Skocz do zawartości

dobor kolumn do salonu


stryjek77

Recommended Posts

Dobre głośne stereo w 40 m pod amplitunerem kina za 1500 ? Ciężko będzie .... Ja bym sprzedał ampa , kupił wzmacniacz stereo i parkę kolumn. Nad źródłem później bym sie zastanawiał.
Gdybyś chciał jednak ampli zostawić ,na pewno podłogówki , jakieś wydajne , np Cerwin Vega . Możesz też pomyśleć na Missionami M35, jakimiś Heco . Pewnie ktoś zaraz poleci Jamo 606 , ale akurat tego nie polecam po odsłuchach , brzmienie wybitnie nie przemawia do mnie . Generalnie bierz ampli pod pache i udaj sie na odsłuchy , bo kupowanie według informacji z neta mija sie z celem , każdy ma inne preferencje. Idealnie gdybyś mógł coś do domu wypożyczyć za kaucją icon_smile.gif

M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobre głośne stereo w 40 m pod amplitunerem kina za 1500 ? Ciężko będzie .... Ja bym sprzedał ampa , kupił wzmacniacz stereo i parkę kolumn. Nad źródłem później bym sie zastanawiał.
Gdybyś chciał jednak ampli zostawić ,na pewno podłogówki , jakieś wydajne , np Cerwin Vega . Możesz też pomyśleć na Missionami M35, jakimiś Heco . Pewnie ktoś zaraz poleci Jamo 606 , ale akurat tego nie polecam po odsłuchach , brzmienie wybitnie nie przemawia do mnie . Generalnie bierz ampli pod pache i udaj sie na odsłuchy , bo kupowanie według informacji z neta mija sie z celem , każdy ma inne preferencje. Idealnie gdybyś mógł coś do domu wypożyczyć za kaucją icon_smile.gif

M


a co myslicie o kolumnach STX F-360? dziekuje za opinie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono
JBL E/ES100 to raczej z 1500zł nie kupi, chyba, że jedną sztukę icon_wink.gif

Tak od siebie to chyba najlepesza będzie Cervin Vega, albo Klipsch. Obie marki mają w ofercie wysoko efektywne kolumny co pozwoli na odpowiednie nagłośnienie tych 40m2.
Ewentualnie pomyśl o jakiś małych estradówkach, albo o subie.

Jednak to wszytsko powinno grać pod mocnym wzmakiem stereo (np. Yamaha A-1000, AX-700), a nie KD ze średnim zasialniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego, jak kupić (lub lepiej wypożyczyć) kolumny i zobaczyć czy Twój ampli da sobie radę. Jak nie to zmiana na wzmacniacz i jakiś tunerek do niego. Tunery całkiem przyzwoite można kupić za niewielkie stosunkowo pieniądze (ja tuner traktuję jako źródło nie muzyki, a podkładu do różnych czynności więc nie wydaję na ten fragment dużej kasy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Moim zdaniem do tych twoich 40m2 najodpowiedniejsze będą JBL, ale z początkowego budżetu to nie dasz rady kupić 100. ES to kosztuje ok. 1500zł za sztukę, a E wyszły już trochę temu z prodkucji i nie wiem czy jeszcze jakieś nowe się znajdą.
Co do Magnata to mimo, że kolumny raczej duże niż małe to ja osobiście w większych niż 35m2 pomieszczeniach bym ich nie stawiał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Cytat

ja na twoim miejscu wzioł bym altusy 300 ;p do salonu bendą sie nadawać


Kolega masz chęć zostać archeologiem??? Wątek jest sprzed 8 miesięcy, a poza tym porównywanie ALTUSów 300 do kolumn, o których była mowa jest lekko mówiąc nie na miejscu - najpierw przesłuchaj trochę sprzętu, potem proponuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...