześnie mieć szansę na dobry odsłuch to ustawienie zielone jest prostsze do stworzenia trójkąta równobocznego : kolumna-kanapa-kolumna.
Ja bym się pokusił do tego pokoju o kolumny podłogowe, choć i dobre monitory poradzą sobie na takiej powierzchni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...