Skocz do zawartości

DENON AVR-1708 + DVD-1940


Radi73

Recommended Posts

Witam.
Temat piszę w imieniu mojej koleżanki z pracy, która parę razy z zachwytem słuchała mojego zestawu. W końcu postanowiła zainwestować w swoje, znacznie tańsze wartościowo, kino domowe: do wartości ok. 3000 zł. Na początek mają wystarczyć dwie kolumny i na pewno będą to głośniki marki DALI!!! Oczywiście zdaje sobie ona sprawę, że tej jakości dźwięku nie uzyska w takim przedziale cenowym! Wszystko w moich rękach -> by jak najmniej stracić tej jakości icon_sad.gif!!!

Wstępnie znalazłem ,,super" okazje na nowy sprzęcik:
DENON DVD-1940 = 499 zł
DENON AVR-1708 = 1299 zł
-wszystko to w sklepie nie dla idiotów icon_smile.gif Chcę jak najwięcej zaoszczędzić na kolumny i z tego wynika, że zostało nam 1200 zł. Koleżanka słucha dosłownie wszystkiego: jazz, klasykę, rock, metal etc. Poza tym ma naprawdę świetny słuch, nie dlatego że podziwia mój sprzęt, dlatego że jest chórzystką!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika jedna z lepszych za tą kwotę, jesli nie najlepsza, bo rzeczywiście ceny, które podałeś są bardzo dobre.

Zastanawiają mnie tylko kolumny. Czy za te 1200zł koleżanka będzie chciała kupić już cały zestaw 5.0/5.1, czy to ma wystarczyć na samo stereo póki co??? Jakie ma pomieszczonko koleżanka, bo budżet jest chyba "troszke" za mały na zestaw DALI do dużego pomieszczenia, nawet do małego z zestawem będzie ciężko. Rozumiem, że cały czas mówimy tylko i wyłącznie o nowym sprzęcie???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że na początek mają wystarczyć dwie kolumny!!! Z głośnikami sobie poradzę, bo markę DALI doskonale znam, bardziej chodzi mi o opinie o tych DENON-ach, co są warte??? Czy poprostu je kupić, bo w takiej cenie nic lepszego nie dostanę. Tym bardziej, że ceny sugerowane przez dystrybutora to :prawie 1700 zł za DVD i ponad 2000 zł za amplituner!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, rzeczywiście gdzieś mi umknęła ta informacja o kolumnach. Moim zdaniem Denon jest najlepszy w kinie oraz jako ampy KD w stereo, sam niedawno kupowałem sprzęt i stanęło na nim. Jednak wydaje mi się, że tutaj nie jest wyznacznikiem marka, a raczej cena. Prawdę mówiąc nie będziesz miał dużej różnicy między Yamahą, ONKYO czy Denonem (takie są przynajmniej moje odczucia), może jakaś osoba osłuchana, która wykryje różnice na granicy percepcji ci je rozdzieli, ale pewnie nie będzie tak, że jedne lepiej, a raczej trochę inaczej (jak zwykle icon_wink.gif).
Jeśli masz dobrą cenę na elektornikę to nie ma się nad czym zastanawiać. Swoją drogą ostatnio na allegro był taki zestaw (chyba 1908 + 1940) za 800zł, oczywiście lekko używany, ale miał bodaj pół roku, więc jeśli nie poszedł to może warto go poszukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozprawkę na temat ,,stereo, czy kino domowe" - niestety to już mamy za sobą icon_smile.gif Decyzja zapadła i jest całkowicie świadoma. Wracając do tematu, to taki zestaw odsłuchiwałem na zestawie DALI Concept 5.1, gdzie głównymi głośnikami były: ,,6" . Grało to na niezłym pozimie, dźwięk zupełnie poprawny. Choć docelowo myślę, by namówić koleżankę na parę kolumn z serii LEKTOR, zobaczymy jakie ceny uda się wynegocjowaćicon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś testuje AVR-1708 i pierwsze wrażenia są całkiem pozytywne icon_smile.gif DVD-1940 w tej rewelacyjnej cenie, ktoś nam sprzątnął sprzed nosa icon_sad.gif Mój błąd zamiast się zastanawiać, trzeba było go rezerwować. No nic ściągamy go z neta za 795 zł - też może być.

Wracając do testu, mam świadomość że urządzenie jeszcze nie jest wygrzane, ale jeszcze większą jego ceny. W bezpośrednim pojedynku z moją YAMAHĄ wypada dużo słabiej pod każdym względem: barwy dźwięku, przestrzeni, a przede wszystkim potęgi brzmienia. Jednak zapas mocy w DSP-A1 nadaje niesamowity fundament i lepiej ,,napędza" IKON 7 - ogólnie słychać znacznie więcej szczegółów. Piszę o tym celowo, bo sprzedając moją starą poczciwą Yamahę, stać by mnie było właśnie na takiego Denona. A w dźwięku jest po prostu przepaść. Dobra niechciałem krytykować AVR-1708, tak jakoś samo z siebie wyszlo icon_redface.gif
Tak naprawdę to jest to bardzo udany amplituner do kina domowego, dający też dobry dźwięk w stereo. Producenci prześcigają się w liczbie końcówek mocy, tu mamy ich aż 7, a według mnie wystarczyłoby 5. Można wtedy pokusić się o troszkę lepsze komponenty, a i wyszłoby więcej mocy na kanał. Denon jednak idzie zgodnie z modą, a to co go wyróżnia na tle konkurencji to dobra dynamika. Wysokie tony nie są przesadnie jasne, choć przy głośnym słuchaniu potrafią być natarczywe. Średnie tony (w tym zakresie cenowym) są zupełnie poprawne, bas krótki i rytmiczny - czasami tylko przydałby się mu większy wykop. Zastanawia mnie czy seria IKON, to nie przerost formy nad treścią? Bo koleżanka upatrzyła sobie model Ikon 1, do jej małego pomieszczenia niby byłby w sam raz. Jednak po dzisiejszym odsłuchu wiem, że moje Ikon 7 bezlitośnie obnażaja wady AVR-1708. Chyba lepsza byłaby seria LEKTOR, bo znów CONCEPT troszeczkę jednak za słaba...................
Jestem zwolennikiem YAMAHY i nie kryje się z tym, jednak jeśli ktoś szuka kina (DVD + AMPLI) z dobrym stereo za ok 2000 zł to jest to niesamowita okazja!!!!!!!! Kupować nie zastanawiać się, bo ktoś może Was wyprzedzić icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie tego tematu napiszę tylko tyle, że strzałem w dziesiątkę okazały sie Dali IKON 5!!!!!!!!!!!!!!!! Decyzja koleżanki, po długich odsłuchach.
Na pokoik ok. 12 m2 basu jest nawet bardzo dużo, jest całkiem fajnie rozciągnięty, no i jego barwa ma swój ciężar. Wzmacniacz smiało je napędza, całość aż rwie się do gry. Kolumnieniki są rozkoszne, wyglądają filigranowo, ale mają wielkie w sobie ,,serce". Słychać w nich, że pochodzą z jednej rodziny IKON, mają cechy wspólne z ,,7" jeśli chodzi oczywiście o wysokie tony i częściowo średnicę. Proponuje wszystkim niedowiarkom posłuchać tych wolnostojących głośników właśnie w małych blokowych pokoikach - rewelacja...................
DENON + DALI = dało niesamowity efekt i pełną satysfakcję icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Również moją, że mogłem po raz kolejny pomóc icon_smile.gif

P.S. Udało nam się je kupić za 2450 zł!!!
Jest też oczywiste, że te kolumny pokazały wszystko na co stać DENON-a, natomiast w drugą stronę: zestaw nigdy nie wykorzyta pełnego potencjału DALI IKON 5. Liczy się jednak efekt końcowy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję sukcesu. Satysfakcja jest zawsze duża, jeśli się doradza, a osoba później jest zadowolona. Sam doświadczyłem co prawda tylko raz czegoś takiego, ale dla takich sytuacji warto zgłębiać te opisy, recenzje, a przede wszytskim słuchać icon_wink.gif
Jeszcze raz gratuluję i możesz koleżance ode mnie, albo od wszystkich życzyć miłego użytkowania icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...