Skocz do zawartości

komplet 10k słuchawki cd


Świerzak

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów icon_smile.gif

Chciałbym złożyć zestaw za 10 tys. zł. +/- 2000 jeżeli będzie warto.
Mam trochę pytań:
1. Co jest lepsze słuchawki czy głośniki za tę samą cenę?
2. Lampa a tranzystor: zalety i wady
3. Kupić gramofon czy odtwarzacz CD?
4. Co to jest, i do czego służy: DAC, preamp i końcówka mocy?
5. Vinyl vs CD.


Moja propozycja

Cyrus CD Xt SE lub gramofon Rega P3-24/Elys 2

Grado GS1000i

Ale jestem bardzo otwarty na propozycję.


Czego jeszcze potrzebuję aby taki zestaw grał?

Słucham głównie czarnych rytmów RAP, Soul, R&B( w tej kolejności).

Ps. Jak wygląda sprawa z wkładkami gramofonowymi - są jakieś pułapki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Budżet duży, co daje ogromne możliwości, ale po kolei.

1. W ogromnej większości przypadków wydając tyle samo lepsze będą słuchawki
2. Lampa vs tranzystor: temat wałkowany wiele razy, prawie wszędzie gdzie jest audio. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo takie czyto klasyczne charakterystyki tych typów (lampa: ciepła, sporo basu, ale o gorszej kontroli; tranzystor: dynamiczniejszy, bardziej przejrzysty <trochę nie te słowa, ale nie wiem jak to wyrazić>) często się nie pokrywają, zdarza się, że niektóre lampy grają jak tranzystory (z tych charakterystyk) i odwrotnie
3. Kolejna wielka wojna, analog vs cyfra. Nie ma odpowiedzi na to pytanie, najlepiej mieć oba, ale myślę, że do rodzajów muzyki, których słuchasz to gramofon nie będzie dobry, bo vinyl to nie jest zbyt popularny nośnik wśród raperów ipt. itd.
4. DAC - digital-analog converter urządzonko, które zmienia zapis 0,1 na sygnał elektryczny (analogowy)
preamp - przedwzmacniacz, może być odzielny (wzmaki dzielone) bądź wbudowany (integry)
końcówka mocy - tak jak wyżej
Najlpiej poczytaj sobie gdzieś indziej o tym, bo w poście jest mało miejsca, żeby to objaśniać bardziej
5. Vinyl vs CD; patrz punkt "3."


Odtwarzaczy nie będę ci nic proponował, bo w tych droższych nie orientuję się za dobrze.
Ze słuchawek na pewno GRADO, ale jeszcze Sennheiser HD800.

Pamiętaj, że możemy cię jednynie nakierować, a przed zakupem musisz obowiązkowo pójść posłuchać sprzętu, bo sumka jest duża i nie warto później tracić na odsprzedaży!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.
DAC - digital-analog converter - ale do czego to służy w praktyce? : ) Domyślam się, że do słuchania muzyki ze źródeł cyfrowych np. PC.
Wiem o potrzebie odsłuchu - to nie problem. Jeżeli chodzi o dostępność rapu (podziemnego z Nowego Yorku) na vinylu to na Amazonie jest bardzo dużo albumów które mam w formie cd. Moja wątpliwość polega na tym, czy przechodząc z cd na vinyl uzyskam zysk jakość z tak - powiedzmy to wprost słabo zrealizowanym materiałem - czego chcieć od budżetu 1000$ i nakładu 40 000 płyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kolego napisz pierwsze jaki masz pokoj. jak kolo 10-12 m to tylko sluchawki , jak 20 - 30 tylko glosniki. zestaw sluchawkowy to w 6-7 tys sie zmiescisz za wysokiej klasy sprzet. na glosniki trzeba bedzie ci te 10 tys.

winyl - cd ? odwieczna walka... jedni mowia ze winyl bo to niczym rytulal, bierzesz plyte, czyscisz, ustawasz predkosc, siadasz i sluchasz muzyki + trzaskow wynikajacych z zuzycia plyt. cd jest sprawa latwiejsza.. wkladasz do playera.. siadasz, masz pilot wiec wygoda. zadnych trzaskow, czysta muzyka. kto co lubi.
jak dla mnie ( zaraz na mnie naskocza icon_smile.gif ) winyl nie jest lepszy niz cd. nie moge "delektowac" sie muzyka jezeli cos nieporzadanego non stop przeszkadza w przekazie icon_smile.gif

dac, tak masz racje.. to taka czesc cd ktora konwertuje odczyt z lasera na dzwiek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując, CD vs vinyl nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Na vinylu zawsze są te trzaski, ale zdarza się, że sama realizacja (mastering) pod kątem LPka jest lepsza niż CD, w zasadzie nie ma reguły, ja bym raczej brał CDka, mimo, że lubię ten "rytułał".

Na pewno w małym pomieszczeniu lepsze będą słuchawki, a w większym możesz kupić zarówno kolumny jak i słuchawki, ale przy tej twojej małej hali kolumny musiałyby być naprwadę wielkie, żeby dobrze to nagłośnić, więc pozostają ci dobre słuchawki + wzmak słuchawkowy + CD (jak dobrze poszukasz to może starczy ci też na gramofon np. Pro-Jecta Expression).

Co do neutralności słuchawek, to szczerze mówiąc nie ma tak naprawdę neutrealnego sprzętu. Wbrew pozorom to droższa budżetówka ma na ogół większą neutrealność (sterylność/wierność przekazu) niż sprzęt HI-END. Chodzi o to, że każda firma ma swój przepis na granie, a sprzęt droższy jest typowo wybierany uchem, co komu pasuje i nie musi być super jak chciał realizator (a może raczej jak mu wyszło; niestety dzisiaj znacznie trafniejsze stwierdzenie).

PS: Same w sobie skosy w pomieszczeniu poprawiają akustykę (rozpraszanie fal) icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A, a dlaczego ewentualnie 20-30m "TYLKO" głośniki? Jakie są wady słuchawek i głośników?



tzn nie chodzi tu ze tylko glosniki. Poprostu w np 12 m zadne kolumny nie rozwina skrzydel. sciany blisko, z tylu i przodu co zaburza tworzenie "sceny". jakwiemy tony niskie( czytaj bas) sa falami dlugimi i poprawne "uslyszenie" basu wiaze sie z pewna odlegloscia jaka musi siedziec sluchajacy od glosnikow. jest tez wiele innych spraw ktore maja wplyw na calosc. Dlatego majac takie duze pieniadze sluchawki rozwiazuja problemy malego pomieszczenia.
W 20-30 m masz wiele wieksze mozliwosc prawidlowego ustawienia sprzetu.

Szczerze to nie sluchalem sluchawek powyzej 600 zl dlatego moje podpowiedzi tym temacie beda raczej, wyczytane, usyszane.
Rap i neutralnosc ? nie slucham rapu ale w rapie najwaznieszy jest bas(moze sie myle?). Szukalbym sluchawek z lekko mocnieszym dolem. Rownez tak samo wzmacniacz suchawkowy. Mysle ze lampowiec by sie sprawdizl bdb.


Faktycznie pokoj masz przeogromny. Musisz stwierdzic jednak czy chcesz sobie muzyki sluchac sam(sluchawki), czy z zona,dziewczyna, sasiadem. Bo mozna kupic mocne glosniki + suba i wg mnie to zagra tez przyzwoicie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham sam - żona nie toleruje moich upodobań. Nawet wolałbym słuchać sam, aby nikomu nie przeszkadzać. A z vinylem - to szkoda by mi było
kupować znowu te kilkadziesiąt albumów, które już mam na CD. Podsumowująć: interesują mnie słuchawki, odtwarzacz CD, wzmacniacz słuchawkowy.

Ps. Jaka jest trwałość płyty gramofonowej? Tak z ciekawości. Po ilu razach już słychać trzaski i defekty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym dysponował takim budżetem to wybrałbym CD Yamaha CD S2000 /miałem 1,5 roku/ lub CD S1000 oraz wzmacnicz słuchawkowy
Luxman P-200 /miałem w domu przez kilka dni/ , za resztę dobre słuchawki wg. osobistych preferencji oraz kabelki.
Na Yamahę jest promocja ,bez łaski można dostac dobrą cenę a nawet w "pakiecie" dobry kabelek ,przy Luxmanie chociaż wyjściowo
nie jest tani też można dostać całkiem niezły upust ,zostanie wtedy na dobre słuchawki i kable.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z Yamahą CD S2000 i powiem szczerze, że Cyrus CD Xt SE jest dużo bardziej w moim stylu. Na odtwarzacz jestem zdecydowany.
Raczej kierowałbym prośby co do wyboru wzmacniacza, słuchawek do rapu i interkonektu. Ktoś z forumowiczów słucha takiej muzyki na słuchawkach z
najwyższej półki?


Może podam w następnym poście moje ulubione albumy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem,że CD-ek powinien mieć raczej neutralne brzmienie i takie właśnie ma Yamaha ,w dzwięku "rzuconym"
na kolumny czegoś mi brakowało ,ale na słuchawkach było rewelacyjnie.
Teraz mam CD-ka znacznie droższego tj. Ayona CD1s ,z zaznaczoną wyrażnie sygnaturą brzmieniową ,super na kolumnach ale przez słuchawki nie da się tego słuchać icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżak
Wracając do DACa...
Odtwarzacze CD mają wbudowane dekodery cyfrowo-analogowe. Do użytkownika należy wybór, czy używać wbudowanego w CD dekodera (i sygnał wychodzi dalej analogowo – kablami cinch), czy też zewnętrznego (sygnał idzie kablem optycznym lub koaksjalnym, w zależności od gniazd w CD i przetworniku). Przetworniki DAC są standardowo w wielokanałowych amplitunerach i wzmacniaczach ...no ale rozmawiamy o trochę ambitniejszych rozwiązaniach, a odrębne DACe są zazwyczaj dużo lepsze (a poza tym nie pytasz o kino domowe).
Jeżeli zostanie Ci wolna gotówka to możesz się zastanowić nad rozwiązaniem CD Cyrus + DAC tej samej firmy. Poza tym można też do CD dokupić dedykowany wzmacniacz Cyrusa, który również poprawia brzmienie CDka.
Cyrus ma dopracowane komplety i spokojnie można się poruszać w obrębie jednej marki - ale nie pamiętam, czy mają wzmacniacze słuchawkowe, a Ty jak napisałeś nie potrzebujesz kolumn i wzmacniacza.

Jeżeli chodzi o wzmacniacze słuchawkowe, to oprócz wzmacniaczy tranzystorowych są również lampowe - co poszerza pole manewru...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie. nie jestem pewien, czy w tym wypadku kupno ultra dokladnych, neutralnych sluchawek pokroju HD 800 bedzie dobrym wyjsciem. Mozna w pewien sposöb zrazic sie do niektörych plyt, ze wzgledu na zlä realizacje, a te sluchawki - ujawniajä braki od razu. Zresztä, wiem po sobie, a nie uzywam nawet wzmaka sluchawkowego: na sluchawki "rzucam" jedynie dobrze brzmiäce (zrealizowane) plyty, ktöre nie zawsze zaliczajä sie do faworytöw "plytoteki". Chodzi o to, ze bardzo czesto zdarza sie, ze plyty, ktöre znam od lat i ktöre na kolumnach brzmiä bardzo dobrze - tracä urok podczas odsluchu na sluchawkach. Na rapie i hip-hop za bardzo sie nie znam, ale wätpie, aby na realizacje wszystkich plyt, nawet tych dobrych od strony muzycznej, przeznaczano duze naklady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem synergii o ,której pisałem powyżej mogą okazać się słuchawki Grado z deykowanym wzmacniaczem słuchawkowym RI-1,
pierwszym wzm. słuchawkowym tej Firmy ,do tej pory jedynie producenta słuchawek.
Cena /katalogowa/ też zachęcająca bo "tylko" 1.650 zł z zasilaczem ,looknij na stronkę dystrybutora Audiosystemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grado sa o wiele lepsze wzmaki niz A1, np Yamamoto, Laben. Proponuje poczytac tematy Piotra Ryki.

Wczoraj sluchalem 2Paca, juz zwatpilem w moj sprzet;/ dzisiaj wrzucilem plytke Massive Attack wydana przez "emi-japan" i pelen odlot mimo ze zespolu sluchalem peirwszy raz w zyciu, nie miala znaczenia melodia czy slowa tylko ta przestrzen... albo zaczniesz sluchac tego co ladnie nagrane albo daruj sobie zabawe;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...